Skocz do zawartości

Dlaczego starsze płyty CD grają lepiej


pawel_luk1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Fajny artykuł znalazłem  "Śmierć dynamiki" http://top80.pl/smierc-dynamiki-p45.html

 

Przystępnie wyjaśnione, dlaczego starsze płyty CD grają lepiej :)

 

I jeszcze jeden fajny artykuł  z serii "dynamika i głośność" http://vinylmagic.pl/pl/article/1/dynamika,-g-o-no-i-inne-aspekty-p-yty-cd-audio/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe. Teraz juz wiem dlaczego zakupione w tym samym dniu w zyebanym MediaMarkt The Killers brzmialo glosno i anemicznie jak wykastrowane mp3 i kosztowalo 40pln (koncert z RoyaL Albert Hall nagrany na C+ po prostu miażdży to co kupilem), a Dire Straits brzmialo mocno i dynamicznie i kosztowalo 89Pln. Rzecz jasna obie plyty kupilem z oczekiwaniami takimi jakie zastalem na tej drugiej plycie, niestety wydymali mnie i...nie tylko mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj byłem w MM i Saturn, przesłuchałem z 30-40 płyt które mnie interesowały, z racji nadchodzących urodzin, imienin i gwiazdki miałem ich sobie kupić 15szt.... kupiłem .... aż 1 !!!!   reszta taka tragedia że szkoda gadać, ale jest to co wielu naciskało, cena PL 29.90zł , dziś odpaliłem CCD i wybrałem kilka pozycji, i jestem pewien że przyjdą w takiej jakości jakiej się oczekuje, i to bez znaczenia czy nowe czy stare wydanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem pewien że przyjdą w takiej jakości jakiej się oczekuje, i to bez znaczenia czy nowe czy stare wydanie

 

Na szczęście ukazują się nadal płyty, które są dobrze zmasterowane...

Najgorzej naciąć się na "remaster', który brzmi gorzej niż oryginał sprzed lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo w tym samym sklepie chcąc tandety uniknąć kupujesz buty za ładnych parę stów i też dostajesz badziew w cenie x3.

 

Nie tylko w tym, w firmowych wcale nie jest lepiej. Najgorzej, że teraz nie bardzo wiadomo gdzie kupić, żeby się nie nacinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


bo w tym samym sklepie chcąc tandety uniknąć kupujesz buty za ładnych parę stów i też dostajesz badziew w cenie x3

 

Wojas - polecam ;) nie wiem jak teraz z Martensem, ale kiedyś był dobry.

 

Ciężko kupić teraz dobrą płytę. Gnoje partolą robotę, olewają wszelkie standardy, byle wypuścić jak najwięcej kopii na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 


Zobaczcie sobie płytkę Pearl Jam albo Piersi z 2013r.

 

No faktycznie zrealizowane jedno i drugie kiepsko.

Chociaż Piersi trochę lepiej, bo Pearl Jam nagrany jest zupełnie płasko i bez dynamiki - takie "radiowe" granie.

Nie da się tego słuchać, chociaż zawsze ich lubiłem.

Ale chyba wszystkie ich płyty, niestety nie były najlepiej nagrane...

 

A muzycznie Piersi bez Kukiza, czy ja wiem... chyba nie jest tak źle.

Tak obiektywnie patrząc, to zawsze mieli styl jarmarczno-rockowy i chłopaki dalej się tego trzymają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...