Skocz do zawartości

Tweetery w trójkąty Golf IV


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów;)

 

Jak w temacie szukam jakiś niedrogich wysokotonowców najlepiej jedwabnych które uda się wcisnąć/ukryć w trójkąty w golfie 4. Byłem bardzo zadowolony z jedwabnych Philipsów które oryginalnie siedziały w autku, jednak nie były one przystosowane do wyższych mocy i po kilkukrotnym podgrzaniu praktycznie straciły swoją górę.

 

Mam obecnie zamontowane tytanowe z kompletu od hertza dsk jednak strasznie kłują uszy.

 

Szukam czegoś cieplejszego / miększego.

 

Za czym się rozglądać ??

 

Powiedzmy ze mam na nie około 100-120zł i jeszcze musiał bym jakąś zwrotnice dobrać, może macie jakieś sprawdzone zestawy.

 

Nie jest to strasznie pilne więc mogę polować w dłuższym czasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to dobrać>?

 

Normalnie, zrobić wyliczankę :P

 

 

 Byłem bardzo zadowolony z jedwabnych Philipsów które oryginalnie siedziały w autku, jednak nie były one przystosowane do wyższych mocy 

 

 

A tak odrobinkę dokładniej o jakich mocach mowa ?

 

Może Signat T5 ? Z tym że on ma 50 watt rms. Dodatkowo da się go wyciągnąć z obudowy, więc może udałoby się go wcisnąć tam gdzie chcesz  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


jak to dobrać>?

Naturalnie odpowiednią do tweetera, jest oczywiście zwrotnica z zestawu hertza ale czy to zagra ze wszystkim to wątpię... :P

 

 

 


A tak odrobinkę dokładniej o jakich mocach mowa ?

 

no niedużo wyższych, wyższych niż radio daję  ;P na chwilę obecną mam pożyczonego od kolegi wzmaka (niezbyt specjalnego) 2x50 i to było dla nich wszystko :( chcę zakupić coś co ma 75 watków aby te 80 watowe hertze rozpędzić. Więc odrzutowca nie robię ale lubię się poczuć jak na koncercie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego nawet jak podłączysz 100 watowy wzmak to efektywnie do wysokotonówki dotrze kilka lub kilkanaście wattów. 
Myślę że lepszy efekt osiągniesz jak zmienisz cały zestaw, bo dobieranie wysokotonówek pod zwrotnice z innego zestawy mija się z celem. każdy głośnik potrzebuje odpowiedniej zwrotnicy by grać jak należy. poczytaj w dziale giełda może coś dla siebie znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kolego nawet jak podłączysz 100 watowy wzmak to efektywnie do wysokotonówki dotrze kilka lub kilkanaście wattów.

No wiem o co chodzi jednak oryginalne nie wytrzymały, (znaczy się grają, jednak strasznie ucichły...)

 

 


każdy głośnik potrzebuje odpowiedniej zwrotnicy by grać jak należy

No i w tym sęk zwrotnice z dsk mają cięcia na 3.5k więc wystarczy tweeter który sobie z tym poradzi...

 

 


Myślę że lepszy efekt osiągniesz jak zmienisz cały zestaw

Co to to nie, po prostu szukam jedwabnego ciepłego tweetera.. zestaw ma niecałe 2 miesiące nie będę zmieniał.

 

A co do projektowania zwrotnic. to nie jestem aż tak bardzo wymagającym słuchaczem żeby się w takie rzeczy bawić, poza tym na razie mnie nie stać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...