Skocz do zawartości

Pomoc w doborze wzmacniacza


Rekomendowane odpowiedzi

A więc tak od jakiegoś czasu poszukuję wzmacniacza pod moje budżetowe CA do mojej Hondy Civic V HB, aktualnie posiadam zestaw odseparowany Helix B62C grający pod radiem Pioneer MVH-1400UB oraz subwoofer STX SW.STX.10.2.400.2x4.F.S.PP przejściowo nie/grający pod Magnat The Rock 600. Z wymienionego sprzętu w niedługim czasie wyleci zestaw Helix B62C i zostanie on zastąpiony chwalonym zestawem AMA BL160 + Missiony, subwoofer oraz radio puki co bez zmian. Jako że zależy mi na mocnych 4 kanałach (wiem że najlepszym rozwiązaniem był by zakup osobnego wzmacniacza na przód oraz monoblocka na tył ale niestety mam ograniczony budżet) w ostatnim czasie dałem ogłoszenie w dziale kupię i dostałem masę propozycji, z których chciał bym wybrać ten najbardziej trafny pod moje budżetowe CA.

 

Wzmacniacze jakie mi zaproponowano to:

 

- RODEK R4100N
- RODEK R480FRD
- Audio System Twister F4-380
- u-Dimension jr 4.300

- u-Dimension jr 5.4x.
- Velocity VRD450
- Pioneer GM X944
- Vibe Black Box III

- Kicx RTS 4.60

- Sony XM5540

- Quadral Traffic Joy A400

- Alpine MRV-F400S

- Alpine MRV-F450

- Phoenix Gold QX300.4

- ESX Signum SX460

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zawęzić jakieś swoje dane? Bo kowalski powie A, Iksiński B, a ty masz ucho C..

Nawet jak wybierze się 4-5 sztuk, będzie dalszy komentarz - co dalej wybrać.. A byłeś na jakimś spocie? Posłuchałeś innych rzeczy czy coś pasuje?

Bo jak nie, to pytanie troszkę bez sensu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w mojej okolicy ciężko z tymi spotami CA, osobiście żeby uprościć zadanie to nadmienię że szukam piecyka nie do obijania szpachli z blachy a raczej czegoś co w miarę dobrze będzie odwzorowywało dźwięki oraz pozwoli na w miarę niskie zejście STX'a, dodam od razu że nie słucham muzyki na full a przeważnie na 3/4 mocy radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JAk CI zalezy na mocnych 4 rech kanalach to bierz ten ktory CI odpowiada mocowo i sam sie wtedy zastanowisz co CI pasuje bo tak jak pisza jedni to a drudzy to,nie ma tak ze ktos CI doradzi na 100% "wez to " a ty pozniej powiesz nie to nie dla mnie ten wzmacniacz itd wiec wez ktory CI pasuje i cenowo i mocowo a pozniej sam sie przekonasz bedzie pasowac zostawic nie to sprzedasz lub kupisz drugi na probe,na wiecej nie licz bo sam masz glowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Zamierzasz Stxa spiac w 8 ohm?

 

Raczej nie aktualnie mam cewki spięte równolegle więc zależy mi żeby piec był stabilny w 2Ohm.

 

 

 


Na diyaudio ten sam temat :mur1:

 

A co w tym dziwnego? Internet to wolne media więc interesuje mnie każda opinia jako że na wzmacniaczach dosyć słabo się znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


dosyć słabo się znam

 

Więc marne szanse, żebyś usłyszał różnicę miedzy wzmacniaczem A, a wzmacniaczem B.

 

Kup pierwszy z listy, podłącz, posłuchaj. Jeśli Ci nie będzie pasował, sprzedasz (lub zamienisz) go. Weźmiesz następnego i podłączasz i słuchasz.

 

I tak w kółko aż trafisz na tego, który Ci najbardziej odpowiada.

 

Innego sposobu nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interesuje mnie każda opinia jako że na wzmacniaczach dosyć słabo się znam.

 

Buhaha.. Więc będzie kolejne 10opini, i na kolejnym forum powstanie kolejne 10 pytań? Zamiast zawęzić krąg możliwości to mamy rozszerzać opcję? 

Jak polityczna partia - PAS!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz mógł bym tak zrobić ale chcę kupić raz a dobrze ważne żeby lepiej grało od tego Magnata, którego aktualnie mam więc co bym nie kupił to i tak będę zadowolony. Głownie chodzi mi żeby wzmacniacz miał w miarę dużo mocy w mostku 2Ohm oraz w miarę poprawnie odtwarzał dźwięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawężę zatem pokaźną liczbę wzmacniaczy bo z tego co udało mi się znaleźć w czeluściach internetu to tylko dwa z tych wzmacniaczy są stabilne w mostku 2Ohm, a mianowicie Audio System Twister F4-380 oraz Velocity VRD450 więc raczej zdecyduję się na jeden z wymienionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to postanowione zdecyduję się na AS'a, dzięki z góry wszystkim za pomoc. Wiem że ciągle powtarzające się pytania na forum mogą być męczące ale na prawdę ciężko było mi znaleźć jakie kol wiek informacje na temat co niektórych wzmacniaczy. Dzięki niektórym z Was dowiedziałem się kilku przydatnych rzeczy i przez to moja wiedza stała się bogatsza w niewielkim ułamku. Temat można zamknąć żeby nie robić zbędnego offtopa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...