Skocz do zawartości

Urządzenie wielofunkcyjne 300-500zł


maniek860824
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy poszukuję urządzenia jak w temacie - do użytku domowego. Urządzenie w większości ma służyć do druku (głównie tekstu bez zdjęć), niekiedy jako kopiarka/skaner. Wifi wymagane.

 

Nie ukrywam że zależy mi na taniej eksploatacji - z tego co dotychczas wyczytałem ciekawie wypada Brother DCP-J315W - bardzo tanie komplety zamienników na allegro.

 

Myślałem też nad Canonem PIXMA MG5250.

 

Serdeczne dzięki za wskazówki, uwagi  :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kiedyś, taki dość kumaty gość w kompach, powiedział mi, że takie 3w1 działają na zasadzie- jeśli jest dobra drukarka, to ma np słaby skaner (lub odwrotnie).

 

I kupiłem osobną drukarkę i osobny skaner.

 

Być może się to zmieniło, bo było to już jakiś czas temu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na takie urządzenia firmy HP. Ja mam K510a - to już troszkę starszy model, ale jestem bardzo zadowolony, ma WiFi, jakość i szybkość druku na bdb poziomie, skanuje również całkiem nieźle, można zapisywać bezpośrednio skany na karcie SD. Ona kosztowała swego czasu coś koło 500zł. Myślę, że te nowe nie powinny być gorsze. Co do ceny tuszu to też całkiem przyzwoicie - na allegro za komplet ori tuszów czarny + Kolor trzeba zapłacić koło 60zł a w media markcie np koło 80zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz HP, sam mam i niby nie narzekam ale koszt oryginalnych tuszy to masakra, i na dodatek często na podróbkach nie chce działać.... Jak ta mi się popsuje to biorę Brothera bankowo, bo jest dobry i bardzo tani w eksploatacji..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je sli chcesz-coś doradzę.

Zajmuje się foto i drukowanie, ale mówisz o urządzeniach wielofunkcyjnych.

Zasadniczo główne firmy- Epson, Brother, Canon, HP

Zapewne na wszystkim bazujemy na zestawach 4kolorowych  :wink:

Epson- całkiem dobra jakość, ale zwracaj na uwage że mał tuszu jest

Canon-Tani ale tusze cholernie drogie

Brother- zbliżone funkcyjnie do hp

Hp- można znaleźć rozsądki

 

Nie sugeruj się nazwami ogólnie-czy alpine czy kenwood czy pionier. Patrz na modele. Modele 3fukcyjne-wiadomo- to ma być tanio. A jak ktoś kupi jednofunkcyjne- stawiają na nadruk foto

 

Modele - sprawdzaj dopuszczalność kartek  :rotfl:

W wielu modelach czasami się okazuje że wejdzie kartka maksymalnie 150gramów/m2. Może to być śmieszne jak będziesz chciał kiedyś strzelić foto. Tansze modele różnych produktów pokazują nawet- że obsługuje max 100gramów/m2 !!! Troszkę to śmieszne, ale bywa tak. 

W sklepie- na temat HP czasami nikt ci nie powie. Firma mało pokazuje pełnych danych. Jak szukałem dla dziewczyny dla siostrzeńca- media markt czy nawet dobre firmy to gucio wiedza- bo HP bardzo mało udaje pełnych informacj jak tu na forum zawody db drag. Zbieraj dużo info-pełnych.

 

Może ogólnie opisze- bazuj na modelach z zeszłego roku. Wszystko w takiej cenie- to prawie to samo G...

Polecić z takich rozsądków - HP 3525. Model wielofunkcyjny. 

Bierz pod uwagę że używasz modelu 4kolorowego. Wiele minusów że ten kolor (3kolory żółty, czerwony, niebiesk) bywają zestawami jednorazowymi. Dobrze sprawdzać jakie są te kartridże, bo jak masz toner wielokolorowy-padnie ci kolor żółty- i wymieniasz wszystkie kolory

Dostęność starych wersji HP- SAME PLUSY. Masz po prostu nawet łatwo dostępne zamienniki. Wszystko co nowe- nie ma jeszcze zamienników.

 

Teraz inna opcja to CISS. Urządzenie bardzo wydajne ale cholernie troszke problemowe. Umówmy się, czasami nie jest łatwo, jak miesiąc nie używasz. Jeżeli używasz często-polecam. Wiele produktów korzysta z CISSa. Ja osobiście korzastam z Epsona. Przyznam szczerze Oryginalne kartridże są baaardzo drogie w utrzymaniu, drogie jak cholera, ale mam stojak z farbami kolorowymi -6x100ml  :rotfl:  Wydajne-ale nie jest łatwe z czyszczeniem. Sporo drukuje foto- więc wiadomo skąd taka była potrzeba.

 

Jakość-kartridże nawet zamienniki- polecę ci właśnie model HP 3525- łatwo dostępny, tani, łatwo dostępne tusze zamienniki ze względu na "wersje dostepności".

Wszystko co jest łatwo dostepne- jest mało problematyczne.

Wifi działa-ale z początku trzeba normalnie zainstalowac z USB.

Rozdzielczości i inne bajery - powyżej dużych serii - nie poczujesz super zmian. Skanery te same 1200-1200 lub 2400x1200, drukowanie też głównie modele 4800x1200. Nie ma opcji abyś miała za 100zł więcej coś super jakościowego. 

Druk tradycyjny a czasami kolor? HP- posiad zawsze większe kartridże czarne. Jak do tego dorzucisz kartridże wymienne które można dopełniać zwykłym tuszem - http://www.tusze.info/brak-strony.html

Polecić mogę. Miłej Zabawy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rowniez polece brothera dcp-j525W uzywam i nie narzekam zamienniki active jeta mozna tanio kupic szczegolnie w kompletach wydruk zadowolajacy.nic dodac nic ujac,wifi jest tak wiec nie ma co narzekac a tusz to wysycha w kazdych atramentówkach  jak sie nie uzywa drukarki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz HP, sam mam i niby nie narzekam ale koszt oryginalnych tuszy to masakra, i na dodatek często na podróbkach nie chce działać.... Jak ta mi się popsuje to biorę Brothera bankowo, bo jest dobry i bardzo tani w eksploatacji..

Bo polityka HP jest taka, że im tańsza drukarka tym droższe tusze. A myśle, że 60zł za oryginały w komplecie to chyba nie jest dużo? Bo do tych tańszych HP to jeden czarny kosztuje ponad 70zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego brothera ma szwagierka. ma problemy z zatykającymi się dyszami na zamiennikach. 

 

od siebie polecę epsona px 720 wd i do niego ciss. druk bardzo fajniej jakości ( włącznie ze zdjęciami) i koszt druku baardzo niski.

 

nie miałem z nią też problemów technicznych, a w użytku jest prawie 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego brothera ma szwagierka. ma problemy z zatykającymi się dyszami na zamiennikach. 

 

od siebie polecę epsona px 720 wd i do niego ciss. druk bardzo fajniej jakości ( włącznie ze zdjęciami) i koszt druku baardzo niski.

 

nie miałem z nią też problemów technicznych, a w użytku jest prawie 2 lata

mysle ze chodzi Ci o 525 ale tak jak pisalem tez uzywam zamienikow i uzywajac drukarke przynajmniej raz w tygodniu to nie ma problemy z zatykajacymi sie dyszami,jak czlowiek bedzie chcial uzywac drukarki raz w miesiacu to mysle ze lepiej poszukac punktu ksero ktory drukuje z pendrive-a lub cd a napewno to taniej wyjdzie nizeli drukarka w domu za 300-500 zlotych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Canona MG5250

Bardzo fajne urządzenie 

Wg mnie niedrogie oryginalne tusze (5szt wchodzi) super jakośc wydruku no i to co mnie najbardziej interesowało - wydruki na pytach CD

 

Paweł a stosowałeś zamienniki czy tylko oryginalne tusze ??  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko oryginały... nie wierze zamiennikom.

Kiedys stosowałem w poprzednim Canonie.

Nie doś że co chwila problem bo zasychały to w końcu jeden wylał i drukarka do wyrzucenia

Generalnie jak chcesz stosowac zamienniki to kupuj najtańszą.

Bo jakoś wydruku nie ukrywajmy będzie słaba (dobra drukarka nic to nie da)... a jak wyleje to mniejsza strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu sprawilismy sobie z żonką Brothera tylko ze wyższy model DCP J925DW.

 

Używana jest raz na miesiąc a pozniej stoi nieużywana i tusze nie zasychają :hurra: Warunek jest tylko taki zeby nawet jak stoi nieużywana była podłączona do gniazdka. Drukarka ma automatyczna funkcję "zwilżania" dysz. Więc nawet CISS nie sprawia tu problemu przy dłuższych przerwach w użytkowaniu.

 

I to jest jedna z funkcji która przeważyła szalę na jej strone :padam: a nie ma jej inni producenci (Epson, Canon, Hp itd)

 

Dodatkowo nadruki na cd. Druk foto (całkiem fajnej jakości). Wyświetlacz dotykowy, Wifi, podajnik do skanera, pojemnik na kartki itd. Mnóstwo różnych bajerow. Dostępność tanich zamienników a i ori tusze sa nie drogie (4 oddzielne kardzridze)

 

200 pln powyżej twojego budżetu ale wydaje mi się ze warto. Zwłaszcza że zakup na lata :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używana jest raz na miesiąc a pozniej stoi nieużywana i tusze nie zasychają :hurra: Warunek jest tylko taki zeby nawet jak stoi nieużywana była podłączona do gniazdka. Drukarka ma automatyczna funkcję "zwilżania" dysz. Więc nawet CISS nie sprawia tu problemu przy dłuższych przerwach w użytkowaniu.

 

 

Ta funkcja się jakoś konkretnie nazywa ??  :wink:

 

Dzięki za opinię  :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sie nazywa bym musiał zeerknąc do instrukcji. Ale pisze tam ze jeśli drukarka jest włączona do sieci na stałe to sobie co jakiś czas napełnia dyszę uniemożliwiając zaschnięcie tuszu. Jeśli wyłączysz z gniazdka to po włączeniu automatycznie czyści głowice ale to pochłania wiecej tuszu niż jeśli zostawisz ja pod prądem. 2 razy była pozostawiona juz na miesiąc w bezczynności i nic nie zaschło wiec chyba jest ok :super: pobór w trybie uśpienia to 2,5W więc nie jest żle :)

 

Fajna sprawa jeszcże to duplex czyli automatyczny druk po obu stronach kartki i ADF - podajnik do skanera na 20 kartek- nie musisz otwierać pokrywy- drukarka wciągnie skopiuje i wypluje jak w profi kopiarkach. I stworzy ci z tego PDF-a lub przez OCR. Poza tym szybko drukuje. Papier znajduje się w zamkniętej kasecie chyba na 100 kartek -- koniec z zakurzonym papierem podczas bezczynności :wink:

 

Nie żałuje zakupu. Polecam. :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ja się wypowiem troszkę z innej beczki :) jeśli już chcecie stosować zamienniki to polecam Active Jeta.Prowadzę punkty sprzedaży z tymi tuszami już spory czas i klienci są zadowoleni i nie mają powodów do narzekań.Próbowałem wprowadzać coś tańszego ale nie miało to sensu bo jakość wykonania tuszu masakryczna.Więc jeśli mogę coś polecić to tusze tej firmy.Pojemności co do tuszy ori bardzo korzystne i wydajne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem rozeznanie wśród drukarek w zakresie cenowym 300-500 zł, bo znajoma chciała kupić i wybór padł na HP Deskjet 3525. Brałem pod uwagę w głównej mierze HP i Canon, bo Brother do mnie nie przemawia (jakość wykonania - kiepskie plastiki, awaryjność - miałem do czynienia z kilkoma modelami). Znajoma również nie chciała Brothera, bo padła jej głowica po ok. 2 latach użytkowania (stosowała zamienniki). Wybrany model HP wypadł najkorzystniej, według moich porównań, biorąc pod uwagę kryteria: jakość, cena i koszty eksploatacji. Oryginalne tusze o wydajności 600 stron (kolory) i 550 stron (czarny) kosztują ok. 33 zł. Moim zdaniem przy takich cenach szkoda bawić się w zamienniki.

Zastanawialiśmy się także nad modelem HP Deskjet Ink Advantage 5525, który posiadał większą funkcjonalność (np. czytnik kart), ale kosztował w granicach 500 zł (teraz już trochę taniej). Znajoma skusiła się jednak na ten tańszy model, ponieważ koszty eksploatacji są te same, a za zaoszczędzone pieniądze wydłużyła sobie gwarancję do 5 lat (koszt 70 zł) i jeszcze jej zostało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...