Skocz do zawartości

Ford Capri MK3


Hasta
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Albo zdjęcie tak to oddaje ale drzwi ogólnie mógłbyś bardziej "wyprasować". Co do furacza - miażdży suty - i na start idzie porządne audio - aż się łezka w oku kręci.

Włókno szklane może ci dużo pomóc przy tych drzwiach ja też na lato będę usztywniał dół swoich ;P

 

Na marginesie mówiąc - jeśli to nie tajemnica - ile cie wyszła sama przyjemność zakupu capcia i jego renowacja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 126
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

 

 


tu troche lepiej widać słupki.

Mi sie nie widzą. Mimo iż mają przede wszystkim grać to i powinny choć trochę lepiej wyglądać biorąc pod uwagę jak poradziłeś sobie z renowacją auta.

 

 


Drzwi standardowo wyklejone matami w srodku i na zewnątrz. Po zabawie laminatem przy subie pomyślałem że może wzmocnię je troche jeszcze włóknem szklanym.

Może i standartowo ale bez usztywnienia otworów rewizyjnych blado będzie - wycinaj matę i zaślepiaj. 

I jeszcze mocowanie woofera: Rozumiem, że ten panel to raczej funkcję dystansu dla woofera będzie pełnił i panela jednocześnie. A jak zamierzasz ten panel/dystans przytwierdzić do drzwi? Bo fabryczne mocowania z góry skazują woofer na dużo gorsze granie. A szkoda by tego było patrząc ile roboty w auto włożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak wiele pozytywnych słów koledzy...

W gwoli wyjaśnienia ja sam nie robiłem remontu auta tzn co mogłem i umiałem oczywiście tak ale blacharka, spawanie czy lakiernictwo to nie są popularne umiejętności  :wink:

post-13666-0-08929600-1390470885_thumb.jpgpost-13666-0-47370400-1390470895_thumb.jpgpost-13666-0-28404900-1390470906_thumb.jpgpost-13666-0-24075200-1390470916_thumb.jpgpost-13666-0-71718600-1390470954_thumb.jpg

 

 

 

Mi sie nie widzą. Mimo iż mają przede wszystkim grać to i powinny choć trochę lepiej wyglądać biorąc pod uwagę jak poradziłeś sobie z renowacją auta.

 

 

No dobra ale jak miałyby wyglądać bo robiąc je miałem w głowie tylko jedno, aby się nie rzucały w oczy. Najmniejsze, najprostrze jak się da nawet zrezygnowałem z plastikowego koszyka żeby mniej wystawały. Ten słupek to kawałek blachy a za nim jest 0,5cm miejsca. 

 

 

Może i standartowo ale bez usztywnienia otworów rewizyjnych blado będzie - wycinaj matę i zaślepiaj. 

 

 

Będzie zrobione.

 

 

Rozumiem, że ten panel to raczej funkcję dystansu dla woofera będzie pełnił i panela jednocześnie. A jak zamierzasz ten panel/dystans przytwierdzić do drzwi? Bo fabryczne mocowania z góry skazują woofer na dużo gorsze granie. A szkoda by tego było patrząc ile roboty w auto włożyłeś.

 

 

 

Wpuszczę 4 szpilki M6, zaszpachluje i nakrętki będą od wewnątrz. Panel przylega dużą powierzchnią do blachy  i pełni też rolę usztywnienia konstrukcji

W Capri nie ma czegoś takiego jak fabryczne mocowania. Tam nie było głośników w drzwiach tylko jeden centralnie w desce :wink:

na boczku jest przyklejona pianka. 

 

Założeniem jest jak najmniejsza ingerencja w styl i konstrukcję auta więc kompromisów jest więcej :(

 

W nocy troche posiedziałem i za przykładem szalonego Belga wyciąłem z alu panelik żeby wpuścić miedziane pręty przy gienku

post-13666-0-33568600-1390471546_thumb.jpg

 

perez

Manta jest gitara!

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


No dobra ale jak miałyby wyglądać bo robiąc je miałem w głowie tylko jedno, aby się nie rzucały w oczy. Najmniejsze, najprostrze jak się da nawet zrezygnowałem z plastikowego koszyka żeby mniej wystawały. Ten słupek to kawałek blachy a za nim jest 0,5cm miejsca.

Nie twierdzę, że nie dołożyłeś starań - kwituję spostrzeżeniem  tylko efekt końcowy, który niekoniecznie jest tym oczekiwanym, także przez Ciebie.

Myślę, że tweetek bliżej deski da lepszy efekt wizualny, a może i brzmieniowy.

 

 


Wpuszczę 4 szpilki M6, zaszpachluje i nakrętki będą od wewnątrz. Panel przylega dużą powierzchnią do blachy i pełni też rolę usztywnienia konstrukcji

Ok, i ten panel bedzie przykręcony do wewnętrznego poszycia drzwi gdzie jeszcze i tak bedziesz zakładał wzmocnienia w otworach rewizyjnych. Woofer będzie miał bardzo stabilne oparcie na panelu/dystansie a ten z kolei bedzie mocowany do stosunkowo cienkiej i wiotkiej blachy wewnętrznej - a to już nie będzie stabilne mocowanie woofera i w perspektywie bas/kick z woofera w gorszym wyadniu. Jak dla mnie, to cały dół drzwi pod panelem wokół głośnika dobrze byłoby wzmocnić/usztywnić np. alublachą 3-4mm grubości. To trochę takie gdybanie ale to Ty wiesz jak wyglądają gołe drzwi, my na fotkach widzimy je oklejone matą.

 

 


W Capri nie ma czegoś takiego jak fabryczne mocowania. Tam nie było głośników w drzwiach tylko jeden centralnie w desce :wink:

To nie jedyne auto jakie znam, które w fabrycznym wydaniu nie posiada żadnych głośników w drzwiach :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehhh wszystko robota dwa razy jak sie człowiek nie zna...

 

wzmocnienia zrobię z alublachy 3mm tak jak piszesz

 

post-13666-0-30664100-1390525497_thumb.jpgpost-13666-0-91798200-1390525493_thumb.jpg

 

 

o tweterach pomyślę jeszcze bo mam ochotę na coś lepszego np Scan-Speak D2904

Wtedy miałbym pretekst żeby zmienić słupki bo teraz to raczej na amen wklejone są :(

 

Dzięki za rady!

 

 

 

Italiano1980

 

Gruubo ale to troche nie moja półka;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudziłem się i w głowie zaświtał mi pomysł aby wykończenie w bagażniku zrobić tematycznie

Jestem filmowcem i chyba nawiążę do tego tematu maskownicą i ramką na okno wzmacniacza;)

 

 

post-13666-0-10211800-1390558313_thumb.jpgpost-13666-0-37072700-1390558321_thumb.jpgpost-13666-0-41660300-1390558384_thumb.jpg

 

Pytanie tylko czy maskownica o takich kształtach nie będzie miała wpływu na pracę suba??

 

Tak więc szukam jakiegoś fajnego miejsca w wawie aby wyciąć laserowo z nierdzewki takie oto elementy...

 

kiceq

 

chyba szybciej będzie mi  wyciąć z blachy niż partoliś się z żywicą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Pytanie tylko czy maskownica o takich kształtach nie będzie miała wpływu na pracę suba??

 

Byle tylko membrana o nią nie wadziła w czasie gry i będzie wszystko ok  :wink:

 

Projekt kozak !!! będę śledził na bieżąco, fajny patent z tymi prętami miedzianymi  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


o tweterach pomyślę jeszcze bo mam ochotę na coś lepszego np Scan-Speak D2904
Wtedy miałbym pretekst żeby zmienić słupki bo teraz to raczej na amen wklejone są

Tweeter gra bardzo dobrze, lecz przez jego głębokość montażową może wyglądać jak kulfon na takim słupeczku.

Zerknij na Macrom EXT.T28, również bardzo dobrze grający tweeter do dostania w podobnych pieniądzach, a głębokość montażową ma ok. 1cm mniejszą.

Albo dorzucić ze 100-150 zł i kupić nowe Scan-Speak Illuminator D3004/602000 lub R3004/602000. Jeszcze płytsze w montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie pieknie.

 

Morele sa  13cm ?

 

Jesli tak, to tam jest troche te mocowanie zmoczone pod nie, bo wyciecie na uszy zrobiles a pod sam kosz glosnika juz nie.

Czyli bedzie szpara miedzy obwodem gosnika  a tym mdf.

To tylko takie moje male spostrzezenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter gra bardzo dobrze, lecz przez jego głębokość montażową może wyglądać jak kulfon na takim słupeczku.

Zerknij na Macrom EXT.T28, również bardzo dobrze grający tweeter do dostania w podobnych pieniądzach, a głębokość montażową ma ok. 1cm mniejszą.

Albo dorzucić ze 100-150 zł i kupić nowe Scan-Speak Illuminator D3004/602000 lub R3004/602000. Jeszcze płytsze w montażu.

 

 

Dzięki. Chyba najpierw odpalę system jak jest bo jak tak bede wszystko zmieniał zanim skończę to nigdy nie skończę;)

 

 

Morele sa  13cm ?

 

Jesli tak, to tam jest troche te mocowanie zmoczone pod nie, bo wyciecie na uszy zrobiles a pod sam kosz glosnika juz nie.

Czyli bedzie szpara miedzy obwodem gosnika  a tym mdf.

To tylko takie moje male spostrzezenie.

 

 

Tak to 13cm morel hybrid ovation

 

W jednym panelu pomyliłem się i wyciąłem za duże kółko ( było coś koło 4 rano)  będę to jakoś poprawiał żywica albo metalowy pierścień. Kosz opiera się teraz tylko 1-2mm + uszy :(

 

 

Podłubałem dzisiaj:

 

 

kolejne pręty wygięte i nawiercone. Ale to wredna robota brrr. 

 

post-13666-0-58333100-1390709231_thumb.jpg

Jutro wrzucę pomysł na sygnałowe. Będzie z nimi kłopot ehh

 

Wziąłem sobie do serca rady odnośnie usztywnienia drzwi i cięcie gięcie klejenie pół dnia:

 

post-13666-0-28223000-1390709353_thumb.jpgpost-13666-0-12299500-1390709351_thumb.jpgpost-13666-0-10053600-1390709356_thumb.jpgpost-13666-0-44465000-1390709358_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny pasjonat nie uznający kompromisów :padam:

 

Gratuluje podejścia do pracy i wytrwałości bo wiem ile potrzeba samozaparcia i funduszy żeby zrobić renowacje od podstaw takiego klasyka. :padam:

 

Sam niedawno rozpocząłem renowacje od podstaw autka może nie takiego klasyka ale też nie młodego niepopularnego już 20latka :) mam nadzieje że jak swojego skończę też bedzie zachwycał :hurra: napewno nie dorówna takiemu legendarnemu klasykowi ale u mnie już to auto zostaje dożywotnio. Mam do niego sentyment, jest ze mną prawie 14 lat :hyhy: wiec zasłużył sobie na lepsze traktowanie i nowe życie.

 

Także powodzenia w bojach :super:

 

Bede tu zaglądał :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne autko   :zakochany: Niczym Mustang w europejskiej wersji ;D Jestem pełen podziwu za zapał, włożona pracę i czas.

Coś pięknego! Mam nadzieje ze kiedyś zdołam go ujrzeć na żywo :D Napewno będe śledził temat.

 

 

 

 

 


Pytanie tylko czy maskownica o takich kształtach nie będzie miała wpływu na pracę suba??

Wg. mnie moze troche pobrzękiwać przy graniu. Kombinowałem u siebie jakis czas temu z maskownicami w różnich kształtach i wiekszość brzęczała przez to że miały płaską powierzcznię :looka: , a więc musiałem je troche wypuklać aby pozbyc sie efektu i usztywnić maskownice. Ewentualnie wyciąć można z jakiegos grubszego bloczka aluminium [powiedzmy 0,5cm -1cm] ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za docenienie pracy włożonej w mojego "Kapcia"! :zdrowko:

Capri to nie taki znowu klasyk ;) ot jeden z najpopularniejszych samochodów lat 70-80. To półka golfa, który zresztą miał wpływ na zakończenie produkcji...;)

 

 

Wg. mnie moze troche pobrzękiwać przy graniu. Kombinowałem u siebie jakis czas temu z maskownicami w różnich kształtach i wiekszość brzęczała przez to że miały płaską powierzcznię  , a więc musiałem je troche wypuklać aby pozbyc sie efektu i usztywnić maskownice. Ewentualnie wyciąć można z jakiegos grubszego bloczka aluminium [powiedzmy 0,5cm -1cm] ;] 

 

 

tego właśnie się obawiam. chciałem to zrobić z 3mm nierdzewki... zobaczymy.

 

 

 

Hasta, a może na szerokości otworu pod głosnik po bokach obu wspawać jakieś profile co by usztywnily plaszczyzne na poziomie całego głośnika? Takie tam gdybanie

 

 

Sama 3mm alu blacha robiła robotę i wydawało mi się że jest sztywno, ale coś mnie ruszyło i przykręciłem do niej ten alu profil.

 

post-13666-0-75903600-1390748978_thumb.jpg

 

Efekt jest rewelacyjny! Cała konstrukcja jest o niebo stabilniejsza. Fabryczna blacha a właściwie jej brak wokół głośnika to byłby fuckup!!

Dzięki za zwrócenie mi na to uwagi  Sinoff

 

Jest jeszcze jedna dyskusyjna sprawa. Chodzi o to że boczk w miejscu pod panelem są oklejone wykładziną jak z komfortu.

zastanawiam się czy ją zerwać i przykleić np. mate czy to nie ma znaczenia??

 

post-13666-0-95786600-1390749422_thumb.jpgpost-13666-0-50150500-1390749424_thumb.jpg

 

 

Miałem już dość oglądania obudowy suba. nawet już dostał ksywe frankenstein;)

post-13666-0-82867300-1390749478_thumb.jpgpost-13666-0-26891300-1390749477_thumb.jpg

 

Przy okazji napiszę że ten klej jest meega. Nie mam doświadczenia w oklejaniu ale z tym klejem poszło jak po maśle

w miare szybko trzyma i można jeszcze przez jakiś czas poprawiać. Bez kłopotu zmywał się z materiału rozpuszczalnikiem.

post-13666-0-66199700-1390749475_thumb.jpg

 

 

Materiał jest od DLS mogę tylko powiedzieć WOW jakościowo super, układa się pięknie klej nie przesiąka na wierzch.

 

Oczywiście z tymi rzeczami, które chwalę to tak podzielić przez 2 bo nie mam żadnego porównania ani doświadczenia w tych sprawach :wink:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...