Skocz do zawartości

Średniak - kopułka czy stożek? Różnice


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 120
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Tak dobrze to niema.

 

Są korektory na front , tył i ew suba .

 

Nie przypominam sobie aby gdzieś były indywidualne EQ dla każdego z pasm np 3 way.

 

 

A teraz zawieje mentorem... Wracamy jeszcze raz i skupiamy się... :D

 

 

To zależy jaka część pasma jest do obróbki aktywnie w 900ce, jeśli nie gdzieś w miejscu podziału, to bólu ni ma. Gorzej jak przy wspomnianym 4 kHz :)

 

Ja wiem ,że EQ jest tylko na całe sekcje (niestety) ale  ingerując w pasmo woofera np 200 Hz, nie przeszkadza to użyć EQ "front" i nie ma wpływu na pracę średniaka czy tw. Gorzej w miejscach podziałów tam jeśli naprawdę byłby ambaras wolałbym zlecić wykonanie pasywki. Bo bez sensu ingerować i naprawiać jedno degradując przy okazji inne. A taką newralgiczną częstotliwością jest wspomniane wcześniej 4 kilo.

 

 

P-Dsp od helixa ma

 

Wolałbym dostać w ręce na testy Mosconi 6to8,a nie Helixa. Raflip wspominał ,że w DE zbiera bardzo pozytywne opinie u chłopaków, nawet w porównaniach użytkowników znających i używających 800kę Alpine.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodatek którego nie maja inne związane np ze światłem z fabrycznej jednostki

Moscon Łukasz także to ma dlatego zaczyna wypierać inne (np Alpine) głównie uniwersalnością z zachowaniem dobrej jakości dźwięku, a także przystawkami typu streaming bez kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A teraz zawieje mentorem... Wracamy jeszcze raz i skupiamy się... :D

 


Ja wiem ,że EQ jest tylko na całe sekcje (niestety) ale ingerując w pasmo woofera np 200 Hz, nie przeszkadza to użyć EQ "front" i nie ma wpływu na pracę średniaka czy tw. Gorzej w miejscach podziałów tam jeśli naprawdę byłby ambaras wolałbym zlecić wykonanie pasywki. Bo bez sensu ingerować i naprawiać jedno degradując przy okazji inne. A taką newralgiczną częstotliwością jest wspomniane wcześniej 4 kilo.

 Po raz kolejny skupiamy się nad tym o czym mowa , nie o korektach w 200 Hz a o rezonansie "twardych" membran .

Oczywistym chyba jest ( lub powinno ) , ze nie nie leży on w pasmie użytecznym przetwornika , a na jego górnym kraju , czyli w praktyce na zboczu opadającym w podziale.


 

 


Hmm...A czy nie ten sam efekt da zjechanie na eq w kanale wofera o te wspomniane 4 db względem reszty pasma przy odpowiednio użytej dobroci Q?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jeden woofer, myślę, że ciekawy. Rozmiar oczko wyżej (18cm), Niemcy też chwalą. Ponoć fajna średnica i bas. Czy na podstawie suchych danych może ktoś coś powiedzieć o potencjale tego przetwornika na basie? Link do PDFa Exact M182W http://www.hifimotive.nl/files/documents/a3f390d88e4c41f2747bfa2f1b5f87db.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co i kto wycinał ?

Z jakiego powodu nie grało , rozumiem  ze piszesz o metodzie .

 

Słyszałem przed jakimiś zawodami w tym roku (chyba w Kielcach ) że mimo zjeżdżania na EQ jakiegoś pasma woofer dalej wyraźnie zaznaczał swoją obecność.

To były luźne rozmowy, i uwierz , nie pamiętam kto to mówił.

Jeżeli ktoś z Userów miał taki przypadek w swoim aucie i będzie miał ochotę to pewnie tu o tym napisze sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem przed jakimiś zawodami w tym roku (chyba w Kielcach ) że mimo zjeżdżania na EQ jakiegoś pasma woofer dalej wyraźnie zaznaczał swoją obecność.

 

No tak , jeszcze tylko opowieści o wpływie opon na granie wooferów nie było :wink2: .

A może wiesz przynajmniej czy ten głośnik był z rodziny "twardych" , jakiś model ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem przed jakimiś zawodami w tym roku (chyba w Kielcach ) że mimo zjeżdżania na EQ jakiegoś pasma woofer dalej wyraźnie zaznaczał swoją obecność.

To były luźne rozmowy, i uwierz , nie pamiętam kto to mówił.

Jeżeli ktoś z Userów miał taki przypadek w swoim aucie i będzie miał ochotę to pewnie tu o tym napisze sam.

Jeżeli w Kielcach to możliwe,że chodzi o mnie.

Z tym że w moim przypadku zakres, który chciałem wyciąć nie wynikał z charakterystyki głośnika tylko z wpływu akustyki kabiny. Na eq nie mogłem uzyskać satysfakcjonującego mnie efektu. Dopiero pasywne mogłem odpowiednio wyciąć interesujące mnie pasmo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Kielcach to możliwe,że chodzi o mnie.

Z tym że w moim przypadku zakres, który chciałem wyciąć nie wynikał z charakterystyki głośnika tylko z wpływu akustyki kabiny. Na eq nie mogłem uzyskać satysfakcjonującego mnie efektu. Dopiero pasywne mogłem odpowiednio wyciąć interesujące mnie pasmo.

 

Trochę trudno jest to uzasadnić , bo nie sądzę aby w paśmie użytecznym błąd wykraczał za zakres regulacji 12 dB , lub był tak wąski aby nie dało się w to wstroić . Jaki to był procek/korektor ?

Jakiego rodzaju jest ta pasywna korekcja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno jest to uzasadnić , bo nie sądzę aby w paśmie użytecznym błąd wykraczał za zakres regulacji 12 dB , lub był tak wąski aby nie dało się w to wstroić . Jaki to był procek/korektor ?

Jakiego rodzaju jest ta pasywna korekcja ?

Korektor z procesora w Alpine 7998. Pasywnie było to realizowane przez pułapkę rezonansową LC. Niestety wpływ akustyki kabiny w moim aucie jest znaczny i to była jedna z prób poradzenia sobie z tym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korektor z procesora w Alpine 7998. Pasywnie było to realizowane przez pułapkę rezonansową LC. Niestety wpływ akustyki kabiny w moim aucie jest znaczny i to była jedna z prób poradzenia sobie z tym problemem.

Czyli wszystko normalnie, nadal nie widzę przewagi skuteczności jednego sposobu nad drugim.

Każdy z nich zakłada ograniczenie napięcia doprowadzanego do przetwornika w wyznaczonym pasmie.

Czasami w "parametrach" może być zbyt duży odstęp pomiędzy kolejnymi filtrami , ale to jest ograniczenie gdyby konieczne było korygowanie dwóch f leżących blisko siebie.

Natomiast korektory aktywne , to tez możliwość podniesienia napięcia dla wyznaczonego zakresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Moscon Łukasz także to ma dlatego zaczyna wypierać inne (np Alpine) głównie uniwersalnością z zachowaniem dobrej jakości dźwięku, a także przystawkami typu streaming bez kombinacji.

 

Zanim zacznie w pełni wypierać , beda musieli zejśc na ziemię z cenami, przynajmniej za te wszystkie dodatkowe opcje. Bo jak na razie gdy wyszedł Helix DSP (nowy) to sytuacja nieco się zmieniła, przynajmniej po za Włochami, tam to jeszcze Mosconi rządzi. Bedac ostatnio na zagranicznej imprezie miałem okazję porozmawiac sobie z gościem co zrobił demo Gladen-Mosconi w E60, i tak super kolorowo nie wygląda, mają kilka problemów z zawieszaniem się procka, systemem start-stop, strzelaniem głośników,  do tego ciężko im konkurować cenowo. Jedynie streaming jest ich atutem ( w starych jednostkach bez tego udogodnienia )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie wiem, ale ma fajne brzmienie i fajnie gra :wink::hyhy: :hyhy:

 

Ale ja wiem. Helix (ten lepszy) kosztuje 2999 zł, Mosconi 2100. Zaś ten mały Helix, jest tani i mały... :D Nie neguję ale wolałbym już mieć tego bogatszego z serii C a nie P. Więc nie bardzo rozumiem co Tbrek miał na myśli wspominając ,że z cenami Moscon musi zejść na ziemię? Raczej Fischer wyrównać w dół do nich z ceną C-DSP? :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem. Helix (ten lepszy) kosztuje 2999 zł, Mosconi 2100.

 

Stare dzieje Panocku, stare dzieje...

 

W tej chwili jest TYLKO Helix DSP i nie ma nic wspólnego (po za firmą) z tym co porównujesz - czyli C-DSP lub P-DSP (oba to juz historia)

 

http://www.suchartsound.co.th/products/images/processor/helix_dsp_l.png

 

Cena 1899,00 z optyka na pokładzie w standardzie.

 

C-DSP już nie ma i nie będzie, w opracowaniu jest juz Brax DSP - nawet już testowany, ale cena nie będzie "przyjazna" choć można się zdziwić, tylu w PL jest właścicieli najdroższego procka F1 - 900;ki :D że procek Brax to będzie pikuś..... Dodatkowo ma zarządzać piecami po optyku - jak to się uda , czyli coś jak system ODR , ale to jeszcze są pogłoski , czy to sie uda, nie wiadomo, w każdym razie MX4 wejście po optyku już ma, jak i wmontowane przetworniki.

 

A Mosconi 8ch oficjalnie kosztuje 2499,00 (bez pilota) + przystawka z optyką 569,00 + przystawka ze streamingiem 800,00 , tak więc w wersji podstawowej i kupiony oficjalnie wychodzi ponad 3k zł....

 

oficjalne źródło : http://soundpower.pl/?p=p_361&sName=procesory-dzwieku

 

Pomijam fakt że porównujac klasy tych urządzeń to sa porównywalne, nowy BitOne, Mosconi 8ch, DSP, niby RF 3sixty (choć ja uważam że RF to zabawka dla dzieci w porównaniu do powyższych) , nie wiem jak ma się do tego porównania PXA-H800,

 

 

A co musi grać jako źródło do tego Helixa, żeby tak dobrze grało?

 

Teoretycznie każde z światłem na pokładzie, lub z światłem dorobionym :)

 

 

Więc nie bardzo rozumiem co Tbrek miał na myśli wspominając ,że z cenami Moscon musi zejść na ziemię? Raczej Fischer wyrównać w dół do nich z ceną C-DSP? :wink2:

 

Teraz już wiesz co miałem na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego Helixa to masz racje. Czytałem ostatnio test tego i naprawdę dobrze go ocenili. No i Helix ma fajny interface, na którym można sobie ładnie "zobrazować" co robimy z dźwiękiem, a tego w programie Mosconiego już nie ma (chyba, że dopiero po podłączeniu procka do kompa).

Wyszedł też ostatnio mały "kombajn" od Etona - DSP8 CAN. Czyli procek + 8 końcówek mocy - pisali niby, że wszystko ok, ale między wierszami można przeczytać, że "to nie to" (obsługa, ilość opcji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i Helix ma fajny interface, na którym można sobie ładnie "zobrazować" co robimy z dźwiękiem, a tego w programie Mosconiego już nie ma

 

 

Jak już robimy OT, konfiguracje procka:

 

konfig optyka

 

post-3212-0-04608900-1386529296_thumb.jpg

 

wejścia-wyjścia

 

post-3212-0-39849400-1386529292_thumb.jpg

 

jak i całe DSP

 

post-3212-0-48425900-1386529283_thumb.jpg

 

 

Może się komuś przyda, layout mosconiego to przy tym jak stare atarii 64, przynajmiej to czym ja się bawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że logowanie z lapa po raz pierwszy, potrafił pier....ąć w głośnikach, (p-dsp) ale ten nowy podobno ma już opóźniacz.

 

Zresztą przy pierwszych prockach trudno się dziwić, wychodzą różne kwiatki, 700 też nie była cudem. Teraz i Start-Stop dopracowali, jak i nowy soft ma też dopracowane dostrajanie sygnałów analogowych do sygnału z optyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz powrócę do tematu Tweeterów. Który zagra przyjemniej, miękko ale i detalicznie w 2 drogach (na miarę możliwości oczywiście), Vifa Ne 250 VS/4 http://www.kochaudio.de/shop/product_info.php?cPath=657_647_648&products_id=6745  czy Wavecor TW 030 WA01 http://www.kochaudio.de/shop/product_info.php?cPath=657_619_620&products_id=4761  ? Cięte będzie pasywnie. I jeszcze który może być łatwiejszy/trudniejszy w aplikacji?

W grę jeszcze wchodziVifa XT25, ale słyszałem, że jest trudna w aplikacji, a i tak może zagrać ostro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...