Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze głośników.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym asięgnąć opinii ludzi z forum, co do wyboru głośników. W moim samochodzie z przodu został zamontowany zestaw powerbass s-6c. Niestety lub stety, nie oddaje on zbytnio bassu, lecz z dźwiękami wyszymi radzi sobie jak dla mnie świetnie :) Teraz planuję włożyć coś do tyłu co mocniej oddawało by bass za stosunkowo niską cenę. Myślałem nad którymś z tych zestawów poniewaz sa  tanie, nie posiadam wzmacniacza a zbyt dużej jakości nie potrzebuję. Subwoofera też nie chcę. Teraz chodzi mi głównie które z nich lepiej oddadzą bass.

 

SONY XS-GT1328F
http://www.sony.pl/product/ics-speakers/xs-gt1328f

 

Blaupunkt BGX-542 HP

http://www.megamedia.pl/glosniki-samochodowe-blaupunkt-bgx-542-hp.php

Proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak został zamontowany? Drzwi zrobione? To nowy zestaw? Jeśli tak, to daj mu się rozegrrać. Z czasem przybędzie niskich tonów.

Został zamontowany przez elektronika, drzwi są wygłuszone matami, zestaw jest nowy (tzn. był jak go kupiłem w marcu). Ogólnie wyczytałem, że te głośniki są strasznie wyostrzone na tony wysokie, a niskich w nich bardzo mało. Dlatego szukam jakichś basowych :) Pozatym, i tak muszę coś dołożyć do tyłu, żeby goście tez mogli posłuchać ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z radia to pędzisz czy ze wzmacniacza?

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Z radia, nie stać mnie na wzmacniacz. Pieniądze sie mnie nie trzymają więc nazbierać tez mi ciężko ;) Do tego siedziałem w wielu samochodach bez wzmacniacza i głośniki grały dużo lepiej niż u mnie, dlatego szukam czegoś taniego a wydajnego i z mniejszą mocą ;) jeśli można tak to nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic nie jest napisane jaki to samochód, chyba ze nie widzę.

Nawet nie wiadomo jak te drzwi do końca sa zrobione.

Samochód to Peugeot 206 :)

Drzwi są zrobione na podstawie "tutoriala" z forum którego linku tu nie wstawię :) Zapewniam, że są wygłuszone porządnie, nie na odwal sie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sa drzwi w pegocie :)

Ale twierdzisz ze glosniki maja zrobione odpowiednie warunki do gry?

 

Jesli tak, to pierwsze zrób tak jak Dan napisałaś,

drugie to lepiej jak bys w jakiś tani wzmacniacz zainwestował, bo z tych 13 co podałeś to z pewnoscia nie bedzie wiecej basu.

Z drugiej tez strony 206 jest tak małym samochodem ze nie trzeba sie martwić o gości na tylnej kanapie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co by nie powiedzieć o tych głośnikach to na pewno nie to że nie grają basem i nawet pod radiem coś tam basować powinny tym bardziej w "zrobionych" drzwiach tak więc ja obstawiam że Twój elektronik zrobił jakiegoś babola w postaci np. zamiany fazy głośników (zdarza się nawet najlepszym  :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przy przestawieniu lewy lub prawy żadnej różnicy nie odczułeś?

 

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Niestety nie. Jeden, jak i drugi grają tak samo. Chyba czas zacząć zbierać na jakiś wzmacniacz. Ale na tym to sie totalnie nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...