Skocz do zawartości

Zakłócenia - wina masy, wzmacniacza czy RCA?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, kilka dni temu podłączyłem audio w swoim samochodzie ( wzmacniacz 4 kan., skrzynia, głośniki). Ogólnie jestem zadowolony z efektu, tylko zauważyłem jeden problem. Po kilku minutach od załączenia wzmacniacza w głośnikach pojawia się nieprzyjemny dźwięk - podchodzi on pod piszczenie.

 

Dźwięk ten nie jest zbyt głośny i wystarczy trochę pogłośnić radio, aby go zagłuszyć. Zauważyłem jednak jedną analogię - dźwięk ten jest równomierny do obrotów silnika tzn. jeżeli silnik ma większe obroty, to pisk ma wyższą tonację, jeżeli silnik się zadławi, czy tam szarpnie, to tak samo jest z tym piskiem.  

 

Kilka przydatnych informacji:

 

1. Jak poruszałem końcówkami czinczy przy wzmacniaczu, to zakłócenia na chwilę znikały. 

 

2. Kabel RCA jest puszczony w progu wewnątrz auta, natomiast kabel prądowy idzie podwoziem po tej samej stronie co RCA - może to mieć znaczenie?

 

3. Masa - jest skręcona kombinerkami ze śrubą pod siedzeniem :D ( konektor się złamał) - lecz według znajomych nie ma to znaczenia.

 

Od czego najlepiej zacząć, żeby zbytnio nie obciążać portfela? Może kupić jakiś filtr lub izolator masy, czy może w instalacji coś pozmieniać? Mam nadzieje jednak, że nie będzie trzeba wymieniać wzmacniacza, bo dopiero co go kupiłem.  

 

Jak coś wzmak to Eyebrid 4y80, a kable Lexton (wiem, wiem :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...