Skocz do zawartości

Wyciszanie samochodu - 3M Thinsulate Acoustic


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O tym materiale dowiedziałem się ze strony:

http://www.sounddeadenershowdown.com/how-to/roof

 

Informacje o nim można przeczytać tutaj:

http://solutions.3m.com/wps/portal/3M/en_US/3M_Automotive/OEMs/Product_Center/Products/~?N=7574409+4607&rt=r3

 

I z tego co zdążyłem się zorientować to prawie nie da się tego kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google - maty - region..

Chyba nawet w necie można szybko znaleźć rozwiązania jak się chce..

Na forum masa takich dodatków, albo mamy opcję - kupcie, testujcie i róbcie nam reklamę.. 

Coś jest za granicą, a tu mamy tyle rozwiązań "swoich". 

Reklamę mamy zrobić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów o matach było tu kilka.

 

Dotychczas wystarczały .

Ten materiał jest dźwiękochłonny i nie ma nic wspólnego z matami. Wygląda to na coś w stylu wełny owczej używanej w głośnikach. Podejrzewam że właściwości może mieć podobne do poroso. Jeśli jest na tym forum temat o tego typu materiałach dźwiękochłonnych, to proszę o link. Tylko nie odsyłajcie mnie do dyskusji o dynamat i gms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa z tym materiałem. Kamul już chyba też zauważył.

 

Wchodząc na oficjalną stronę 3M, która firmą "krzak" raczej nie jest, trafiamy na dział "Izolacja akustyczna ThinsulateTM".

Przechodząc do "Gdzie kupić" i wpisując frazę THINSULATE zostajemy przekierowani na "Włókniny ocieplające Thinsulate" ... 

Wnioskuję, że jak nie podejdzie do konkretnego auta, to przynajmniej będzie można sobie kurtkę na zimę uszyć :)

 

A na poważnie to tak jak pisałem, 3M to dobra firma, chłopaki z naszej blacharni nie używają niczego innego jeśli chodzi o materiały ścierne, polerski itp.

Podpytam jutro czy mogą zassać z mb tego ustrojstwa i jak obmacam to dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to kupa w aucie

zależy gdzie tą matę włożysz. Ja mam ją w tylnych boczkach za głośnikiem gdzie dużo wilgoci nie ma. po roku jak sciągłem tapicerke żadnego nieprzyjemnego zapachu nie było a mata wyglądała jak nowa poza delikatną warstwą kurzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...