Skocz do zawartości

Składanie Car Audio do 2000 zł


rlz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Radio ze zwrotnicą będzie bardziej postępowe. Będziesz mógł żonglować głośnikami i TW, ale wtedy każdy przetwornik do osobnego kanału wzmacniacza. "

 

O co chodzi z tymi przetwornikami?

 

 

Ogólnie to ma grać pod:

 

1. Hifonics BRX640.4 640W RMS i Carpower 400w RMS ( 2 x 200W )

 

2. 200wrms wzmak i 2 x 60wrms JBL, i do tego coś na przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem dwa razy używać słowa głośnik ;)

No ale twłaśnie tak, że każdy głośnik do osobnego kanału. Mając zestaw odseparowany 2way, masz 4 głośniki w tym. I każdy osobno podłączasz do wzmacniacza. Ale dzięki temu nie musisz się męczyć z pasywną zwrotnicą jeśli będziesz chciał w zestawie wymienić TW na inne, albo inne woofery. Tak łopatologicznie, czyli tak, jak ja to rozumiem.
Jeśli coś źle mówię, to chciałby, żeby mnie ktoś poprawił. Uczę się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że chyba rozumiem. Hifonics będzie na mostku 2 x 320w RMS pod tego subika.

 

A na razie zapiąłbym zwykłe 4 głośniczki ( tył - 2 x 60w rms jbl i przednie seria ) pod radio a później dokupiłbym wzmacniacz pod nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść tył. Zajmij się przodem.
 

U mnie gra zestaw z bardziej budżetowych na forum. W sumie około 1200-1400zł.
Może jeszcze trochę kuleje przód, ale najpierw trzeba zająć się radiem i aktywkę postawić.

Teraz jeszcze będę stawiał dla sprawdzenia stx'a 8" w zamkniętej 15L i JL audio 12w1v2-4 w zamkniętej 35,5l.

Chyba najlepiej po prostu jest zacząć od 4 kanałowego wzmacniacza, postawić odseparowany przód w zrobionych drzwiach + skrzynka 8-10" z BR (a to już przez muzykę, której słuchasz).

No i radio.
Będzie mało, to wtedy brać się za rozbudowywanie. Wiadomo, do tego dochodzą jeszcze kable sygnałowe, prądowe, głośnikowe, wygłuszenie drzwi...
W sumie wszystko jest w faq. ;)

Musiałbyś odsłuchać paru aut na jakimś spocie i zobaczyć jaki kierunek obrać.

 

 

Ja już lepiej skończę się udzielać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o modelu Alpine CDA-9883R ?

 

Bo znalazłem fajny na allegro w przystępnej cenie:

 

http://allegro.pl/alpine-cda-9883r-3xrca-ipod-4kolory-podswietlenia-i3659078152.html

 

 

 

Jak możesz podaje gotowe linki do allegro z ustawionymi filtrami i wybierz najlepsze radio:

 

http://allegro.pl/cd-mp3-alpine-8769?counters=1&buyUsed=1&offerTypeBuyNow=1&order=pd&price_from=200&price_to=400&price_enabled=1

 

 

I czy da radę żeby na razie pod wzmaka była podłączona skrzynia a głośniki pod radio do póki nie kupie drugiego wzmaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...