Skocz do zawartości

Składanie Car Audio do 2000 zł


rlz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem odświeżyć trochę car audio w moim samochodzie więc wybór padł na radio, wzmaka i suba.
 
Przeglądając ofery na allegro natrafiłem na Ground Zero 1000W ze wzmacniaczem Crunch Ground Pounder GPX2000.1D - monoblok o mocy 1000W RMS przy 1 Ohm. 
 
Allegro: http://allegro.pl/ground-zero-gzrw30spl-gpx2000-1d-1000w-rms-wrocl-i3632319001.html
 
 
Do tego chciałbym jeszcze jakieś radyjko i kondensator. Jakieś propozycje? Czy ta skrzynia ze wzmakiem da rade?

 

 

Dodam, że w tylnej półce mam 60watt RMS JBL które również chciałbym podpiąć pod wzmacniacz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altelnator prawdopodobnie ma 70A i myślałem co do tej skrzyni podanej wyżej żeby nie ustawiać tego na 1OHm tylko na więcej bo z tego co czytałem na forum ten wzmacniacz średnio gra przy 1OHM a głośnik nie jest w stanie grać ciągle przy mocy 1KW. Więc chciałem żeby ustawić cewki na 4OHM i wtedy wzmacniacz dałby około 500W RMS.

 

A co do kabli to już są zakupione i zamontowane tylko muszę spytać kolegi jaki mają przekrój ale wcześniej grały pod Kickerem Solo Baric S12L7 i wzmaku Kickera KX700.5

 

 

No i jeszcze kwestia jakie niedrogie a dobre radyjko wybrać pod ten zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że nie zagra na pełnię swoich "możliwości" ale Ja o subach mam ciężkie pojęcie raczej. Pytanie jaki ma średni pobór ten wzmacniacz, jak wydajny masz alternator i ile życia zostało jemu i akumulatorowi. 323f to małe auto, pytanie czy sens ładować tam 12" suba. Słuchałeś tego chociaż czy spełni twoje oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje słuchać w niej Kickera który niestety z niewiadomych mi przyczyn grał bardzo kiepsko, nie można powiedzieć że wogóel to był bass. Miałem okazje również słuchać możliwości skrzyni 350w RMS i było na prawde fajnie ale jednak jest chęć na troche watów więcej.

 

Ale po dłuższych przemyśleniach doszedłem do wniosku że dobre 350 rms'u powinno spełnić moje oczekiwania. Ma ktoś jakieś propozycje? Najlepiej od jakiś porządnych firm typu Rockford, Hiftonics, Ground Zero czy coś podobnego. Oczywiście do tego jakiś wzmacniacz żeby uciągnął skrzynie i tylne głośniki 2 x 60W rms i przednie seryjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Oczywiście do tego jakiś wzmacniacz żeby uciągnął skrzynie i tylne głośniki 2

Raczej wzmacniacz, żeby samochód był w stanie go wykarmić i taki który wykarmi głośniki które ktoś zaproponuje :P


 

 


niewiadomych mi przyczyn
złe strojenie :?: mało prądu :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że furka powinna uciągnąć skrzynie 350 rms i do tego jakiś wzmacniacz co by uciągnął ją i głośniczki

 

Więc czekam na jakieś propozycje bo przejrzałem sporo ofert na allegro ale sam już nie wiem co wybrać

 

 

A problem z Kickerem opisałem na innym forum ( nie, nie robie reklamy ):

 

http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=12833434#12833434

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wydaje mi się, że furka powinna uciągnąć skrzynie 350 rms i do tego jakiś wzmacniacz co by uciągnął ją i głośniczki

 

Zrób w samochodzie bilans energetyczny.

Ściągnij instrukcję do pieca i sprawdź parametr Current Draw i Max Draw.

Wtedy będziesz wiedział na pewno.

 

Co do doboru wzmacniacza to proponowałbym dla takiego podłączenia 4 kanały z możliwością mostkowania, ewentualnie 3 kanały. Podaj ile kasy chcesz na to wydać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładniej grubości nie znam ale wiem, że mają bezpiecznik 60A więc grubość pewnie jest odpowiednia do wiekości bezpiecznika.
 
 
Teraz pytanie co do radyjka:
 
http://allegro.pl/pioneer-deh-p7600mp-animacja-i3641055222.html
 
 
Czy w razie czego mogę śmiało do niego podpiąć dwa wzmacniacze? czy może jest coś lepszego w tej samej cenie?
 
Będzie grało razem z Hifonics BRX640.4 640W RMS i Carpower 400w RMS ( 2 x 200W )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz mógł nawet i 3. Mam deh-p7400mp i tam są 3 pary RCA, tutaj też.
Tylko, że... w tej cenie kupujesz 8600, w którym masz zwrotnicę i czasówki, albo... po prostu któreś z alpine.
Jeśli same czasówki to masz nawet w tańszych modelach. Radia ze zwrotnicą to około 400+

Także ten pionek niezbyt opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dają te "czasówki"? Generalnie też nie wiem czy zwrotnica przydałaby mi się z racji posiadania wzmaka do którego jest wpięty sub i on wtedy się tym zajmuje.

 

Ogólnie to ciężko znaleźć tego 8600 w przystępnej cenie.

 

 

A co polecasz z oferty Alpine? Co sądzisz o tym? Jak wypada w porównaniu do tego pioniera?

 

http://allegro.pl/alpine-ute-72bt-z-bluetoothem-extra-5-gratisow-i3652102448.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na dobrą sprawę moje CA kfalifikuje się do ceny około 2500. 

Radio Clarek 958 - obecna cena około 850-900 za dobry stan

Głośniki które mam czyli STXy, nówki za niecałe 600PLN (można TW AWX+15AWX+subwoofer 8cali lub inne konfiguracje), można szukać też używek z forum jakiś innych marek.

Wzmacniacz - tutaj można kupić fajną 4ch (w przypadku pędzenia TW przez radio jak u mnie) za powiedzmy 400-500PLN

Wygłuszenie furtek - tutaj trzeba położyć trochę więcej kasy, ale myślę że 400PLN na drzwi to tak spoko już

Kabelki - raczej ciężko o dobre kable za 100 ale naginając budżet można coś fajnego wyszukać czy to używki czy nówki, jakieś spawarki, używane sygnałówki.

 

Jeżeli ktoś niema specjalnych wymagań albo trafi używki klocków w cenach mniejszych to da się złożyć fajnie grające systemy do 2, 3 tysi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem 9853 można dostać w takich pieniążkach.
Mnie osobiście nie przypadł do gustu dotykowy pasek.
Wolałbym 9833, które często niestety jest droższe.

 

Mimo wszystko z okolic 400zł najczęściej spotykane radia w instalacjach - a przynajmniej jak przeglądam forum, to mam takie wrażenie :)

 

Napisz w giełdzie ogłoszenie, że kupisz i do ilu - może coś znajdziesz.

Radio ze zwrotnicą będzie bardziej postępowe. Będziesz mógł żonglować głośnikami i TW, ale wtedy każdy przetwornik do osobnego kanału wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...