Skocz do zawartości

2x JBL GT5-12 Bass reflex 110l jaki wzmacniacz


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

niedawno posiadając dwa głośniki GT5-12 postanowiłem stworzyć skrzynie bass reflex. Trochę poczytałem, zrobiłem projekt i udało mi się stworzyć takie coś:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tf0l-xba7C4

 

1424504_581291565277013_384994954_n.jpg

 

 

Skrzynia: szerokość 83,4  wysokość 53,7 głębokość 36,4

Port: szerokość 7 wysokość 47 długość 43

 

 

aktualnie podłączone były pod dwa wzmacniacze Crunch GPX 500.2. Efekt był świetny jednak po podłączeniu do jednego wzmacniacza (domowego 230v dla testu) było dużo lepiej (W środku dwie piosenki i było dość) dlatego też zamieniam wzmaki na jeden. 

 

Myślałem o Crunch GTI 4150. Ale czy on temu podoła ? Bądź też Crunch GPX 1000.4.  Proszę o opinie do skrzyni jak i jaki wzmacniacz kupić. 

 

 

Nie komentować głośników w półce ani obicia foto od razu po wsadzeniu skrzyni nie kompletne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

film to byl przykład, zaczęło się od tego że potrzebny był głośnik na sali to z auta użyłem. Potem z ciekawości podłączony w aucie pod ten wzmak i grało dużo lepiej. Teraz filmu nie nagram jak to gra z domowym wzmakiem w aucie bo już go nie mam wzmak był pożyczony i wrzucam co mam film podglądowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CarPower słabszy od tych co miałem więc odpada. Infiniti trochę droga sprawa, a używanego nigdzie znaleźć nie mogę. Zastanawiam się nad BOSCHMANN ZX3-T6D ktoś może coś powiedzieć na jego temat ?  142db ? Jaką skrzynie miałeś ? Dodam że nie zależy mi na jakości jak chce posłuchać to wyłączam suby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem o wydaniu max 600 zł jak będzie 700 nic się nie stanie. te wyżej wzmaki nie są trochę za słabe ? Patrze po watach ale głośnik może przyjąć 275 w rms dawalem im ponad 300 tym holywoodzie domowym i się nie grzały i ładnie grały więc musiałbym coś szukać mocniejszego tylko co jest dobre i nie kłamie z parametrami ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak podłaczysz dwa głośniki 4 ohmowe równolegle to masz ile : 2 ohmy


słuchaj prawda jest taka, że jak  damian2933 , miał pod nimi Infiniti Ref 611a , więc ma już to obcykane, ja bym brał tego Infiniti , wiesz, że zadowolony na pewno będziesz :)

   
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj prawda jest taka, że jak  damian2933 , miał pod nimi Infiniti Ref 611a , więc ma już to obcykane, ja bym brał tego Infiniti , wiesz, że zadowolony na pewno będziesz

 

 

 

minimum z 700rms-u musi mieć piec przy 2 Ohm żeby w jakimś tam stopniu kontrolować głośniki ,jak coś to uderz na PW to ogarniemy co nie co bo tu zaraz musi ktoś ostrzeżenie przywalić ze głupiego linka się nie podpisze  :krzeslem:

 

OCZYWIŚCIE NAPIĘTNOWANIE ŁAMANIA REGULAMINU JEST ZŁE ... 

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja podepne sie pod temat , bo do tego samego glosnika Szukam wzmacniacza.

Ostatnio jeszcze gral na ground-zero  GZTA 2.250mk2 , i jakosc byla dla mnie zadowalajaca. Lecz ze wzgledow finansowych musialem sprzedac ten wzmak. 
Obecnie poszukuje jakiegos wzmacniacza ~ 200zl uzywanego ktory by podpasowal dobrze pod ten glosnik, (ciezko znalezc ten ktory mialem)


Czy moglby ktos polecic ew jakas alternatywe?  (tylko sub bedzie podpiety pod wzmak)
Z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian 2933 , moja siorka ma pod takie w tigrze podpięty wzmak gzha 2250x , ten wzmak ma 2x250 w 2 ohmach , i ma tak juz ponad rok i śmiga jak nowo narodzony, i w ogóle co tu gadać o kontroli jak mu w ogóle nie zalezy na jakości , pisał sam, że jak chce posłuchać to wyłącza suby, najlepiej zaproponuj mu 2kW w 2 ohmach, żeby miał lepszą kontrolę :rotfl: , i zaraz będzie nowy temt , spaliłem dwa jbl gt5-12 pomocy!!!!! hahaha :rotfl::hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian2933 sorki źle ujałem mam dwukanałowy wzm, i mam go w mostku 500w w 2 ohmach i głosniki też w 2 ohmach (ostanio mam zawrót głowy i nie ogarniam za bardzo, wszystko mi sie miesza :zalamany: ) , a druga sprawa jak tutaj chcesz refikowi dać wzm około 700w rms w 2 ohmach to CIĘŻKO będzie znaleźć cos w cenie 700zł.

A chodzi mi o to, że z tego co zrozumiałem to refik chce wycisnąć z nich maksa, i zaraz będzie ze spalił głośniki

cheniowaty55 - co do Cb to szukaj z grounda cos z lepszej serii, tupu hydrogen , uranium , bo seria titanium to słaba wersja, miałem kiedys titanium'a i zmieniłem na hydrogen'a, o niebo lepszy efekt, na allegro ostanio był gzha 2250x za cos około 350zł , lepiej dołożyc i być zadowolonym :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co powiecie na 

PIONEER - GM 5300T
http://allegro.pl/wzmacniacz-pioneer-gm-5300t-2-kanalowy-i3877491032.html ?? ofc do 1x jbl gt5-12

@down 

Tak , ale chodzi mi tylko byle byl porownywalny do Ground Zero GZTA 2.250mk2 , bo na takowym mialem jeszcze do niedawna ten sub i dla mnie zadowalajacy efekt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...