Skocz do zawartości

Zmiana głosników, miejsca montażu w seicento


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie odnośnie miejsc, w których montaż głosników da lepszy efekt niż dotychczas. Na chwile obecną mam zamonowane helix esprit 6x9 w tylnej półce oraz dwudrożne tonsile z przodu w desce pod radiem kenwood(niski model z usb, 4x50W). Czy zamontowanie glośników 6x9 w tylnym boczku(po uprzednim wygluszeniu np. dekarką) da zadowalający efekt w porównaniu do tego co jest dotychaczas? Czy lepiej szukać paneli drzwiowych i montować je w drzwiach(zaznaczam, że drzwi są niesety dosyć płytkie).

Chciałbym znać opinie użytkowników, którzy mieli okazję posłuchać głośników montowanych w takich miesjcach. Co jest bardziej opłacalne w porównaniu do efektu jaki się uzyska - glośniki w tylnych boczkach / glośniki w panelach drzwiowych?

Chyba, że szkoda zachodu w takim aucie i zostawić tak jak jest.

Zakładany budżet to koszt materiałów potrzebny do zamontowania głośników(200-300zł), ew. dokupienie głosników w drzwi.

 

P.S. auto mojej żony...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Czy lepiej szukać paneli drzwiowych i montować je w drzwiach(zaznaczam, że drzwi są niesety dosyć płytkie).

 

To jest właściwe miejsce dla głośników ...mam tylko nadzieję że nie chcesz tych coaxialnych helixów 6x9 tam pakować i zamierzasz kupić zestaw odseparowany na 165mm woferku .  Jakim zestawem odseparowanym  warto się zainteresować znajdziesz w tematach podwieszonych .

Zobacz też >

 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/295-sc-zabudowa-?hl=seicento&do=findComment&comment=2295

http://www.strefacaraudio.pl/topic/7116-seicento-by-razerx7/?hl=seicento

http://www.strefacaraudio.pl/topic/1329-seicento-by-miniu211/?hl=seicento

http://www.strefacaraudio.pl/topic/245-jacekkn-seicento-zaczynamy-prawie-gotowe/?hl=seicento

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest właściwe miejsce dla głośników ...mam tylko nadzieję że nie chcesz tych coaxialnych helixów 6x9 tam pakować i zamierzasz kupić zestaw odseparowany na 165mm woferku .

 

To, że jest to właściwe miejsce na montaż glośników to mam przykład swojego civica(zestaw odseparowany pod wzmakiem), ale z tego co zauważyłem to drzwi w seiento są dosyć specyficzne(bardzo płytkie na dole w miejscu montazu midbasu). Jeden z użytkowników tego forum, bodajze matash22 pisał że nie będzie rewelacji jeśli chodzi o glosniki w drzwiach(nie wiem co dokładnie miał na myśli). 

Proszę o opinie pozostałych użytkowników seja, jak poprawić to co jest na chwilę obecną. Myślalem właśnie o tylnych boczkach z racji wykorzystania tych helix-ów z półki. Każde z tych rozwiązań na chwilę obecną zasilane tylko z radia.

 

Pzdr

powalla, podziekował za linki przykładowych instalacji, ale nie zamierzam akurat w tym samochodzie tak rozbudowywać sprzetu audio. 300zł to wszystko co chciałbym dołożyć do obecnego "audio" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Jeden z użytkowników tego forum, bodajze matash22 pisał że nie będzie rewelacji jeśli chodzi o glosniki w drzwiach(nie wiem co dokładnie miał na myśli). 

To fakt że z tych drzwi mega basu nie da się uzyskać ale i tak jest to lepsze rozwiązanie niż głośniki grające zza dupy  :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj z tym basem to bym polemizował :)

 

kiedy małem to rozwiązanie z wyciętym otworem za panelem, to fakt basu nie było

post-3212-0-62170500-1389186771_thumb.jpg

 

ale w czasach gdy nie nie było tendencji na 16.5cm woofer, tylko na fun z grania, miałem 3 way kappa , pod helixem 435, najpierw podpięte były 2 kanały przednie do 3 way fron a mostek na suba w kufrze, potem okazało się że lepszym rozwiązaniem jest rozciąć fabryczną zwrotkę, dać woofer na 2 kanały i środek z tweeterem na pozostałe, oj miałem banana a na brak basu nie marudziłem :)

 

post-3212-0-89502200-1389186931_thumb.jpgpost-3212-0-22067800-1389187237_thumb.jpg

 

Moje CC700 z swapem na 1.2 z punto II i deską od seja, i blue z subaryny :) , patrząc na datę fotki, to już 12 lat... widać że nawet tłumienie wtedy robiłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem (mniej więcej w tych czasach) co Ty Tomek,  sreja,  wyrzeźbiłem sobie w nim panele w których były 2 sztuki 16tek (za panelem dziura w blasze by "pracowały" całe drzwi) cały sprzęt miałem na Rockfordzie od grajków po...gąbkę wytłumającą TEJŻE firmy.

W tylnich boczkach były jajka, w słupkach wysokie w fabrycznych miejscach jakieś też 10tki  i w środkowych słupkach też wysokie były i w bagaju sub 12 calowy w   głośników było w pytę można było liczyć w razie bezsenności.

Ehhh... łoiło to jak smok ale wtedy właśnie "basiora" szukałem i...nawet był.

Żeby się dokopać do jakichs fotek trzeba by elektrode przeryć, szukam ale nie mogę się natknąć.

 

śmiem twierdzić , że przy zrobieniu patentu w otworem w drzwiach coś będzie z tego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawałem rade,  odjazd ma światłach dawał największą radochę , na obwodnicy 3-miasta zamknąłem budzik ,  aż musiałem postawić go na 14OZ'ach z dystansami, co by lepiej się drogi trzymał.

 

Tu wersja na standardowej zawieszce, na obnizonej nie mogę znaleźć fotki.

 

post-3212-0-23551300-1389193873_thumb.jpg

 

tak na marginesie, to wcześniejsze moje auta były podobne, karton 601s 86' w 90r. jak odechciało mi się jeździć do szkoły tramwajem z nocną zmianą z Cegielskiego - połowa spita była o 7 rano... a potem zaraz jak odebrałem prawko kolejno 2 x 126p, jednego z Baltony odbierałem, do dziś pamiętam $3850 za niego płaciłem, miał uchylne tylne szyby, i dmuchawę oraz duży licznik :) biały kolor, i ciemne fotele lotnicze - bo wersja export.... - ale wtedy byłem 40kg mniejszy to i się mieściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za propozycje, rozglądałem się wstepnie za panelami w drzwi, ale to co jest na tablicy/allegro i tak będzie trzeba poprawić, zeby spasować z drzwiami seicento. Także jeśli nic nie znajde odpowiedniego(jeszcze w dobrej cenie), spróbuje sam takie wykonać. Wg Waszych sugestii pozostane przy zestawie 16cm w drzwi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...