Skocz do zawartości

Emigracja...


perfectblossom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W polsce ja nauczyłem się spawać.. Bez kursu.. Kurs się kupuje - znaczy się "Otrzymanie papierku czegoś tam ukończonego"..

W dzisiejszych czasach każdy ma "papier", ale papier ważny to co na zewnątrz. A to co masz w głowie - papier nie potrzebny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W polsce ja nauczyłem się spawać.. Bez kursu.. Kurs się kupuje - znaczy się "Otrzymanie papierku czegoś tam ukończonego"..

W dzisiejszych czasach każdy ma "papier", ale papier ważny to co na zewnątrz. A to co masz w głowie - papier nie potrzebny..

 

Zomer tylko problemem w Polsce jest to że większość pracoawców i firm patrzy na papier co bardzo mnie wkurw.a bo niektórzy papier kupują i dostają pracę nie wiele umiejąc a ten kto jest dobry naprawdę nie może znależć pracy bo nie ma papierka a mega doświadczenie. Tu w UK na to nie patrzą na rozmowie się pytają biorą cię masz okres próbny 1-3 miecha i jak jesteś rzeczywiscie dobry jak to mówiłes na "interview" ro zostajesz i to jak dla mnie jest mega dobre bo jest odpowiedni pracownik na odpowiednim stanowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak ja dobrze wiem że na początek dostanę 8zł /h za spawanie bram czy czegokolwiek no ale to doświadczenie muszę skądś mieć powoli małymi kroczkami i może w przyszłości będzie lepiej.

 

i to się właśnie nazywa wyzysk w Polsce wiesz kolego ile spawacz zarabia w UK sam mam papiery z PL ale nie spawam ale powiem ci stawki spawacza zaczynaja się od 15 futnów a nawet możesz mieć 30f i więcej zależy co spawasz i w jakiej firmie. Teraz odpowiedz sam sobie na pytanie czy jest sens wracać do PL i dawać się dymać w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale gdzieś się nauczyć muszę bo smarkać każdy umie,dymanie jest na każdym kroku przyjmujesz się do firmy i robisz pod agencję,jak tak można żyć.

 

Nie wiem gdzie mieszkasz, ale 8pln/h dla spawacza z ważnymi uprawnieniami to smiech na sali, niezależnie od tego co potrafi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gdzieś się nauczyć muszę bo smarkać każdy umie,dymanie jest na każdym kroku przyjmujesz się do firmy i robisz pod agencję,jak tak można żyć.

 

od agencji to zdala ja sam sobie pracę znalazłem i nigdy nie pracowałem dla agencji w żadnej pracy w UK. Ale jak pisałeś jesteś od miesiąca w UK więc głowa do góry początki zawsze są trudne ale z miesiąca na miesiąc bedzie lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często siedzę na forum spawaczy i kolorowo nie jest w Polsce.15 na rękę no ale z jakimś doświadczeniem czy prosto po kursach?

 

Cuda nie są wymagane, ma znać robotę w takim stopniu żeby nikt nie musiał nad nim stać i poprawiać roboty co chwila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Jedni przyjmą dziadka po zawodówce z doświadczeniem niż student politechniki co nawet nie wie jak sie spawa..

Jak człowiek wie jak ma spawać, nie trzeba go sprawdzać czy nie kradnie, umiesz swoje zrobić że każdy ma zadowolenie to te 15-20zł ma się bez problemu..

Coś za coś, proste..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja dobrze wiem że na początek dostanę 8zł /h za spawanie bram czy czegokolwiek no ale to doświadczenie muszę skądś mieć powoli małymi kroczkami i może w przyszłości będzie lepiej.

dobrze ze jestes tego swiadom ;/

 

JA nie wiem czy Wy kiedyś probowaliscie w PL zaczynać jako spawacz? 15/h... Kurde naprawde tak sie gdzies za poczatek zarabia?Cholera ... chyba w stoczni, ale to nie spawacze a katy :)

 

No i jeszcze trzeba rozróżnić spawacza od spawacza... Jeden bierze narżedzie w rękę i 8h wykonuje swoja prace na spawalni a ten drugi najpierw pojdzie zobaczyc co jest do roboty, następnie przygotowac sobie materiał, ciac, szlifować, spawać a na koniec pomalować i zamontować... A to niestety najczestsze pojecie "spawacza" w PL. Taki pracownik, na swój sposób bardziej rozwiniety ma jednak małe szanse na to aby nauczyć sie dobrze spawać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...