Skocz do zawartości

Focal Access 165A1


leon_max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Sprawa ma się tak.Szukam zestawu na przód do 500zł. Znalazłem focale lecz to najniższa seria. Może ktoś z was je słyszał? Macie jakieś ciekawe propozycje do 500zł? Muzyka to głównie d'n'b. Zestaw będzie zasilany czymś ze stajni audisona bez szału Srx2 no może jeszcze coś iinego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kwota jest tragiczna... Tez szukalem, w tej kasie trafily mi sie nawet taniej moje uzywki Phase, mozna spolowac system Xeteca za ta kase w uzywce, ponizej ale mocowo wymagajace sa Rainbow SLX265 , nie ma chyba zbyt duzego wyboru.

Co do Focala to czytalem nie raz ze seria access nie robi furory i placi sie tylko za marke...

 

Byly niedawno w propocji Dego PO650 w axelu za niewiele ponad 600,

Uderz do Noname on mial w Twojej kasie swoje PO na sprzedaz...

Mozna zaryzykowac z ST650 ale tez czytalem ze to nic fenomenalnego- tyle ze nie slyszalem to konretnie sie nie wypowiadam...

 

Ciekawi mnie tez swoja droga RE Audio RE-6 Comp, moze warto napisac do essy czy nie zbiliby ceny...

http://www.essa.com.pl/oferta/index.php?id...36&pid=1523

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu systemu RE wynika ze maja 12/12 dB/okt.,wiec jakosciowo pewnie zagraja dobrze... Ale nie znam ich z autopsji wiec...

 

Pogrzebalem w gazetach i.. .Ja tez ich nie znam z autopsji ale jesli to cos pomoze to Prosze...

 

 

http://images46.fotosik.pl/52/c27b2fbe394b67e7m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Re jak by to powiedzieć ... mają bardzo zbliżone brzmienie do L6c ... dużo mięcha (więcej od PB) ale średnica jest wycofana, może właśnie przez to ,że i basu i góry jest za dużo . PB 2xl gra przyjemniej i "równiej" , tak samo jak Dego ST (lepszy tweeter niż w PB 2xl)ale te zestawy w takiej muzie będą się "męczyć" . Do takiej muzy z "powerem" polecam dołożyć przykładową "stówę" i kupić HSK (trzeba pomęczyć matomma o rabat). HSK ne ma za wiele wspólnego z ESK i DSK , to już poważne granie i nie ma mowy o tych "zmanierowanych" wysokich tonów , a zestawiając je z "ciepłym" Audisonem powinno przynieść fajny efekt .

 

Rodzaj nachylenia zbocza zwrotnicy nic nie mówi nam o "jakości" brzmienia , ba nawet zaryzykowałbym stwierdzenie ,że przy takiej zwrotce producent coś stara się "ukryć" (wyciąć) żeby tego nie było słychać . Zwrotki o stromych zboczach wnoszą przesunięcia fazowe i najlepiej byłyby zwrotki 6dB ale wtedy głośniki muszą na to pozwalać (czytaj drogie(materiały) i zaawansowane technicznie) ... to nie sztuka dać filtry 18/18dB (jak to fajnie wygląda , a ceny komponentów do zwrotek to grosze) ... to trzeba odpowiednio dobrać i zestroić ... najlepiej przeprowadzić u siebie testy jak się procek w radiu i podpięcie w bi-ampie . Cięcie filtrem 6dB brzmi czasem o niebo lepiej niż 24dB ale zaznaczam tu znów ma dużo do powiedzenia klasa i rodzaj samych przetworników.

 

 

PS: moje PO już grają w aucie znajomego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za równe 500PLN masz jeszcze RAINBOW CSX 265, które w tej kasie nie mają sobie równych. Moc 80W RMS.

Nie chce Cię atakować, ale mógłbyś powiedzieć jak się mają te głośniki w porównaniu do swojej konkurencji konkretnie chodzi mi o: hertz hsk, mbquart dsg216, esx signum, dego st, proa simplex z prostym kondziem jako zwrotka. Jakiś opis dźwieku każdego z tych zestawów i porównania w czym są gorsze od csx 265, bo rozumiem że wszystkie słyszałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za równe 500PLN masz jeszcze RAINBOW CSX 265, które w tej kasie nie mają sobie równych. Moc 80W RMS.

Nie chce Cię atakować, ale mógłbyś powiedzieć jak się mają te głośniki w porównaniu do swojej konkurencji konkretnie chodzi mi o: hertz hsk, mbquart dsg216, esx signum, dego st, proa simplex z prostym kondziem jako zwrotka. Jakiś opis dźwieku każdego z tych zestawów i porównania w czym są gorsze od csx 265, bo rozumiem że wszystkie słyszałeś?

 

Też nie chcę Cię atakować ale troszkę Cię poniosło, bo wymieniłeś głośniki, które są z różnych półek cenowych. HSK (600PLN), MB QUART (660PLN), ESX (480PLN), DEGO (599PLN), a tych ostatnich nie znam i nie słyszałem. HSK słyszałem (pół polski ma to w aucie więc ciężko nie usłyszeć podobnie jak Helixy DB), MB Quart sam kiedyś miałem, ESX nie słyszałem ale jest to najniższy model i raczej wiele nie można się spodziewać (chociaż mogę się mylić). Co do opisywania dźwięku to nie jestem jakimś audiofilem i nie potrafię tego robić a dźwięk albo mi się podoba albo nie. Poza tym w różnych samochodach, z różnymi klockami te same głośniki grają zawsze inaczej. Osobiście największe zaufanie mam właśnie do RAINBOW, a w temacie była mowa o głośnikach do 500PLN, które nie są mocożerne. CSX 265 są myślę najlepszym rozwiązaniem. Poza tym sugeruję się również opiniami fachowców z prasy Car Audio, którzy mają na pewno większe doświadczenie i bardziej wyczulony słuch, a właśnie CSX 265 wypadły bardzo dobrze i w klasie budżetowej (bo właśnie o takiej tu mówimy) uplasowały się bodajże na 3 miejscu. Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam z różnych półek cenowych budżet klasa wyższa, jak się dobrze zakręcisz to kupisz wszystkie za około 500 zł, ale nie ważne. Jeżeli wygłaszasz tak kategoryczne stwierdzenie jak "bezkonkurencyjne", to rozumiem że znasz ten segment cenowy conajmniej bardzo dobrze. Proszę o wygłaszanie swoich opinii w bardziej "stonowany" sposób, np. opisując z czym słuchałeś i jak grało i że np. bardzo odpowiadał Ci ten profil grania. Szczególnie że w tej klasie cenowej producent zawsze idzie na jakiś kompromis i coś jest lepsze a coś gorsze, np. ten focal access dosyć ciekawy woofer, który potrafi zagrać dynamicznie już na dosyć słabym wzmaku, ale tweeter jest dla mnie nie akceptowalny i w zestawieniu z pioonerem 6900 leona raczej nie zagra zbyt przyjemnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jak kto słyszy i w jakim zestawieniu dane głośniki grają :)

Ja access-y miałem już pod kilkoma piecykami i jak do tej pory mi wystarczały ale teraz zmieniłem wooferki na hertza ponieważ kick-u zaczynało mi już brakować.

Uważam że za cenę za jaką te głośniki można dostać w Norauto (najtaniej) to bardzo fajny systemik na początek kick mają przyzwoity (potrafią zatrzęść nogawkami) , ze średnicą też nie jest najgorzej a góra, tu wszystko zależy od tego kto dokonuje odsłuchu w mojej konfiguracji za bardzo mi nie przeszkadza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Do takiej muzy z "powerem" polecam dołożyć przykładową "stówę" i kupić HSK (trzeba pomęczyć matomma o rabat). HSK ne ma za wiele wspólnego z ESK i DSK , to już poważne granie i nie ma mowy o tych "zmanierowanych" wysokich tonów

Popieram ta prozpozycje HSK to wbrew obiegowej opini bardzo dobry system ma swoje specyficzne brzmienie i wedlug mnie bardzo dobrze wypada w wszelkiej muzyce elektronicznej.Mi osobiscie sie podoba.Tymbardziej beda odpowiednie ze leon_max oczekuje dobrego kick-a a woofery HSK w dobrze przygotowanych drzwiach maja kick-a bardzo konkretnego i ladnie trzepia nogawkami.

 

ps.hsk lubia prad i dopiero pod mocnym piecem robia robote

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...