Skocz do zawartości

Emigracja...


perfectblossom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zdajemy sobie sprawę że za granicą są pewne rzeczy lepsze.

Ale..

Dziś za granicą, jak rodzi sie dziecko, rodzice już muszą odkładać kasę. Szkoła za darmo? Operacje poważne mają za darmo? Owszem darmo - jak są wykupione polisy.

Nie wiem jak to jest od A do Z, ale patrze na USA - tam dzieci lajtowo nie mają. Rodzice jak kasy nie wyłożą to jest kicha..

Więc nie wykładają kasy jak u nas na małe dziecko z wadami genetycznymi czy coś podobnego.

 

W stanach te wszystkie lepsze szkoły - się płaci. A student w warszawie na politechnice dużo płaci?

Panowi siedzący z rodzinami w UK itd. Jak opłacacie wszelakie składki? Ile to automatycznie kosztuje? Podstawówka za darmo? Aby tylko książeczki na wrzesień kupić?

U nas rząd opłaca większość rzeczy bo takie kiedyś były nasz normy. To nie są błędy państwa ostatnich 5lat. To się ciągnie już dużo dłużej. 

A pamiętacie czy słyszeliście że żywotność życia się z czasem zwiększa? Mówiono o tym ponad 20lat temu. I co się w tedy robiło? Zamiatało się pod dywan, po cichaczu. Jak teraz mamy problemy na gardle - czepiamy się sami siebie.

Za granicą to już dawno się zmieniało. W stanach idź do szpitala, nie miej ubezpieczenia. łatwo tam? Nie wcale nie.. Tam się płaci, jak i w wielu krajach europy, płaci sie normalnie. Opłaty małe, ale każdy od małego jest opłacany. A w polsce? Pańśtwo da.Panstwo da na przedszkole, państwo musi robić pełne badania, nauka itd. Ja nie dziwie się że ogólnie rząd polski jest drogi. Tylko inaczej się żyło i nadal tak się żyję. A w innych krajach nastąpiły pewne zmiany.

Zmiana naszego kraju na nowe reformy - to potrzeba z 20lat. A ludzie rządu przez 4lata czy ci czy tamci - każdy będzie chciał na chwile dla siebie. 

Łatwo pojechać gdzieś gdzie wszystko jest gotowe, to jak wjechać do nowego mieszkania i sobie żyć. U nas trzeba wszystko rozbudować.. Niestety..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przedszkole można mieć bezpłatne od 8 do 13..

Z podstawówką też można mieć bezpłatnie.

Kwestia kto ile zarabia, lub co można i u kogo "załatwić"

Nie masz ani jednej sąsiadki co ma kiepską sytuację życiową i ma bezpłatnie wychowywanie?

A nawet jak płacisz - duża kwota? Siostra mojej dziewczyny płaci 270zł miesiecznie.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A w polsce? Pańśtwo da.Panstwo da na przedszkole, państwo musi robić pełne badania, nauka itd.

 

Oj oderwany jesteś trochę od realiów.... Przedszkole kosztuje 500 zł plus dodatkowo płatne wszelkie zajęcia , typu gimnastyka, czy muzyka (kiedyś z tego co pamiętam zwyczajnie to było w ramach zajęć-tak ja miałem chodząc do przedszkola za komuny), komitet rodzicielski, materiały plastyczne wszystko płatne extra.

Opieka zdrowotna? O czym Ty w ogóle Zomer opowiadasz, moja córka posiadając oboje pracujących rodziców, płacących składki zdrowotne i ZUS od wielu lat, mając zlecone przez lekarza rodzinnego badania echa serca, dostała termin... 8 miesięcy, jako małe dziecko! Oczywiście w tym samym szpitalu w Szczecinie na tym samym sprzęcie, tatuś "wyskoczył" ze stówki extra i badania były zrobione po dwóch dniach. Więc co niby jest za darmo?? Dwoje rodziców płaci w skali roku co najmniej 2x3600 zł=7200 zł na ubezpieczenie zdrowotne a okazuje się ,że głupiego badania o koszcie prywatnym 100zł nie ma kto zrobić. Opłacając prywatną polisę zdrowotną w tej wysokości , miałbyś praktycznie pełen pakiet usług. Ale dlaczego opłacac coś prywatnie skoro państwo kroi i bez tego przeszło 7000 zł, dając w zamian gó...o! :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi sie przypomniało

 

 

Truck od tego "semestru" płaci sie inaczej za przedszkole

A za zajęcia dodatkowe płaci miasto

Rodzic nie moze juz nic dopłacać

Obniżyli tez cenę godziny "nadliczbowej" do chyba 1zl

 

Teraz płace polowe tego co w zeszłym roku

post-1539-0-32408300-1382616337_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Tak mi sie przypomniało


Truck od tego "semestru" płaci sie inaczej za przedszkole
A za zajęcia dodatkowe płaci miasto
Rodzic nie moze juz nic dopłacać
Obniżyli tez cenę godziny "nadliczbowej" do chyba 1zl

Teraz płace polowe tego co w zeszłym roku

 

Chyba w Wawie, przed referendum dt. pani prezydent. :wink:

Przedszkola są albo prywatne albo należą do samorządów, Warszawa jako bogate miasto, może sobie widocznie pozwolić na taki gest, gdzie indziej jeśli kasa miejska nie przelewa się nie ma takowych udogodnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truck powiem ci coś.. Gdybym żył dziś w stanach - już byście mnie odwiedzali.. na cmentarzu..

8miesiecy? Zadzwoń do innej przychodni. Masz prawo. Moja dziewczyna czekała na RTG 2miesiące - zadzwoniło się w inne miejsce - pełne RTG za 2tyg.

Rezonans mózgu? 3tyg.. Oczywiście mówię państwowo. 

Cholera no wspomnę o sobie, cofnijmy się te prawie 5lat do tyłu. Mało ludzi wtedy pisało ale ja przypomnę siebie. Wylądowałem przecież na Banacha. Operacja głowy. Ba żeby to była jedna. Rezonansy, naświetlania, chemia itd. Wiecie że jeszcze żyje? Jak bym żył za pieniążki USA - zwiedzali byście jeden z cmentarzy zapewne,

3 razy kroili mi głowę. Głowę, mówię o mózgu. Żyje w Polsce, w innych krajach tak dobrze to bym raczej nie miał. Koszta? Spore.. Ale ja nie płacę.. 

W USA dzieciakom kto opłaca operacje? Rodzina? Ile tam się pomaga? Tyle co nic.. A u nas mamy wszystko. Teraz można na to patrzeć - Zomer, ale kur..wa masz farta..

A nie wiem jak UK czy gdzieś indziej.. Tam też tak dba się o ludzi? Nie wiem - podstawowe leczenie by zapewne dali ale całą resztą to jak tam jest? 

Nie użalam się nad sobą, ale uwierzcie Mi - cieszę się że żyję w tak gównianej Polsce  :rotfl:

Bo żyję i głowa mi pracuje.. Za granicą, bez pełnego opłacania to nie wiem czy miał bym takie szanse. Nie wiem, na prawdę..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również miałem się nie wypowiadać... ale Zomer...

CHŁOPAKI MAJĄ RACJĘ :zalamany:


Nie porównuj USA do innych państw. Bo USA niestety jest supermocarstwem i utrzymują tyle agencji i tyle technologi, że się to w głowie nie mieści. A polska co utrzymuje? Tylko rząd :wink: I bez wydarzeń podobnych do tych w Egipcie, nic się tu nie zmieni.

Żeby nie było to wcale nie popieram polityki Stanów :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

He he - tak to jest u nas wymyślone  że wszystkich składki wrzuca sie do wspólnego worka.

A tylko Zus/Nfz  może tam rekę wkładać i wyciągać.

Dla reszty są ochłapy.

Miesiące oczekiwania na badania itp.a na tym samym sprzecie za kasę można od zaraz zrobić .Nawet nie za 2 tyg. 

Też miałem poważny wypadek i pewnie leczenie i hospitalizacja sporo by mnie kosztowała.

Ale gdybym nie płacił tych składek "złodziejom narodu polskiego" tylko obligatoryjnie odkładał na  moje konto to za okres w którym pracowałem  nie chorowałem 

i nie korzystałem z ubezpieczenia to pewnie bym sobie i  zęby przy okazji zrobił na implantach bo by mnie było stac .

I nikt by mi nie mówił że nie ma numerków albo że z funduszu juz limit wykożystany.

Lekarze by walczyli o pacjentów - klijentów a nie chcieli jeszcze łapówke dostac .

I co mi z NFZ jak za "białą plombę" muszę  dopłacić a i tak pani mi da taki shit że wyleci.

A prywatnie umawiam kiedy chce  a sprzęt ,usługa i reszta na wysokim poziomie .

 

Po co więc płace te składki zdrowotne-? Jak i tak wydam kase żeby zrobic to prywatnie

 

22 lata pracy a do ortopedy w nowym szpitalu  w mojej okolicy zapisy w grudniu  ale dopiero od  luty.  :rotfl:

 

Paranoja.

 

Zeby nie było że tylko  narzekam .

Za granice  po robote jeszcze nie wyjechałem.

Walcze na miejscu ,żona też pracuje a ja jeszcze  jak wielu kolegów  dorabiam co by na hobby było .

Czasu dla siebie mało ale dajemy rade i póki co za granice to tylko  na wakacje.

Gdyby polskie państwo mi nie przeszkadzało to bym też chętnie założył cos swojego .

Ale jak popatrze na kolegów i ich zmagania z podatkami  to wole 8 godz. w firmie zrobić i póżniej w szarej strefie dorobić.

Powodzenia wszystkim na obczyżnie chociarz szczerze to pewnie nam by  sie ono  bardziej przydało tu na miejscu. 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mur1:

Choruje od 6 roku życia na kamice nerkową(choroba która pojawia się w wieku ok 40lat), wapniowe kamienie w nerkach. Primo w pl spier...ekhm moją 1wszą operacje na nerki, potem po X latach jak podrosłem, zaczęły się rozbijania ultradzwiękiem. Raz na 6 miesięcy, raz na rok....a efektów? Miał się pojawić delikatny piasek w moczy świadczący o rozkruszaniu kamieni, lub nawet się ten kamień podzielić. Lata po szpitalach, nerwów, czekania, numerków w kolejce etc. Nic.

 

W uk, jest jakie jest, ale jednak bez jakichkolwiek problemów po 1wszej wizycie w przychodni zapisano mnie do specjalisty w szpitalu. Rozbijania co miesiąc !  :szok: Po każdym albo kamień się przepoławiał, a także pierwszy raz uświadczyłem drobinek wapniowych w moczu. Pół roku, 6 rozbijań, kamieni brak !  :hurra: Rezonans? Lekarz nie był pewien pod uzg, jak się podzielił kamień, to od razu rezonans nerki :szok: Nie po 3 miesiącach, ale jeszcze tego samego dnia. A za  6cio miesięczne leczenie, rezonanse, niezliczone usg nie zapłaciłem grosza. A kamicy nerkowej brak, w pl walczyłem z tym od 6 roku życia, wydając dużo kasy po prywatnych specjalistach. etc.

To tak ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe... Takie rzeczy tylko w Erze albo PL... Zabrali emerytom kasę, okazało się ,że nie słusznie, więc muszą zwrócić za ubiegłe lata... chcą to zrobić jednorazowo, narażając emerytów na wpadnięcie na 32% stawkę podatku lub odebranie świadczeń... :rotfl:

http://finanse.wp.pl/kat,1033719,title,Wstrzymane-z-emerytury-z-32-procentowym-podatkiem,wid,16097122,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehh, Zomer, Ty to w innym kraju chyba żyjesz....

 

100 razy wolałbym w PL system ubezpieczeń zdrowotnych jak USA, niż ten "darmowy" syf, który jest teraz. Piszę o nim w cudzysłowie, ponieważ na samego dentystę w tym roku wydałem 2 koła. Co miesiąc płacę za dodatkowy pakiet medyczny, aby nie czekać po pół roku do lekarza. Dobrze, że moja jest fizjoterapeutką z wykształcenia, przynajmniej za to nie płacę...

Ale do rzeczy. Piszesz, że służba zdrowia jest darmowa... ale jaka to jest służba zdrowia.. Moja Kaśka jest z wykształcenia lekarzem, tylko co z tego, jak nie może znaleźć pracy w zawodzie... Wszędzie jej mówią, że ma kwalifikacje (setki kursów dodatkowych za sobą, masaże, piłki, taśmy, stół do masażu w domu, ciężarki, hantle inne cuda), ale nie ma.... TRZECIEJ grupy inwalidzkiej, to jej nie mogą przyjąć! Taka paranoja! Przejrzyj sobie oferty pracy w tym kraju na jej stanowisko. Wszędzie dopisane, że mile widziana trzecia grupa...

Najlepsze było to, jak miała praktyki w szpitalu. Ćwiczyła z jedną z pacjentek, która jedyna chciała ćwiczyć, chciała być sprawna. Przyszła zatrudniona na etat pani fizjoterapeutka i zje*ała ją jak burą sukę: "Po co z nią ćwiczysz, ona i tak za 2 dni umrze..." Kuuuuu*wwaaaaaa dobrze, że mnie tam przy tym nie było... Pamiętam ten dzień jak dziś. To był sylwester, lekarze i pielęgniarki pili od rana szampana w kantorku, moja weszła i usłyszała, że ma się napić, bez żadnych dyskusji. Pije cały oddział i koniec.

Może Tobie się udało i trafiłeś dobrze. Ja mam same złe wspomnienia o lekarzach w tym kraju. Niedawno byłem odbierać ze szpitala kogoś bliskiego - z CZMP - wyobraź sobie, że na oddziale łóżka były z lat 70 ubiegłego wieku, stare, wyleżane, z dziurami w materacach - powiedziałem wtedy wprost" spier*alamy stąd"! Do szpitala trzeba przynieść min:

- SWOJE OPATRUNKI,

- SWOJE MYDŁA ANTYBAKTERYJNE,

- SWOJE ŚRODKI PRZECIWBÓLOWE,

- ZE 300 PLN na łapówki za opiekę dla pielęgniarek.

Pytam się, gdzie ku*wa są te pieniądze, które co miesiąc potrącają mi z pensji? 1/3 pensji idzie nie wiadomo gdzie.

Idąc dalej, piszesz o "darmowej" edukacji... i znów kładę nacisk na "darmowej". Dlaczego? Bo studiowałem dziennie. Na uczelniach uczy JESZCZE postkomunistyczna banda frustratów życiowych, którzy zamiast uczyć praktycznych rzeczy, uczą bzdur z nierealnych programów, klepiąc się przy tym po ramionach, że "co za debile tu studiują". Besztanie ludzi to codzienność wśród starszych doktorków i profesorków. Młodsi już tacy nie są, ale wymiana pokoleń na uczelniach dopiero się zaczyna...

Studiowałem też zaocznie, czyli płaciłem za siebie. I tu było inaczej - my udawaliśmy, że się uczymy, oni udawali, że uczą nas.

Piszesz o darmowych przedszkolach? To chyba dla patologii i bezrobotnych. Bo kto normalny pracuje 5 godzin dziennie? (etat to 8, norma u mnie to 9-10 i tzw. niekończący się standby)

Moim zdaniem, polityk powinien zarabiać średnią krajową. NIC więcej. Urzędas w urzędzie też. I też ani grama więcej. 2 tygodnie temu byłem po odpis aktu zgonu ojca. Baba w USC doprowadziła mnie do ku*wicy. Siedzi gruba baba, gada ze swoją ciotką, wchodzę kulturalnie, mówię w jakiej sprawie, a ona z ryjem, że przeszkadzam jej... no ku*wa, ona jest tam dla mnie, nie ja dla niej! Oczywiście, za papier musiałem zapłacić 20kilka PLN (kartka A5 w Polsce kosztuje 20kilka złotych :D). Aby głupią księgę wieczystą uzupełnić, musisz zapłacić 150 PLN od księgi - za ku*wa 2 kartki A4 wniosku opłata skarbowa wynosi 150 PLN. I znów pytam, gdzie są ku*wa moje pieniądze, które idą na utrzymanie tych darmozjadów. Na ch*j zrobili system epuap, skoro urzędu, w którym chcę coś załatwić tam nie ma? Koszt tego portalu przez lata poszedł w miliony złotych! Z naszych, z naszych pieniędzy. Gdzie my kur*wa żyjemy, skoro ministrem cyfryzacji jest SOCJOLOG KULTURY, który nie ma pojęcia o komputerach... gdzie, ministrem sprawiedliwości był historyk gowin, a ministrą sportu jest pani po KUL? To mają być ku*wa fachowcy? Ja się nie dziwię, że tu wszystko się sypie... Pół sejmu to nauczyciele historii...

Może jak ten nasz pier*olony naród się obudzi w kraju BEZ emerytur, z fikcyjną służbą zdrowia, dziurami w drogach, że z domu nie wyjdziesz.... to może się ruszy i obali tuska, kaczyńskiego, macierewicza i całą resztę oszołomów (i jak w karierze nikosia dyzmy - kierunek Zoo Władywostok z nimi).

Nie każdy to wie, ale np. po śmierci kogoś bliskiego, pieniądze z jego konta w OFE są do odzyskania! W 100% całe środki (oczywiście minus PODATEK) można odzyskać. Tylko trzeba o tym pamiętać i samemu za tym biegać. A teraz chcą to podobno znieść, że te pieniądze polecą w czarną dziurę piramidy finansowej o pięknej nazwie ZUS. Ale to tylko część tego, co chciałem napisać... szkoda czasu na narzekania, trzeba iść dukaty zarobić.

 

A teraz na temat, sami zastanawiamy się nad wyjazdem stąd do DE. Ja pracuję w firmie, której centrala jest tam, a moja nie może znaleźć pracy w zawodzie, a tam, nawet za głupią opiekę nad starszymi dostanie więcej za miesiąc, niż tu przez pół roku pracy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A teraz na temat, sami zastanawiamy się nad wyjazdem stąd do DE. Ja pracuję w firmie, której centrala jest tam, a moja nie może znaleźć pracy w zawodzie, a tam, nawet za głupią opiekę nad starszymi dostanie więcej za miesiąc, niż tu przez pół roku pracy...

 

Morfi jak nie zagnieździłes sie jeszcze mocno (mieszkanie, dzieci) to ...bystro spadaj, ten raz w roku na piknik SCA sie zjedzie :rotfl: .

 

P.S. mistrzowsko to ująłeś w tej jakże "wylewnej" rozprawce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie najgorsze instytucje w Polsce to jeba.y ZUS i US oni ci nawet złotówki nie podarują. Moja żona miała przyjemność z ZUS-owską komisją lekarską bo jak tylko przyszło że musza zapłacić za zwolnienie lekarskie to na komisję wezwali czy czasem nie symuluje to jest kur.a przegięcie w tym kraju bólisz tyle chajcu nie wiadomo za co a i tak za wizyty lekarskie płacisz bo NFZ to kolejna parodia. Ja zawsze idę prywatnie jak jestem w kraju do każdego lekarza pomimo że płacę składki zdrowotne w PL ale jak mi termin wyznaczali na wizyty to już dawno bym wrócił do UK. że szpitalem miałem doczynienia w zeszłym roku (tata miał operację) i zobaczyłem jaki tam jest syf i łapówkarstwo bo bez chajcu to raczej już bym taty chyba nie zobaczył nigdy więcej. Jednym słowem jak dla mnie to w polsce nic nie funcjonuje jak powinno to jest dziki zachód robią co chcą z narodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...