Skocz do zawartości

zrobiłem zwarcie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

siemka- mam pytanie , otóż dziś odłączałem skrzynie na włączonym radiu i kable dotknęły gdzieś blachy -przednie głośniki piszczą szumią a skrzynia buczy teraz

przód głośniki są podłączone do wzmaka i osobny wzmacniacz na szkrzynie -wszystko co jest na wzmacniaczach teraz praktycznie nie gra tylko chałasuje -tył głośniki są połączone prosto pod radio pionner avic hd-3 II     

nie wiem co teraz ???? co mogłem spalić ?????

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla sprawdzenia , możesz na chwile połączyć masę RCA z obudowa radia i posłuchać czy dalej sieje , masa to zewnętrzny "pierścień" wtyczki , żebyś przypadkiem nie pomylił z bolcem w środku . 

właśnie to przed chwilą wyczytałem gdzieś na forum :wink:  jutro muszę to sprawdzić

wiem tyle że jeżeli to bedzie to ,to muszę radio oddać w fachowe ręce ,bo nie zalecają pozostawiać tak podłączanej masy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak radio pionka to dobrze chlopaki mowia ze masa poszla, ja u siebie wzialem kawalek miedzianego druta i z tylu na RCA w radiu musisz zrobicz oczko z druta i na dolne wyjscie zalozyc i kawalek druta wyprowadzic do srubki na obudowie i przykrecic :) Wszystko powinno normalnie zagrac :)
Co do oddania radia w rece fachowca to nie ma to sensu, ja mam tak juz okolo roku i nic sie zlego nie dzieje, wiec nie ma co tracic pieniedzy na taki zabieg i zrobic DIY za darmo :)


Nie wiem czy zrozumiales wiec to zilustrowalem :D
http://pokazywarka.pl/ncsez1/


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Nie wiem czy zrozumiales wiec to zilustrowalem :D

:D  dobry rysunek

to ja powiem tak, jak kupiłem te radio to nie miałem kostki z wyjściami właśnie na wzmacniacz  głośniki itd. kolo mi przylutowł czincze do pinów i właśnie mase do radia , po tygodniu dorwałem kostke i podłączyłem już tak jak ma byc

czy jak miałbym to podłączone jak wcześniej to mógłbym cos bardziej spartolić niż tylko mase????

dodam że to był fachowiec który mi to lutował heheheheh myślałem że jak do niego pojade to mi kostke jakąś da czy coś a on to pospawał :hyhy:

tak na wiasem ,aby skompletować wszystkie kable do tego radia to masakra jest -narazie kupiłem kostke  w/w i bluethoot

dzięki za podpowiedzi -jak już wspomniałem to żaden ze mnie elektronik :-)

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj  podłączyłem przednie głośniki i odziwo grały dobrze ,jednak sub buczał -podłączyłem mase do radia i hula wszystko w porządku

To jak wszystko w porządku to zostaw tak jak jest i obserwuj czy nic sie nie  dzieje w czasie dłuższego grania ,,, a i będziesz miał nauczke na przyszłość :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...