Skocz do zawartości

Większy akumulator w japończyku.


bonless
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie pisałem że to jest dobre rozwiązanie tylko ze tak jest zainstalowane fabrycznie

Niestety właśnie mam problemy z doładowaniem :(

 

A nie mam pojęcia jak wsadzić większy alternator do samochodu bo nie było większych... trzebaby przerabiać od innego modelu a nie wiem jak się za to zabrać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,w Łomiankach jest duża firma zajmująca się naprawą/regeneracją alternatorów i rozruszników.Zwykle u nich naprawa wygląda tak że wyciągają stary a wkładają odnowiony z półki.

Możesz podjechać do nich i na miejscu podpytać.Być może w innym aucie jest taki sam a znacznie mocniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,w Łomiankach jest duża firma zajmująca się naprawą/regeneracją alternatorów i rozruszników.Zwykle u nich naprawa wygląda tak że wyciągają stary a wkładają odnowiony z półki.

Możesz podjechać do nich i na miejscu podpytać.Być może w innym aucie jest taki sam a znacznie mocniejszy.

 

Ile mniej więcej kosztuje u nich taka usługa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A nie mam pojęcia jak wsadzić większy alternator do samochodu bo nie było większych... trzebaby przerabiać od innego modelu a nie wiem jak się za to zabrać...

 

wymontuj stary, jeśli nie ma z mocniejszego silnika większego ( bo tak zazwyczaj jest, że w słabszych wersjach siedzi np. 90, a w wyższych nawet 120 czy 150A ), to szukasz na szrocie podobnego, przekładasz rolkę i zmieniasz pasek, bo stary może już nie pasować, jeśli zmieni się położenie na mocowaniach ( czasem i to trzeba dorabiać ).
Bonless -  ile max. szerokości możesz uzyskać w tej wnęce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonless - ile max. szerokości możesz uzyskać w tej wnęce ?

 

Więc sprawa wygląda tak:

 

na dole przy podstawce mam ok 17cm

 

http://imageshack.us/scaled/medium/534/rnm4.jpg

 

15cm wyżej jest wyprofilowanie grodzi

 

http://imageshack.us/scaled/medium/547/c288.jpg

 

i na tej wysokości mam około 16cm

 

http://imageshack.us/scaled/medium/29/v23e.jpg

 

Chyba mnie czeka wyprawa do sklepu z akumulatorami i mierzenie miarką, który będzie najlepszy :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będzie bardzo ciężko, 173-175 mm to standardowe wymiary takich aku >60Ah

Nie wiem jak wygląda komora po lewej stronie, ale jak by tam nawet znalazło się miejsce to przenosić specjalnie aku, to chyba lepiej do bagażnika.

Ostatni pomysł jaki mi zaświtał, to spróbowanie puszczenia podstawki pod kątem, tylko że co wtedy zrobić z "kibel" rurą :D

Myślałem że ja mam pod górkę z aku ... powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spakować akumulator Optima.  Te akumulatory tylko w podstawie i górnej płycie z słupkami trzymają wymiar, w części o kształcie połączonych walcy jest nieco węższa (ominie zwężenie na grodzi)  Kwestia tylko wykonania podstawki i mocowania górnego. Ale od czego jest kreatywność :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Chyba, że używka z allegro :rotfl:

 

szkoda kasy, serio, ja kiedyś kupiłem niby "mało używany" i wytrzymał niecałe 1,5 roku ... choć fakt trochę był zaniedbywany. Teraz nawet nówki ponoć się zepsuły ... powoli chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak składanie na Kinetik-a na wiosnę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeb, Kinetik-a niewiele droższego Bonless odrzucił, a Ty mu proponujesz niewiele tańszą Optimę ... do tego też do końca nie wiadomo czy wejdzie.

Dla mnie różnica ponad 200zł to nie jest niewiele :wink:  Miałem taki aku w dwóch civic-ach ek5 i ek 6

A tu link do kreatywnego rozwiązania mocowania aku;

 

http://www.ebay.com/itm/Billet-Optima-Battery-Tray-Box-GROUP-34-78-Tray-CHROME-Marine-Boat-Odyssey-Baja-/321250064881?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item4acbfef9f1&vxp=mtr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem  akumulator Optime 50ah czerwoną spakowaną do Hondy Civic (Jajko 95rok ) ....jedyne co  musiałem trochę  przerobić to szpilki  trzymające baterię . Poszukaj na allegro używki Optimy Red 50ah  z Chryslera ,Jeepa ,lub Dodga  ,zawsze kupisz ją taniej niż nową optimę . Za ładną i sprawną sztukę zapłacisz max. 500zł . Mogę ci Bonless ewentualnie  dać namiar na nowe Optimy w dobrej cenie ....Jak coś to dzwoń do mnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy, serio, ja kiedyś kupiłem niby "mało używany" i wytrzymał niecałe 1,5 roku ... choć fakt trochę był zaniedbywany. Teraz nawet nówki ponoć się zepsuły ... powoli chyba nie pozostaje Ci nic innego, jak składanie na Kinetik-a na wiosnę :)

Z tą używką to żartowałem, wolę jednak kupić nowy aku. Mój akumulator do wiosny to już umrze dokumentnie. Już teraz mam problemy bo auto postoi kilka dni bez uruchamiania i już napięcie jest niewiele ponad 10V  :suchy: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja znalazłem od mazdy 3 altek 150A

Tylko nie pasuja mocowania

Jak to mówią się popieści to się zmieści ale nie wiem czy dla alternatora jest różnica w którą strone się kręci bo silnik hondy kręci się jednak w lewo.

 

Wysłane z mojego LG L5 CM 11 za pomocą Tapatalk.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja znalazłem od mazdy 3 altek 150A

Tylko nie pasuja mocowania

A patrzyłes jakie masz złacze bo np w mojej 3 2.0 b (90A)  przed liftem kostka jest 2pinowa a  w Diesel 3 pinow 

 

http://www.ebay.com/itm/ALTERNATOR-HIGH-OUTPUT-MAZDA-3-2-0L-2-3L-2004-2005-2006-2007-A3TG1391A-NEW-/280954895028?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item416a377ab4&vxp=mtr

 

jedyny mocniejszy zamiennik jaki udalo mi sie znalesc do LF50 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku przymiarkach stwierdziłem, że większy aku nie wejdzie bez dużej rzeźby. Nie chce go wpychać na wcisk więc zostaje rozmiar jaki jest. Na tą chwilę optima/kinetic jest nie na moją kieszeń więc najprawdopodobniej w przyszłości dołożę jakiś nieduży aku do bagażnika albo ewentualnie rozpatrzę zmianę piecy na mniej prądożerne :suchy: lub po prostu zredukuje ich ilość.

Obecnie zdecydowałem się akumulator od Bannera ale tym razem model wyższy niż ostatnio (ponoć są trwalsze). Może już nie będzie trzeba pchać Hondy na spotach :D

Dzięki wszystkim za propozycje i pomysły.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...