Skocz do zawartości

Słuchawki nauszne - wymiana koss.


pawellaby
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :))

 

Chciałbym zmienić moje słuchaweczki w końcu ,  są nimi koss ur-20 . /

 

męczy mnie strasznie słuchanie w nich , a jakość też nie powala.

 

 

potraficie coś doradzić w słuchawkowych HITACH  do 150 zl ?~~

 

czytałem trochę o takim czarnym koniu - jest nim superlux hd330  lub superlux hd 668b

 

Czekam na dobre rady :)!

 

 

- muzyka przeróżna - najczęściej jest to jakiś dub :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czytałem o tych Superluxach HD-330.

Ponoć są całkiem niezłe, na audiohobby.pl jest o nich ciekawy wątek http://audiohobby.pl/topic/10/7003

Ktoś je porównywał z Beyerdynamikami DT-880 (którymi są kopią :)) i Superluxy podobno lepsze.

 

Za taką kasę (145 zł) to ja sobie robię mały prezent na mikołaja i będą u mnie w przyszłym tygodniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam tak dobrego ucha jak niektórzy z was, ale po przesiadce z senków hd-201 na SL'ki HD681 odczułem sporą różnicę, a słuchawki za 100zł...
Na pewno w wielu utworach odnalazłem nowe dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam używam Superlux hd 330, za tą cene rewelacja, wcześniej miałem sennheisery hd 595 no i superluxy  to lepsze słuchawki, pod względem dzwięku. Sennheisery były dużo wygodniejsze . Superluxy według mnie są bardzo liniowe, ciepło brmiące, ale nie mulące, dosyć detaliczne ale ta detaliczność nie psuje przyjemności z słuchania muzyki. Sennheisery grały dzwięki, ale muzyki tam mało było, wszystko rozłożone na czynniki pierwsze, z przyjemnością można było słuchać tylko dobrze nagranych płyt. Największa wada hd 330 to kabel, który wygląda jak w starych telefonach, zwinięty w sprężyne, jak siedzi się do około 1m od miejsca podłączenia jest ok, jak więcej to kabel jest za mocno napięty i chce ściągnąć słuchawki z głowy :) ja swój kabel wyprostowałem. Poza tą wadą to polecam superluxy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam!! tylko przy tych słuchawkach przyda się zmiana kabla na jakiś lepszy ;)

Kupiłem , zrobiłem, przetestowałem na drugiej połówce, twierdziła że zrobiło się lepiej ( ja też, ale może to efekt placebo,)

Przed zakupem ww polecam przymierzyć i ponosić, albo pożyczyć wcześniej - mnie np po 2 godzinach słuchania pałąk zaczyna uciskać w czubek głowy, te gąbki są miernej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a ja dostałem te Superluxy HD-330 na Mikołaja :)

 

Zarąbiste słuchawki, słucham ich od 3 dni i nie mogę oderwać się od słuchania.

Na początku bas był bardzo twardy, góra trochę nieprzyjemna. Ale po kilkunastu godzinach słuchania i wygrzewania zaczynają się normować, bas zmiękł, pojawiła się fajna średnica, góra jest przyjemna.

 

Poprzednio miałem Philipsy SBC HP890 i te Philipsy nie dorastają tym Superluxom do pięt.

 

Nie będę się silił na opis brzmienia, bo fajną recenzję znalazłem tu:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-superlux-hd330/

i w zasadzie zgadzam się z tym co tam jest napisane

 

Słuchałem ostatnio w sklepie "nie dla idiotów" kilku znacznie droższych słuchawek i te superluxy nie mają się czego wstydzić.

No może senki HD600 bardziej mi się podobały :)

 

Jedynie ten kabelek faktycznie mają kijowy,

Jak mnie zacznie faktycznie wkurzać, to wymienię go na ten z moich starych połamanych Philipsów :)

 

To się w pale nie nie mieści, że za niecałe 150 zeta dostajemy coś co potrafi tak fajnie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Polecam od siebie HD 668b - cena smieszna - kupilem z thomanna za 29 euro plus recabling na przyzwoitym kablu 125 zl (drugie tyle hehe) i jest w pelni ukontentowany:)

Co ciekawe choc sluchawki maja 56 Ohm pedze je z powodzeniem Samsungiem SGS3 z kernelem Boefla - zmodyfikowalem tylko glosnosc wyjscia wzmacniacza (ech te przepisy UE...) bez dodawania zadnych wodotryskow efektowych (prawie :D).  Sgs 3 po zmianie kernela napedza je na tyle skutecznie ze malutki lampowiec Bravo Audio Ocean dlubniety zbiera tylko kurz na polce :)

Chetnie bym na jakims spocie posluchal tych 330 co to za zwierz bo widze ze  rowniez polecane :)

 

Z "drozszych" chcialbym kiedys odsluchac i porownac ile dostaje sie wiecej dzwiekowo placac 7 stowek za na przyklad Senki HD 25 bo to podobno bardzo fajne sluchafony tez:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogliście wcześniej napisać to bym zwrócił uwagę będąc na targach, a tak to słuchałem z ciekawości w sumie z ,10 modeli pod różnymi wzmaczniaczami sluchawkowymi pewnie za kupę szmalu, ale wiecie co... Najlepszy dźwięk jak dla mnie miały słuchawki douszne... ;-)

Nie pamiętam firmy, może na foto się dopatrze, jednak najtańsze kosztowały 600 zł najwyższy model 2500 mnie jednak najbardziej podpasowal model posredni. Żadne nauszne tego dnia tak nie zagrały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ile dostaje sie wiecej dzwiekowo placac 7 stowek za na przyklad Senki HD 25

Fajne słuchawki, sporo ich używałem kiedyś. Dla mnie idealne do warunków, nazwijmy to, polowych z racji świetnego tłumienia i wysokiej skuteczności - pewnie dlatego tak popularna w pewnych środowiskach. 
​Do użytkowania na co dzień niekoniecznie... W tej cenie chyba można coś fajniejszego znaleźć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...