Skocz do zawartości

Używana lustrzanka do około 2000 zł


stanec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zastanawiam się nad zakupem używanego sprzętu do codziennego użytku, fotki sprzętu na Allegro, jakiś plener, imprezy, uroczystości, użytek głównie amatorski.

 

Z tego co poczytałem to dosyć ciekawym i w miarę uniwersalnym rozwiązaniem w tym przedziale cenowym jest np. zestaw Canon EOS 550D plus obiektyw CANON EFs 18-135mm.

 

 

Canon 550d świetny stan + karta 4GB DWIE BATERIE

http://allegro.pl/canon-550d-swietny-stan-karta-4gb-dwie-baterie-i3901185236.html

 

 

obiektyw CANON EFs 18-135mm

http://allegro.pl/obiektyw-canon-efs-18-135mm-i3923655907.html

 

 

Co sądzicie o takim rozwiązaniu?

 

Wstępny wybór padł na Canona, bo mamy jakiś tam kompakt z tej firmy i jesteśmy w miarę zadowoleni.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sony nie bierzesz pod uwagę? 

 

http://allegro.pl/sony-alfa-500-obiektyw-18-55-grip-karta-16-gb-i3927998695.html

 

sam używam takiej alfy i jestem zadowolony. do zestawu dokupiliśmy tamrona 18-200 i sprzęt daje radę, w najbliższym czasie chciałbym dokupić lampe 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj śliski temat... ja jestem Canoniarzem więc nie będę obiektywny. Dobrze chociaż to bardzo trudne wybrać sprzęt, który pozwoli na rozwój. Zainwestujesz z czasem w szkła i potem zmiana systemu będzie już bardzo trudna, a raczej droga. O Sonym pogadaj z Pawłem CASKP ma wielką wiedzę również w tej branży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja alfa500 ma ruchomy wyświetlacz. Wg mnie za sony przemawia fakt ze szkła są tańsze, można np używać starych szkieł minolty które kosztują przysłowiowe grosze.

Do nexa również można stosować wszystkie szkła sony i minolty tylko potrzebny jest adapter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno się iść i w łapę chwycić aparat i wiesz czego chcesz wtedy. Jakość zdjęć wszystkich jest porównywalna. Sam mam D3200 i jestem zadowolony. Tylko przesadzili z matrycą bo ma 24MP co raczej nie jest potrzebne. Aparat nowy kosztuje w okolicy 2200zł. Testy za dużo Ci nie powiedzą niestety, tym nie wybierzesz aparatu.

2 lata temu też tak rozmyślałem aż pojechałem do MM i do łapki złapałem i było wiadomo, że najlepiej Nikon leży w dłoni, ale zaraz za nim Alfa. Wybrałbym alfę ale nikon dlatego że Bury ma obiektywy które pożyczam czasem, dwa że lepsze kolorki miał zdjęc i jakość. Filmy Alfa ma lepsze. Canon niemiał szans do jednego i drugiego wg mnie, jak nie Alfa go gładziła to Nikon, ale to kwestia porównywanych modeli w tej samej cenie. W używkach może być różnie. Używki to chyba D90+ jakiś spoko obiektyw bym brał bo to taki klasyk jest, chociaż mój nie jest złym lustrem jak dla początkującego. Wymagań dużych nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat rzeka. Jeśli chodzi o system szedłbym w popularny (nikon/canon/sony) bo dostępność używanych szkieł będzie większa. Do tego jeden uniwersalny obiektyw, a po jakimś czasie będziesz wiedział jaki tak na prawdę zakres jest Ci najbardziej potrzebny, do jakich zdjęć będziesz go używał i kupisz "lepszy" / inny obiektyw(y).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od 3 lat Nikona D 5100 i jestem zadowolony. 

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=12713&p=9 test i fotki z niego

 

Nowe body plus obiektyw 18-105 2100 zł.

http://fotocyfra.eu/sklep/pl_PL/p/Nikon-D5100-Nikkor-AF-S-DX-18-105mm-f3%2C5-5%2C6G-ED-VR/116

 

Ja kiedy wchodził na rynek dałem prawie 3 tysie z obiektywem 18-55.

 

Ale nikoś to nikoś, włączasz,  strzelasz fotki i zapominasz o problemach, jest wart tych pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz parę foto Stanec z tego Nikona(z  najtańszym kitowym obiektywem), wszystko walone w trybie automatu i  z wolnej ręki, ja się nie znam na fotografii, więc lustrzanki używam jako aparatu dla idiotów.  :wstyd: 

 

post-4530-0-88818300-1391340114_thumb.jpg

post-4530-0-20472100-1391340128_thumb.jpg

post-4530-0-84672900-1391340135_thumb.jpg

post-4530-0-11034100-1391340140_thumb.jpg

post-4530-0-41406500-1391340146_thumb.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za opinie, dzisiaj po przymiarkach i małych testach oraz waszych opiniach i tych z internetu kupiliśmy używkę Canon 600D za 1000 zł (wygląda jak nowy, prawie nieużywany) i do tego dwa standardowe kitowe obiektywy 18-55 i 70-300 też używki w bdb stanie za 600 zł. Całość wyszła poniżej założonego budżetu a odchylany ekran to faktycznie dobre rozwiązanie  :wink:  Z czasem się pewnie kupi jakieś inne obiektywy, ale na razie trzeba potestować czego się tak naprawdę oczekuje i co będzie potrzebne.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także brałem 600kę pod uwagę w momencie rozglądania się za lustrzanką 5100 i 600 akurat wychodziły w jednym czasie i cenowo było podobnie.

Niemalże równoważne aparaty( niuanse lepiej na stronę jednego czy drugiego) a komplecik obiektywów w zasadzie pokrywa większość zastosowań, jedynie z czasem kupić jakiś jasny szerokokątny i zabawę z lustrzanką można zaczynać. Aczkolwiek trzeba mieć na to czas i podziwiam osoby z dużym doświadczeniem. Jak strzelą fotę to klękajcie narody.

 

ps. Tu parę fotek pentaxem mojego kolegi, amatorsko ale bawi fotografią.

post-4530-0-74452500-1391351043_thumb.jpg

post-4530-0-90762100-1391351050_thumb.jpg

post-4530-0-08667700-1391351054_thumb.jpg

post-4530-0-68643800-1391351060_thumb.jpg

post-4530-0-59672200-1391351070_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kupiliśmy używkę Canon 600D

Tak na prawdę po przesiadce z kompaktu każdy wymieniony aparat w tym temacie ma poziom zdecydowanie wyższy i jest dobrą propozycją. Ważniejsza będzie cena zakupu/stan techniczny używki jak i szkieł niż sama marka aparatu.

 

 


jedynie z czasem kupić jakiś jasny szerokokątny

Mam nikkora 50mm 1:1.4G i pierwsze niezdarne próby za sobą :D Sam z siebie bym pewno nie zakupił ale darowanemu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla kogoś kto chciałby robić lepsze fotki ale nie wie jak to ugryść i jak sie do tego zabrać polecam od siebie cykl książek Bryana Petersona --- "................ Bez tajemnic"

 

http://www.empik.com/fotografia-bez-tajemnic-peterson-bryan,prod58764434,ksiazka-p

 

Dostępne również w necie w postaci ebooków. :wink: chociaż ja juz dozbierałem całą serie papierową :hyhy:

 

Rewelacyjne podejście do nauki od podstaw fotografii. Czyta się jednym tchem :) Móstwo rewelacyjnych fotografi. Książkę się bardZiej ogląda niż czyta a w głowie wiedza sama z siebie zostaje :hyhy: po przeczytaniu już pierwszej książki z chęcią zostawiasz tryb automatyczny w spokoju i przechodzisz w świat kreatywnej fotografii na ustawieniach manualnych.

 

Ja już nie używam od kilku lat AUTO i każdemu polecam.

 

:zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...