Skocz do zawartości

Fiat Bravo


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak szybe poki co uzupełniłem o wycieraczke, jakos tak wygodniej... 

 

 

Jak zwykle z forumowiczem Piszyl w melanżowy piąteczek zeszłego tygodnia zaczeliśmy dłubać tym razem u mnie.

 

Powstał podsufit, boczki a/b/c oraz półka w czerni, teraz tylko zfinalizować transakcje na czarne wnetrze z wersji Suite i bedzie czarnuch...

 

 

Zaczeło sie od tego ,że postanowilem wygłuszyc dach. Zazwyczaj szykujac sie do jednej roboty mysle co by tu zrobic niejako przy okazji rozbierania...

 

I tak przy głuszeniu uznałem ze koniecznie trzeba sufit i plastiki strzelic w czern bo siwe z biedawersji jest naganne...

 

P1410918.JPGP1410930.JPGP1410932.JPGP1410933.JPG

 

Na dachu jak widać nie ma zadnych  wzmocnień wiec myslałem nad dwoma warstwami ale wyszło jednak na ubozsza wersje czyli 1x STP silver

 

P1410914.JPGP1410916.JPGP1410928.JPG

 

Helon 12 poczynił srogie spustoszenie w stelarzu szyberdachu... I niech mi jeszcze ktoś powie ze od grubego łoienia nie puszczaja gwinty :P

 

P1410921.JPGP1410925.JPG

 

Wszystko skreciliśmy na kleju do połaczen trwałych... Trzeba miec pewność.

 

 

Kurde generalnie po raz kolejny kazdemu polecam zajecie sie dachem, w takim małym pudle jak bravo przyniosło to zdumiewajaco dobre efekty.

Musze też dodać ,że np w mojej audi z podsufitki zdzierałem ori tkanine bo zwisała, tutaj poszło duuuzo wiecej "tapicera" ale nie zdzierałem ori, podwoiłem grubosć powłoki a to plus mata zrobiła robote...

 

Jest na tyle dobrze,że zaczałem słyszeć szumy łożyska tylnego koła które wczesniej zlewały sie z szumem wiatru :)

Woofer zaczał brzmieć z klasą, po raz kolejny poprawiajac akustyke budy i przybyło niskiego basu, banana na mordzie mam z każda chwila kiedy wsiadam do samochodu.

 

Zaczynam lubiec tego mułka :P

 

Teraz trzeba zając się zabudową bagażnika, materiał jest tylko czasu brak...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


..mozesz napisac czego uzyles do zmiany koloru plastików (producent) ??
oczywiscie ze moge.... Podklad do plastików i spray czarny mat... Proste rozwiazania sa zazwyczaj najlepsze.

Podsufit to materiał z alle... 


 

 


Czyli będzie pewnie swap 

Nie ma to sensu... Zrobie ten silnik do serii wałek, kolektor wydechowy załoze mądrzejsze koło i troszke w dół i tyle... Rzezba w gównie ze swapem to nie rozsadna sprawa...Ja mam leleczke do doinwestowania, ten ma sie tylko kulac...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


pretor, dnia 23 Lut 2014 - 21:05, napisał:

..mozesz napisac czego uzyles do zmiany koloru plastików (producent) ??
oczywiscie ze moge.... Podklad do plastików i spray czarny mat... Proste rozwiazania sa zazwyczaj najlepsze.
Podsufit to materiał z alle... 

tyle to ja wiem ale polecasz cos konkretnie???boll ???czy cos innego??? podsufitka czym klejona???mozesz na priv rzucic link z alle z materialem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał Podsufitkowy opd TrendTJ z allegro SAM02:

http://allegro.pl/sam02-tkanina-welur-podsufitka-na-podsufitke-i4001712384.html

 

Podklad pod plastik w lakierniczym- nie pamietam jakiej firmy a mat najzwyklejszy za 10zł pucha... Jesli możesz uszyj daszki z czarnego skaju, średnio przyjmuje podkład i spray, nie wyciera sie zbytnio ale dłuuuuugo schnie...

 

Klej na sufit to Tapicer+ nitro do jego rozcieńczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten ma sie tylko kulac...

Tak, tak mastah... ma się tylko kulać... pewno ze zrobionym dachem będzie się lepiekj kulał :)

Znając życie to jeszcze nie koniec Twojej roboty przy tym aucie, coś tam znajdziesz albo wymyślisz żeby renesans czarnemu zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Grzesiek,miałem napisac w poprzednik poscie ale dopisze teraz.

 

 

Wspominałem juz ze jezdze na testy z Sinoff 'owa Kappa 102a... Robi na mnie coraz wieksze wrazenie wooferek pod nia z dna na dzien podoba mi sie bardziej a to pcha mnie (mysle) w dobrym kierunku...

 

Potrzebuje chwili aby zapiac ją na tescie całego 3way w pasywce z jednego pieca i da to obraz na to czy warto polować na 50'tke... Jesli sprawdzi sie tak jak na wooferach to na jakis czas widze moj docelowy setup :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wspominałem juz ze jezdze na testy z Sinoff 'owa Kappa 102a... Robi na mnie coraz wieksze wrazenie wooferek pod nia z dna na dzien podoba mi sie bardziej a to pcha mnie (mysle) w dobrym kierunku...

 

Pamiętam jak ten wzmak przyszedł w paczce :D

Zawsze możesz dorwać 202A jak Ci się podoba takie granie, tam petarda jest niemiłosierna :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Robi na mnie coraz wieksze wrazenie wooferek pod nia z dna na dzien podoba mi sie bardziej a to pcha mnie (mysle) w dobrym kierunku...

Taką miałem nadzieję, że się z wooferami dogada :)

 

 


Zawsze możesz dorwać 202A jak Ci się podoba takie granie, tam petarda jest niemiłosierna :D

Już podsuwałem tą myśl ale na razie cisza... :D

 

 


Ta 102a to przypadkiem nie ode mnie?

Na pewno nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne Bravo, widzę że nie ma lipy. Podoba mi się takie myślenie że robi się kilka innych rzeczy przy jednej rozbiórce. Staram się tak działać u siebie jak ty. I zaciekawiły mnie te profile na furtkach bo sam mam golfa 3d i tam wrota też jak w stodole :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwyklem wrzucac tak slabych wooferkow ale to kolejny po helixie h206 ktory mnie milo zaskoczyl. Z zalozenia mial po prostu uzupelnic zestaw kapp w samochodzie . Wrzucalem go jeszcze przed poprawa drzwi w momencie kiedy prawie sie pogodzilem ze w tym pudle basu z drzwi nie bedzie... A tutaj taka mila niespodzianka :) podoba mi sie szcegolnie jego sredni pasmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna profi robota jak zawsze, podziwiam zapał przy tak obszernych pracach. Ja niestety ostatnio mało co przy moim grzebie,  a tu widzę że nawet za dach się zabrałeś.

Teraz tylko ładna felga 17''  :) a przy czarnym kolorze 17-stka robi wrażenie.

Powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u nas w bravo cos sie tam ruszyło w wolnej chwili.

 

Postanowilem ogarnac deczko burdel w piecach, dodatkowo czas było poprawic rca bo tu cos nie stykało, tam coś przerywało i ogólnie wkurzał mnie ten złomek.

 

 

Zaczałem od wyrzucenia wszystkiego łącznie z podłoga zrobiona wczesniej przez Darka.

 

Clipboard01.jpg

Clipboard03.jpg

 

Kombiinowałem nad tym zeby jak najmniej podniesc podłoge bo butla w stawrej podłodze i tak wystawała ponad obecna płyte, i jak przy tym zyskac jak najwiecej miejsca,szkoda było jednak nie wykorzystac tego co Daro juz nakroił kiedyś, wymysliłem to tak:

 

Clipboard010.jpg

Clipboard02.jpg

Clipboard04.jpg

Clipboard05.jpg

 

Na to dopiero poszła płyta 12mm , straciłem tylko i aż tylko 10cm wzgledem starej podłogi ale przynajniej; raz piece nie sa na oparciu, dwa jest miejsce na mono.

 

Clipboard13.jpg

Clipboard01.jpg

 

 

Ale ,że miałem do wykorzystania 2,5 maty plus troche dekary wiec postanowilem wyłożyć nimi boczki oraz podłoge pod kanapą:

 

Clipboard07.jpg

 

 

Nie wiem jakie beda docelowe piece wiec narazie zwrotki pozostały pod kanapą, nawet nie wiecie jaka miałem sraczke czy nie bedzie problemów z zakłóceniami... Ale to jedno z niewielu aut w którym ich nie ma choc sam sie o to prosze :P

 

Clipboard12.jpg

 

Idac dalej z planem czarnucha i majac juz zdjete boczki postanowiłem zaczac od dupy strony z wnetrzem i je delikatnie poprawić.

W miejsce ori poszedł materiał podsufitkowy.

 

Clipboard06.jpg

Clipboard08.jpg

Clipboard09.jpg

Clipboard14.jpg

 

Progi także poszły w czerń skoro juz je miałem zdjete...

 

Musze poczekac bo koles od siedzen z wersji Suite (czarnych) jest na urlopie i wziac sie za przednie boczki.

 

 

Aaaano i teraz Helon nie miesci sie pod półke wiec czas na tymczasowego subeszjona, trzeba uważać na niego przez jakis czas heh.

 

Clipboard012e.jpg

 

 

Oczywiscie załapał sie tez na co tygodniowe doładowywyanie, zeby nie zabić kwasów moim małym altkiem co tydzien zostawiam go na 12/15h na SPA :D

Clipboard02ss.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spa musi być :hyhy:

Podoba mi się własnie, że zaglądając do bagażnika wszystko wygląda ori :hyhy:  Bardzo na plus. Jak była zbędna mata, to dlaczego by nie dodatkowo nie wytłumić :D

Mastah22 kiedy zabierasz się za nowy domek do helona ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...