Skocz do zawartości

Fiat Bravo


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj była tak wiosenna pogoda,że postanowiłem umyć samochód i strzelić foto poglądowe.

 

Jeszcze nie gra za dobrze, duzo zabawy przede mną...

 

Samochód kupiła własciwie moja żona ale zimową porą uparła sie na grzanie tyłka w Audi i cóż począć...

 

Auto od zakupu już troszeczke sie zmieniło, nawet z zewnatrz.

 

 

 

 

Na start wleciało to co miałem w szafie czyli Clarion 9375 + DPH9100 po optyku i pasywka na pierwszej lepszej zwrotnicy 3 drożnej:

 

 

 

 

Po kupnie samochodu od Derek81 postanowiłem,że skoro poprzednik zrobił drzwi i wstępnie wyciagnał WF przed tapicerke, to warto to wykorzystać.

Czym prędzej wrzuciłem tam woofer (stare domowki Focala) by sprawdzić co i jak...

Drzwi mimo że zrobione były starannie potencjał basowy do którego przyzwyczaiła mnie Omega nie istniał.

Bez tapicerek jezdziłem kilka miesiecy i testowałem różne ustawienia, i nic nie przynosiło porzadanego rezultatu. Brak miecha z drzwi skutecznie psuł mi humor.

W pewnym momencie nawet wskoczył R6a i 6x9 z zestawu infinity na próbe, nic nie przynosiło zadowalajacego mnie efektu.

 

http://imagizer.imageshack.us/v2/xq90/89/kxo6.jpg

 

 

 


Samochód to był golas a tapicerki drzwi przednich które dołożył Darek przy sprzedaży były z wersji z el szybami wiec sie dobrze złożyło.

 

Zaczałem gromadzić maty ,aluminium i elementy el.szyb oraz luster aby załatwić rozbiórke drzwi jednorazowo.

 

Zdzierać stare maty i roznitowywyac tak solidna robote po Darku to był koszmar ale daliśmy rade.

 

Dołożone zostały wzmocnienia z ceowniczka alu na kleju montażowym i dopiero to pozwoliło na unikniecie poteznego rezonansu  blachy mimo wczesniejszego  wytłumienia STP, dystans takze okazał sieza głeboki i uszczupliłem go o 18mm co po pierwsze pozwoliło na założenie ori tapicerki a po drugie dało zdecydowaną poprawę sekcji basowej.

 

Na przód wskoczył cały zestaw zielonych infinity:

 
Na dół  Kappa 65cs:
 
Póki co wstega plus mid na customowej zwrotce postałej przy współpracy z Aeronem:
 
A dół na stocku z HSK
 
 
Sekcja niskotonowa która jest a to co było przed poprawka drzwi to niebo a ziemia. Teraz 16cm 40w woofer robi lepsza robote niż r6a i póki co to mi wystarcza
 
 
Narazie testuje na wooferach Sinoffową Kappe i idzie jej swietnie a góre pędzi II gen Genesis SM60:
 
 
 
Póki co to szybkie wrzuty bo nie mam czasu zeby sie wziać za zabudowe w podłodze z prostego względu....
 
 
 
 
Prace nad przodem jako tako sa ustabilizowane i ten niedobór basu rekompensuje mi delikatny uzupełniacz pasma:
 

 
 
Akumulator też musiał urosnąć bo to co tam było w serii ledwo wystarczało na oswietlenie kabiny :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 105
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie rozumiem, drzwi na zdjęciu wyglądają na zrobione wzorcowo, więc spodziewać by się można było idealnej komory dla głośnika, miałem w takich drzwiach R6A i grało świetnie, chyba że mamy trochę inne poczucie świetności :) (w sumie to na pewno :rotfl: ) co było nie tak z tymi drzwiami ? 

 

Działaj, działaj bo projekt bliski memu sercu  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne Bravo - felgi mieżdzą ( co to za model??) Łukasz w ogóle  fajne fotorelacja, sam mam Bravo wiec wiem co i jak, ale to co najbardziej mnie interesuje to własnie umiejscowienie tych alu ceowników. Za Waszymi wskazówkami ( Twoimi i Darka) skołowałem parę sztuk alu ceowników bo własnie poprawiam na dobre drzwi. Powiedz mi dokładnie która częśc blach wchodzi w najwiekzy rezosnans, tj gdzie dokładnie umiejscowiłeś te wzmocnienia ( może jakies dokładne foto masz) Kleiłeś je na klej montaowy... jaki?? BTW skrzynka malutka :rotfl: Czekam na dalszy rozwój sprawy. U siebie tez chciałęm dac grubsze dystanse, aby glosnik wyszedl troche dalej, ale dystanse w Bravo nie moga zbyt wychodzic bo głosnik po montazu juz będzie obijał o tapicerke przy glosniejszym sluchaniu :kwasny:  czyli pozostaj jedynie standardowe 18mm. ( Piece zostaja na tylnej częsci kanapy czy zamierzasz znależć im inne miejsce ja kombinuje co by zamontowac swoje po bokach. Widzę zwroty zrobione na przyzwoitych podzespołach:) pewnie sporo pomiarow było znaim skonczyles, czy narazie tylko z wyliczen?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna fura ladna z zew, i faktycznie po fotach widac ze wrota ogarniete dobrze. Ale skoro mowisz ze warto bylo sie szarpac z drzwiami zeby je doprowadzic do ladu to ok:) Nasuwa mi sie jeden wniosek po fotkach: granie z kopaniem bedzie:) kiedys i ja sprawie sobie wstegi bo wiela dobrego slyszalem o nich .

czekamy na dalszy rozwoj:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helnon pompuje juz dlugo, skrzynia bedzie inna, ale najpierw zabudowa wzmakow w podlodze...jest tam lpg wiec trzeba to przemyslec. Bedzie czas bedzie ewoluowalo.

Tak fakt gienek 1 serii, swietna sprawa uwielbiam gienki.


Musimy zweryfikowac pojecie basu z drzwi... No drzwi nie graly mimo mnostwa pracy wlozonej przez Darka... Pozostaje Ci Kupczak zyczyc abys te r6a posluchal w innym samochodzie a zobaczysz jaka potege basowa potrafia robic i jaka roznica jest w bravo.



Pokaze jakies tam szkice tych profili bo fot nie robilem.

Zwroty sa rozwojowe,to poczatek zabawy...


Felga to allesio 15na zimowym balonie chcesz je? Nie podobaja mi sie zupelnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak bassu czy też kick bassu, mogłby być spowodowany wielkością tych furtek i cienką blachą zewnętrzną, drzwi były zrobione betonowo, jednak wierzę, że Mastah stosując profile (montowane ŁUKASZ na klej do szyb lub montażowy) poprawiły sztywność tej blachy, a wiadomo, jesli jest sztywno to i miecho jest świeższe :D
Felgi to alessio euro4 15".
świetny czarnuch :D aż mi się buzia uśmiechneła jak go zobaczyłem w dobrej kondycji :D
Łukasz  przyciemniałeś lampy? Czy kupiłeś ori te z hgt? Gdzie jest ramie tylnej wycieraczki się pytam?! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycieraczki nie bedzie, zdejme silnik podczas obijania podsufitki na czarno, prace prowadzone sa etapami...

 

Przyciemniłem lampe wraz z kierunkiem bocznym.

 

Bedzie w dobrej kondycji i prace pojda dalej o ile nie okaze sie ze podłoga znikneła po zimie :)


 A akcja "czarnuch" sie zaczyna, szyby tył tez beda w kolorze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...