Skocz do zawartości

9853r + El Comp 6 + ? wzmak i sub


Cki16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam pozostałych elementów do mojego CA.

To co już mam to:

Seat Ibiza II

Wygłuszone dzwi

Radio Alpine 9853r

Głośniki u-Dimension el comp 6

 

Chciałem teraz dokupić wzmak po przód Sony XM-6020 i w przyszłości dokupić sub + mono

Podczas poszukiwań sonego wpadłem na pomysł, żeby kupić może jakiś 3/4 kanałowy wzmacniacz i w przyszłości podpiąć pod niego sub.

W tym momencie zaczyna sie problem, bo nigdzie nie mogę znaleźć żadnego podobnego tematu, ani tutaj ani na innych forach.

Chciałbym się was poprosić o pomoc, bo nie wiem co zrobić. Czy to w ogóle ma sens? Czy lepiej kupić 2 wzmacniacze i dać osobno przód i tył? Czy może lepiej kupić jakiś mocniejszy wzmak i mostkować tył? Nie ukrywam, że nie chce wydawać zbyt dużo pieniędzy, ale też nie chciałbym żeby głośniki się marnowały.

Przy okazji chciałbym się dowiedzieć jaki sub pasowałby do tego zestawu. Najpierw będę kupował wzmacniacz, a za 2-3 mc sub z braku funduszy.

Muzyka jakiej słucham to hip-hop, reggae oraz radio

Na wzmacniacz mogę przeznaczyć ~400zł, no chyba że będzie warto dołożyć to max 500zł, ale kupować będę bliżej "dziesiątego" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie to przerost formy nad treścią? el comp to nie jest jakiś hi-end, a po za tym wydaje mi się, że wyjdzie to sporo ponad 400zł

pewnie 10mm2 kabelek do wzmaka już nie wystarczy + kolejne przewody do TW

Odpowiedni wzmacniacz też będzie swoje kosztować.

Przybliżysz mi jakieś zalety takiego rozwiązania? dużo lepsza będzie góra?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


kolejne przewody do TW

 

 

 


że wyjdzie to sporo ponad 400zł

 

 


Odpowiedni wzmacniacz też będzie swoje kosztować.

 

Może siądź i policz  , bo jak teraz zaczynasz biadolić na kabelkiem za 10zł , to co będzie dalej? 

Pewnie drzwi też wygłuszone tylko "3 matami po 8zł"  , bo nie wierzę że dałeś 200-300zł  na maty ...

 

Czytałeś? 

http://www.strefacaraudio.pl/topic/34693-ile-kosztuje-car-audio/

 

 

Nikt nie pisał nigdzie że hobby takie jak CA, to tanie rzeczy ...siądź , policz dokładnie budżet , bo jak się powie A , to bez wydania kasy na B i C i D , nie ma sensu ładować kasy w A i lepiej pozostać przy serii .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi mam porządnie wygłuszone matami STP Silver. Do tego mam zrobione błotniki z tyłu (trochę maty + pianka GMS 022), maska oraz klapa bagażnika. Pewnie jak wjedzie sub to będę robił bagażnik.

Jeśli o biadolenie chodzi to już wyjaśniam. Trochę się wysypałem z kasą na CA (600zł pianki i maty + 400zł radio + 250zł iPod + 150 kabelki) mam też inne wydatki i dlatego 100zł w tą czy w tą powoli robi mi różnicę.

Chciałbym dokończyć resztę i nie wydawać kolejnego tysiąca. jeśli okaże się że tył przewyższa moje możliwości finansowe to kupie resztę za miesiąc czy dwa.

Z liczeniem problem polega na tym, że nie wiem jakie kwoty do siebie dodać. Nie wiem ile kosztuje dobry wzmacniacz 4 kanałowy, a tym bardziej 5 czy 6. Do tego muszę doliczyć koszt suba i nowych przewodów.

zabrałem się za szukanie wzmacniacza za 200-250zł. Wpadł mi do głowy inny pomysł i okazuje się, że muszę wydać 3 razy więcej, a nie wiem nawet co na tym zyskam. Trochę zbijająca z nóg informacja.

 

Edit:

Tweetery chciałem zamontować w trójkącie lusterek co wyklucza możliwość poprowadzenia tam dodatkowego przewodu o jakiejkolwiek średnicy. Ledwie zmieściłem 2x2.5mm.

Chyba, ze zorientowałbym się bardziej z przerabianiem słupków, ale raczej sam się tego nie podejmę i będę musiał zlecić to komuś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mając to radio wprost prosi się o wywalenie ,,zwrotnicy'' i puszczenie tego aktywnie. Najlepiej wzmakami z tej samej rodziny lub jednym wielokanałowym. W ostatecznym rozwiązaniu jeden głośnik pod jeden kanał z radia.

Sub? Ok, ale podstawa to przód.

Przerost formy absolutnie nie.

Powodzenia w zabawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla dobrze mówi... napewno ten zestaw będzie się lepiej sprawował pocięty aktywnie. Poza tym możesz kupić teraz 4 kanały, a w przyszłości jakieś mono, albo 2 kanałówkę i zmostkować. 

 

Ja mam  tak u siebie i uważam, że dobrym rozwiązaniem jest najlepiej jeden wzmak na cały przód, albo z jednej rodziny. Ale na suba można spokojnie szukać innego wzmaka. 

 

Powodzenia. Chociaż dobrze myślisz i nie kombinujesz całkiem pod górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze przekonaliście mnie do tego pomysłu. Ile warte są te zwrotnice jeśli chciałbym je odsprzedać?

Będę miał trochę rzeźby żeby jakoś upchnąć te kable do tweetera w lusterku. Jakoś dam radę.Nadal

nie wiem co z najważniejszym czyli wzmacniaczem. 4 + mono albo 5/6 kanałowy, ale jaki? ile on będzie kosztował?

Pod woofer mogę podłączyć 70W, ale co z TW, wytrzyma takie napięcie? Czy konieczny będzie kondensator? Mógłbym prosić jakieś linki, które naświetlą mi jak to będzie działaći? albo czego w google szukać.

Opcja 5/6 kanałów będzie pewnie przyjaźniejsza dla portfela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz coś ciekawego na giełdzie tutaj. Jest fajny piec Nakamichi, jakieś pionki też się znajdą. Kondensator sobie odpuść, tylko zadbaj o dobre miedziane przewody zasilające. Sony XM-4045 też  da radę jako napęd na przód i zostanie jeszcze sporo reszty z kwoty jaką ten GZ kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony XM-4045 gra bardzo "przyjemnie" nie jest męczący. Na początek wydaje mi się być dobrą opcją. U mnie grał przez chwile jako piec na zastępstwo i powiem ze szczerze, jak za tak małe pieniądze fajny piec. Nie jakiś hi-end, ale przyzwoicie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...