Skocz do zawartości

Navi na androida


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że każdy ma inne doświadczenia nawet z tymi samymi nawigacjami. kiedyś miałem Asusa P535 z Win, na nim miałem AutoMapę, rewelacyjnie się sprawdzała. Dwa lata temu przesiadłem się SG2 z Androidem, wgrałem AM i porażka. Obojętnie jaki typ trasy wybrałem prowadziła mnie mnie przez jakieś podłe drogi, raz wywiozła mnie na poligon wojskowy i droga asfaltowa zamieniła się w jakiś beton z płyt. Teraz mam SG4  i wrzucone AM, TomTom i Sygic Aura. Na Sygic jeździ mi się najlepiej. Wybiera dobre drogi, szybko reaguje na zmianę trasy, szybko startuje GPS. Na AM GPS czasem startuje po 2 minutach dopiero i dalej każe jeździć jakimiś podłymi drogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ale mapy na AM są dokładnie te same, co na normalne nawigacje
nie ważne czy to android czy windows CE

 

nadal naviexpert ma je dokladniejsze, bo sa w zasadzie aktualizowane na bierzaco (opcja informowania o zmianach/remontach przez uzytkownikow - weryfikowana dla kazdego zgloszenia), nie jak w AM, raz na kwartal czy tam pol roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nadal naviexpert ma je dokladniejsze, bo sa w zasadzie aktualizowane na bierzaco (opcja informowania o zmianach/remontach przez uzytkownikow - weryfikowana dla kazdego zgloszenia), nie jak w AM, raz na kwartal czy tam pol roku

no właśnie to mi się w tej navi podoba, zawsze też można samemu dodać info (radar/wypadek/kontrola)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy kto gdzie jeździ. Navi zawsze dzieli się na takie, które potrzebują ciągłego dostępu do neta (Naviexpert, Yanosik, Google Maps), albo na takie, które potrzebują tylko modułu GPS (AutoMapa). W nawiasach podałem te, które ja testowałem.

 

Na szybko kliknę, bo nie jestem dobry w barwnych opowieściach ;)

 

Te, które łączą się z netem mają najbardziej aktualne mapy i powiadomienia o radarach, kontrolach i wypadkach ale jak wjedziesz w czarną dupę to masz pozamiatane i jedziesz na czuja :)

 

Naviexpert - niezły, ale trzeba płacić. Potrzebuje ciągle neta.

Yanosik - najczęściej z nim jeżdżę. Baza punktów budowana przez użytkowników na bieżąco. Czasem potrafi wkurzyć jak się rozłączy z serwerem w najważniejszym momencie - najczęściej w środku nieznanego miasta zaraz przed dwoma rondami z piętnastoma zjazdami :) Też potrzebuje neta.

Google Maps - jak szukam jakiegoś sklepu, instytucji w danym mieście to najlepsza opcja. Doprowadzi prawie co do metra w trybie pieszym. Potrzebuje neta.

AutoMapa - Miałem, mam i będę miał. Jak jadę na zadupia to najważniejszy punkt dnia :)

 

 

 

 


AM w tym moim durnym srejfonie nie łapie satelit, szukanie zajmuje wieki...

 

Co do AM to zależy od moduły GPS. W S3 szuka satelit z 2-4min... U Kaśki w mini2 znajduje zawsze w minute. Ja na to nie zwracam uwagi, bo nawi ustawiam przed wyjazdem, i wyłączam po dojeździe. Jak już złapiesz satelity to możesz punkt docelowy przestawiać bez problem, a jak złapie sygnał to nie puści. W trakcie jazdy jak zgubi połączenie to sam się znajduje po kilku sekundach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...