Skocz do zawartości

Jakie widelki polecacie do przewodow zasilania oraz do terminali glosnikowych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiepska zaciskarka, jak się wysuwały.

 

Może bez pary w rękach "zaciskacz" ;).

Po imadle nic się nie wysunie. Lepsze od zaciskarki. Skręcić do oporu, dwa razy "młotem" dla pewności przyłożyć, aby dobrze w imadle docisnąć i jest jak trzeba. 50mm^2 idzie jak masło na konektach Sinusa.Choć i tak dodatkowo lutuję. Tak dla sportu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konektory oczkowe na zasilanie ( miedziane ) możesz kupić w sklepie elektrycznym. Jak coś to bierz cynowane. Nie będzie problemu ze śniedzeniem miedzi itp.

http://allegro.pl/koncowka-oczkowa-miedziana-m8-25mm2-konektor-oczko-i3708180052.html

 

Widełki bierz jakiekolwiek, byle solidnie wykonane i twarde. W miękkim dziadostwie potrafią się ułamać widełki.

 

Widełki i oczka mają swoje plusy i minusy. Problem się robi jak się żongluje wzmacniaczami. Jak zarobisz widełki, czy oczko na zasilanie pod konkretny wzmacniacz, a później zmienisz wzmacniacz z innym typem terminala, czy innymi rozmiarami terminali to jest mały problem.

 

Jak ktoś nie ma zaciskark ( na mojej zaciskanie 35mm^2 to mordęga )i, to prasa, imadło, a nawet młotkiem i przecinakiem da się dobrze i trwale zacisnąć.

Lutowanie jest dobrym wyjściem, ale nie zawsze lutownicą ( nie każdą ) da się zalutować. Za duży kawał masy do rozgrzania i lutownica może nie wyrabiać, a nie każdy ma tygiel do cynowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Widełki i oczka mają swoje plusy i minusy. Problem się robi jak się żongluje wzmacniaczami. Jak zarobisz widełki, czy oczko na zasilanie pod konkretny wzmacniacz, a później zmienisz wzmacniacz z innym typem terminala, czy innymi rozmiarami terminali to jest mały problem.
Rozeta w pobliżu, wymieniasz kabel i po kłopocie  :wink:

 

 

 


Za duży kawał masy do rozgrzania i lutownica może nie wyrabiać, a nie każdy ma tygiel do cynowania.
Mały palnik na propan-butan  :]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłą lutownicą transformatorową nie miałem problemów. Tylko trzeba troche dłużej przytrzymać

Lutownica lutownicy nie równa, mają różne moce i stąd te różnice. Próbowałem 60 watową lutować przewód 35mm2 i nie dało rady, ale gaz zrobił swoje :-D

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...