Skocz do zawartości

Podlaczenie Tweeterow


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaznaczam, ze jestem swiezaczkiem wiec bez krzykow.... :D

Kupilem zestaw SXE 1750S i zastanawiam sie jak podlaczyc Tweetery?
Mozna do glosnika bo sa tam takie sprytne kabelki, ale rownie dobrze moge sie wpiac w stare kable ucinajac fabrycznego tweetera?
Czy robi to jakas roznice? Bo stare ida bezposrednio z radia wiec zastanawiam sie czy to ma jakis wplyw na jakosc cz cos...

Przy okazji zapytam o poprowadzenie kabla do drzwi.... da sie jakos wbic w ta gume, tam w srodku?
Czy sa moze, lepsze sposoby (Nissan Almera n16)

Dzieki bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Szewunio

Jak odepniesz stary głośnik to pewnie gdzies przy nim musi byc tez kondensator. To jego tez aut z instalacji a nowy tweter podpinasz razem z nowym kondensatorem ktory jest na przewodzie

Jesli tego nie zrobisz i bedą dwa kondensatory, to zmieni Ci sie punkt cięcia tego glosnika.

Jesli natomiast nie bedzie żadnego kondensatora, to twetery bardzo szybko zakończą swój żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pytam sie jak podlaczyc.... tylko gdzie, bo stadardowy tweeter idzie od radia (chyba), a w tym nowym zestawie jest to tak skonstruowane ze tweeter podlacza sie do glosnika, taki myk: 

http://img404.imageshack.us/img404/5582/cimg17606qt.jpg

I pytam cz mam to tak podlaczyc jak jest zrobione przez alpine do glosnika, cz mam olac te "rozdzielenie" i probowac wpiac sie bezposrednio do radia tak jak stare tweetery.

Wyjalem stary glosnik i nie bylo kondensatora, przynajmniej nigdzie przy glosniku, bo przewodu jeszcze nie wymienilem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...