Skocz do zawartości

Marea HLX - stage II


derek81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

żeby nie było, że zacząłem temat i nic nie robię w tym kierunku
Zabudowy ciąg dalszy
20131121_171839.jpg 

20131129_110523.jpg

20131127_204607.jpg 

20131130_151023.jpg 
I chyba? Tak będzie to finalnie rozmieszczone, Kondek będzie przypięty trytkami czarnymi, zrezygnowałem z uchwytów bo musiałbym podnieść w tym miejscu podłogę, a tak zmieści się idealnie pod poprzeczkami.
20131130_151710.jpg

Nie mniej jednak zacząłem się zastanawiać gdzie dać zmieniarkę
20131130_152316.jpg
Jednak taki układ spowodowałby większą plontaninę w kablach więc prawdopodobnie zostanie jak na wcześniejszym zdjęciu natomiast zmieniarka powędruje w któryś z boczków
20131130_152352.jpg  20131130_152344.jpg
Lub co bardziej praktyczne i przewidywalne, w boczki (prawy lub lewy -kwestia odsłuchów) pójdzie sub :] a zmieniarka wyląduje pod kanapą
20131130_152514.jpg

20131130_152527.jpg
Miejsca jak widać starczy, pytanie tylko, czy nie będzie się grzać za bardzo lub zbierać zakłóceń?

Kolejne pytanie to okienka rewizyjne na wzmaki, żeby je wyesponować lub też zrobić totalnie skrytą zabudowę, nie wiem jeszcze, Na całość dam płytę, ale i tak chciałbym jeszcze dać jakąś klapeczkę żeby mieć możliwość dojścia do gainów.
20131130_152903.jpg

Boczki będą finalnie w kocyku, bo plastik strasznie porysowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No w końcu pokazałeś swoją Marysię, pro robota, jak patrzę na to, to widzę ile pracy mnie jeszcze czeka, niestety braki czasowe... jednak jak wiemy prowizorka bywa najtrwalsza. Przeciągając kable do drzwi widze zdejmowałeś je, a jak  kostka w drzwiach, nie jest łatwo ją wyjąć? Czy w drzwiach został stary kabel seryjny na tym kawalku?  Swoja drogą nie wiem jak to zrobic:) bezinwazyjnie, zeby nie poniszczyc pinów i gniazd, widziałes jak to u mnie wygląda:P  Jestem ciekaw własnie jak z tymi połączeniami na piny, bo to jednak "wtyk jest" zatem różnie moze być, cos sie poluzuje zasmiedzieje itp, ale skoro mówisz, że gra ładnie to luzik. Ja myślałem, zeby po prostu na tym kawałku dać kabel cienszy np 1,5 kwadrat, i przeciagnac go w dziurze która pozostanie po wyjętym pinie, na 2,5 kwadrat trzeba by z dwie dziury po pinach rozwiercic.

       Sporo pracy wykonałes od ostatniego czasu jak widziałem auto. Apropos sygnałówek, jak miałem puszczone w tunelu, siało mi, musiałem je puścic prawym progiem z glosnikowymi razem i jest gitara. BTW pozbyles sie zakłóceń, o ktorych pisąłes kiedys? Wspłczuje upychania kabli w miejscu na radio... 7 wtykow miejsca zajmuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patol ścianki to kocyk z bassera (czarny melanż) natomiast podłoga materiał kupiony w hurtowni tkanin w łodzi na ul. Obrońców Warszawy. Mniej więcej 16zł M2 z tym że ta z hurtowni jest gruba, ma ok 4mm grubości i ciężko ją ułożyć na ściankach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

DAMN! Tu chyba nikt z wyjadaczy nie zagląda...

po zdjęciu tych Brzydkich porysowanych boczków, ukazał się nam widok wygłuszonych nadkoli i boczków bagażnika
20130828_181800.jpg

20131204_164044.jpg
20131204_164038.jpg
Idealne miejsce na skrzynkę w boczku będzie :D ale to temat może na wiosnę ;) żeby karmnik lepić
Korzystając z okazji dołożyłem gąbkę
20131212_165412.jpg   20131211_140830.jpg

20131210_155720.jpg

20131211_155522.jpg
Jak widać boczki w futrzaku :]
Korzystając z okazji i możliwości dostępu, na szczęście obyło się bez ściągania podsufitki odkręciłem relingi i lampy, bo farba się na nich złuszczyła i były brzydkie tak wyglądały
20131205_093135.jpg
a tak wyglądają już na aucie Marea wersja St. Moritz  :D trochę brudna :D

20131209_203456.jpg
po skręceniu wszystkiego, relingów, lamp, plastików przy szybie i boczków poszła bezpośrednio zabudowa plus wzmaki, którym przy huraganie Ksawerym ogarniałem kabelki, Patent Przemka na uchwyty ;)

20131212_211102.jpg

Na tą chwile koniec, miałem dodać jeszcze fotki drzwi ale muszę uciekać

Na zachętę profil zamknięty 12mm na wzmocnienie

20131204_132649.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daruś szczerze ładniusio ci to wyszło. Porządeczek w kabelkach pierwsza liga :hyhy:

 

Do pełni fajniości to powiem ci szczerze że tak jak boczki kocykiem pojechałeś co jest doskonałym pomysłem to oklej jeszcze tą paskudną butlę. Bo jakoś odwraca uwagę od fajnych piecy :( nawet rzekłbym że bardzo razi :(

 

Jak okleisz to zginie w zabudowie :hyhy: i będzie :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra bo już się zabierałem za dokończenie ale zawsze coś ;)
Pora na drzwi
Więc na początek wycinamy blachę pod dystans, tu nie ma lipy brzeszczot blacha do wyrzynarki i myk myk myk :]
20131019_105158%255B1%255D.jpg
Po przykręceniu dystansu niestety była luka od góry między nim a blachą więc dorobiłem z mdfu mały klin i dalej zabawy z żywicą, matą szklaną i pyłkiem z hdfu ;)
20131203_144600.jpg

20131203_143928.jpg
docieranie, żeby równo było :] tu chyba już nie mam zdjęcia żadnego
następnie profile zamknięte 12mm przykleiłem do drzwi
20131205_184104.jpg

20131205_152835.jpg

20131205_152823.jpg

20131216_190701.jpg

kolejnym elementem układanki drzwi były, otwory montażowe, alu blacha jest lecz nie chciało mi się jej doginać, więc żywica ;)


20131216_132824.jpg20131216_132820.jpg
Toż to nie wygląda :D
 
20131216_154127.jpg

20131216_190539.jpg

20131216_190432.jpg

20131216_165556.jpg

Po konsultacjach telefonicznych z Mastahem, który zaglądał do drzwi w bravo, polecił mi on wzmocnienie również i tej blachy bo rzekomo chodzi, nic nie szkodzi :] wzmocnię ją profilem, tu na zdjęciu przymiarka tylko
20131216_154501.jpg

CDN :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo miło się takie prace ogląda :D

Myślę że ta cała włożona praca z pewnością się odwdzięczy.

 

Jedno pytanie.

Czy profil kleiłeś na matę? Czy w miejscu klejenia profiu mate usunołeś?

 

Kolejne plus za 'magiczny pył', patrzac na te drzwi. Będzie pancernie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że pokazałeś te drzwi, patent z żywica dobry, kwestia jak z wytrzymałościa tego, przykleiłes taśme i na to żywica tak, jaka, jak to sie trzyma blachy?? Zostawiłes to tak czy na zywice jeszcze jakas szpachlówka?? M to plus w stosunku do blachy bo jest lższejsze i nie trzeba giąć napewno, ale jak z wytzrymłością, pomijm czas potrzeby na schnięcie. Druga sprawa czysto techniczna - jakiej grubości maz dokładnie ten dystans ( to mdf?) - chodzi o to, jak maksymalnie mozna odsunac glosnik od drzwi aby mieścił sie w boczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elgardiel na matę przykleiłem bezpośrednio na klei do szyb, jest fest sztywno, bo pierwszą warstwę kładłem pod słońce jak blacha się nagrzała w wakacje i wałkiem fest docisnąłem, wolałem się nie bawić w wycinanki :]
co do planów to być może komory i sub w boczek, bo na zdjęciach z prawej strony jest idealne miejsce na niego ;)
LuksaszLDZ schło może 30 min :D to wszystko zależy od tego ile dasz utwardzacza, to raz. Dwa ze sztywnością nie ma problemu, nie ma możliwości żeby to ugiąć 4-5 warstw spokojnie daje rade, ma ok 2-3 mm ej odlew przy zamku ma ok 5 mm!!! Sick! Dzstans ma 18 mm, myślę, że większy już by nie podszedł, w bravo zdarzało się że na górnej membranie były ślady po kratce boczku, dlatego też, w przypadku marei nie będę wycinał boczku pod głosnik póki co, a tylko zeszlifuje kratkę od wewnątrz :]

Elgardiel zastanawiam się czy wzmacniać boczek żywicą jeszcze czy samą matą + pianką co myślisz? Ty wzmacniałeś boczek żywicą, jakie róznice zauważyłęś?
W przypadku komór to ok, można ale tu? bije się z myślami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie być pewni ,że jak Darek sie zabrał za drzwi to beda beton. W jego byłym bravo napocił sie nie miłosiernie, ja drugie tyle chcac to zdemontować. 

I dobrze że wleciały profle bo była by taka sama miernota jak w bravo z dołem z tych drzwi mimo ogromu włożonej pracy. Piszac miernota mam na mysli moje subiektywne odczucie w porownaniu do aut klasy premium ,z moim specyficznym "zapotrzebowaniem" na bas z woofera.

Ten zabieg naprawde pomógł i warto było rozbierać drzwi aby wzmocnić je profilami ,a ze w maryśce sa takie same to i Ty zauważysz pozytywne rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elgardiel zastanawiam się czy wzmacniać boczek żywicą jeszcze czy samą matą + pianką co myślisz? Ty wzmacniałeś boczek żywicą, jakie róznice zauważyłęś?

W przypadku komór to ok, można ale tu? bije się z myślami ;)

Oceń sobie jak bardzo sztywny boczek, masz w samochodzie, mój boczek 6 latek mógł by połamać z łatwością :wink: Ja sądziłem, że jeśli nałożę tylko piankę, to boczek nie będzie hałasował,(pianka zneutralizuje jego hałasy), ale mimo wszystko czuć było wszystko co dzieje się pod i z boczkiem, a sam boczek ciągle by pracował. Teraz ciągle czuć że coś się tam dzieje w drzwiach, tylko że sam boczek po przyłożeniu ręki jest solidny, że coś się tam dzieje, ale głęboko we wnętrzu drzwi(czyli dla mnie banan :D ).

Myślę że 2-3 warstwy rowinga z matą szklaną nie zaszkodzą :wink: Lepiej, sobie to usztywnić, niż potem po naklejeniu pianki pluć sobie, 'a jednak trzeba było wzmocnić'.

Po drugie po zastosowaniu pianek na boczku, odczułem subiektwyną oczywiście zmianę, w brzmieniu, mięsko z wf, nabrało takiej głębi. Dla jasności to tylko moje odczucia.

 

Derek, jak już tak grubo z projektem lecisz, żal tego boczka nie usztywnić :hyhy:

 

Odnośnie profili, jeśli mówisz że jest beton, to wierze na słowo :hyhy:  :hurra:  :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Darek podziwiam Twoja piekna Mery i oczywiscie piekna instalke. Dla mnie profi robota, tak jak zaczynales w tamtym fiacie. Wszystko poukladane i klocuszki dobrane odpowiednio . Czekam na finalny koniec poskladania tego co zaczales. P.S mam nadzieje ze poslucham wreszcie Twoja instalke, bo tamtego fiata niestety ale niezdazylem. Trzymam kciuki no i powodzenia w pracach i dążeniu do celu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...