Skocz do zawartości

Alfa Romeo 166 / Oryginalne radio + audio


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na forum!

 

Z tego powodu, że  nie do końca jestem zadowolony z jakośi muzyki  w moim aucie chciałbym Was prosić o kilka wskazówek.

 

W moim aucie - jest oryginalne radio Alfy tzw ,,ICS".

Mam zamontowaną oryginalne, fabryczne audio.

W każdych drzwiach jest głośnik średnio tonowy + tweeter

Brakuje mi basu.

 

Chciałbym zamontować do mojego auta skrzynie aktywną.

Nie jestem żadnym audiofilem, nie oczekuję bóg wie czego - po prostu chciałbym aby coś tam lekko dudniło w bagażniku..

 

Pierwszym problemem jest to, że nie mam w Radiu wejść RCA - co uniemożliwia mi podłączenie wzmacniacza oraz skrzyni basowej.

Znalazłem na allegro "konwerter za 30zl, który podpina się pod kostkę iso i daje nam wyjśćie na RCA.

 

http://allegro.pl/brak-wyjscia-na-wzmacniacz-konwerter-audio-m006-i3567810793.html

 

Mam teraz kilka pytań:

1) Kupując i podłączając taki konwerter "tracę" jeden z kanałów? Mam na myśli to, iż aktualnie mam 4ry wyjścia na głośniki w oryginanym radiu i każde z czterech zajęte jest przez zestaw głośników w każdych drzwiach. Podłączajac konwerter mam nowy 5ty kanał, czy konwerter zabiera jedno z 4rech wyjść?  Jak wtedy podłączyć oryginalną instalacje?

 

2) Wybór subwoofera - nie zamierzam wydawać xxxx złotych na subwoofer, a nie oczekuje dudnienia na całe osiedle - czy podstawowy model aktywnego subwoofera - Blaupunkt GTB-8A jest dobrym rozwiązaniem?

 

Pozdrawiam serdecznie i licze na pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz w Alfie DSP? Może jest to łatwiejsza droga? Przerobiłem AR166, ICS rozbierałem w mak i da się bez problemu wyprowadzić wyjścia liniowe i dodatkowo wyciągnąć kabelek AUX. Ja sam osobiście wyciąłem dziurę na normalne radio i przeniosłem klimatronik trochę niżej.

Wracając do tematu suba, przy DSP masz dodatkowo 2 ori basowe głośniki w półce i basu raczej nie brakuje

post-5960-0-36310400-1382304613_thumb.jpg

post-5960-0-56727900-1382304625_thumb.jpg

post-5960-0-69688200-1382304654_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie mam DSP :(

Mam podstawową wersje ICS - dlatego też kombinuje jak wyciągnąć RCA i podłączyć subwoofer.

 

Powalla - dziękuje bardzo za informacje.

W takim razie, zakupie ten konwerter oraz aktywny subwoofer.

 

 

EDIT: Niedzwiedz - dzieki za info. Nawet chyba gdzies widzialem ten projekt na forum Alfaholików (może to był twój :) )

Niestety - chcę zachować serie i dlatego - postawie jednak na konwerter + subwoofer :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , widzę po miejscowościach że mieszkacie  lub przebywacie kilka przystanków autobusem od siebie  ...spontaniczne spotkanie jest tylko kwestią dogadania terminu , a  wyjęcie sygnału z ori radia ,nie oznacza że będzie coś widać z zewnątrz ;) 

 

Konwerter to zuo ostateczne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powalla - no tak :) 

 

Niedzwiedź - skoro jesteś w temacie i znasz sie na ICS - nie potrzebuje wyciągać synalu AUX. Mam podpiętą zmieniarke USB/SD itp - i to mi wystarcza.

 

Po prostu chciałbym się dowiedzieć  - czy masz jakiś pomysł jak pod standardowego ICS podłączyć suba :)

Nie chcę za dużo rzeźbić, nie mam na to czasu, a w dodatku nie znam się na tym.

 

Skoro konwerter to zuo ostateczne, to pozostaje pytanie czy jest możliwość - wybrania mniejszego zła?  Raczej nie.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem na stałe w Szczecinie, więc będzie mały problem, ale radio na tyle logiczne, że da radę każdy elektronik. Muszę wreszcie profil zaktualizować. Dodatkowy konwerter, to słaba opcja. 

 

Tak myślę.... jeśli cała reszta zostaje fabryczna, to znaczy, że w jakość nie idziesz. Akumulator siedzi w bagażniku i + po zapłonie też jest. Może, żeby zminimalizować, zgodnie zresztą z Twoim życzeniem, to poszukać tego aktywnego suba z wbudowanym wejściem po wysokim, czyli jak już powalla napisał, wystarczyłoby podkraść  sygnał z głośników z tylnych drzwi. To też nie jest trudne, bo znajdziesz go w słupkach B.

 

Cały montaż zajmie dosłownie godzinę, i skrzynię w razie potrzeby wyjęcia masz dosłownie podpiętą na jednej kostce.

 

Ten Blaupunkt GTB-8A ma wejście HI INPUT, więc nie musisz nic dodatkowo kupować.

 

Jeśli koniecznie upierasz się na ciągnięcie RCA, to też da radę kupić zwykłą przejściówkę jak w Blaupunktach - to samo. http://allegro.pl/mini-iso-rca-out-blaupunkt-grundig-becker-vdo-i3586590315.html

 

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że kiedyś rozbierałem tył auta - i pociągnąłem dodatkowe kable z głośników z drzwi do tylnej półki aczkolwiek - jak się okazało, że tam są jakieś dziwne/Alfowskie mocowania odpuściłem temat, a kabelki zostały.

Jaki kanał mam podpiąć wtedy pod aktywny subwoofer? Przeciez z tylnych drzwi mam i prawy i lewy jeśli dobrze myśle :)

Czy wtedy nie będzie problemu, że będzie taki aktywny sub źle grał?

Dlaczego uważasz, że taki konwerter to zły pomysł?

 

 

Ciągle mam misz-masz w głowie i nie wiem która opcję wybrać:

 

1) Kupic konwerter, kupić kable RCA, wzmacniacz i pasywną skrzynie i podpiąć to bezpośrednio do radia

 

2) Kupic aktywny subwoofer ( z wbudowanym wzmacniaczem) i pociągnąć jedynie sygnał głośnikowy z tylnych drzwi do skrzynki

 

Co robić? :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepiej kupić przejściówkę, której link wysłałem, zakupić osobny wzmacniacz i skrzynię pasywną. Pytanie czy Ty usłyszysz to "lepiej" przy reszcie sprzętu na serii.

Konwerter NIE, ponieważ:

-masz w kostkach gotowy sygnał z przedwzmacniacza 

-używając konwertera, sygnał z przedwzmacniacza najpierw idzie na końcówki mocy, a później znowu jest przetwarzany. Coś jak trasa katowice - czestochowa przez wrocław.
-wątpliwa jest jakość tego konwertera - miałem styczność i tym samym problem z zakłóceniami

 

Do suba aktywnego podpinasz sygnał stereo - i z jednego i z drugiego głośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo wszystkim co wypowiadali się w temacie.

 

Podsumowując:

 

Nie będę kupował konwertera, kupie jedynie ten kabel (http://allegro.pl/mini-iso-rca-out-blaupunkt-grundig-becker-vdo-i3586590315.html) - bez problemu go podłącze do Radia oraz bez problemu podłącze kablami RCA wzmacniacz + normalny pasywny subwoofer, bez zmieniana obecnej instalacji audio, tak? :))

 

 

Na forum Alfy - dostalem informacje, ze kupując owy kabel - bede musial przerabiac cala instalacje z glosników podpinając ją pod wzmacniacz. Czy to prawda??

 

 

Jeszcze jest jedna opcja: NIEDZWIEDZ - tutaj licze na ciebie:

 

Moze faktycznie kupie wzmacniacz CRUNCH - z wyjsciem hi-input, wezme sygnal z tylnych drzwi tak jak mowiles - ale skad wezme remote? Bede musial i tak radio rwac czy jest inne miejsce, skad moge ten sygnał zabrać?

Czy jakosc dzwieku w takim rozwiazaniu bedzie ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+12v do wzbudzenia możesz targać od radia, lub iść trochę na łatwiznę i podkraść +12 po zapłonie z bagażnika.

 

Co do tego co napisałeś. Wg mnie nie musisz nic przerabiać. Głośniki podpięte są pod normalną kostke ISO w ICS, a wyjście na wzmacniacz jest na zupełnie innej kostce. Gdyby było DSP, to właśnie tam jest podłączane. Wg mnie użycie tej kostki do wyjścia na wzmak nie uaktywni opcji DSP w ICS (jest więcej opcji w menu audio wtedy) i nie wyłączy końcówek mocy.

 

Jak już kupujesz osobno wzmacniacz i skrzynię oraz szukasz lepszej drogi, to na Twoim miejscu bym osobiście ciągnął RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie mi ale mam totalny bałagan w głowie i po prostu nie wiem już co robić.

 

Decydując się na RCA - muszę kupić owy konwerter. Kable RCA i kabel remote pociągnąć od radia do bagażnika, a tam montować wzmacniacz i subwoofer.

Teraz do głowy wpadł mi pomysł aby skorzystać z opcji hi-input - jaka jest w wzmacniaczu Crunch. Tak jak pisałem wyżej - czyli pociągnięcie sygnału z tylnych głośników, a sygnał remote tylko z Radia. Pytanie czy będzie to jakoś grało..

 

 

Niedzwiedź - bardzo dziękuje za pomoc. Chyba zostane przy pierwszym wyborze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie - dzisiaj przyszedł mi kabelek: mimi Iso (tak jak kolega podał). http://allegro.pl/mini-iso-rca-out-blaupunkt-grundig-becker-vdo-i3586590315.html

Ma on jednak 5 wyjść: prawy przod, lewy przod, prawy tyl, lewywy + subwoofer

 

Jak mam podlaczyc subwoofer skoro kable RCA mam 2x chinch, a w tej przejsciowce jest tylko 1x chinch na sub out?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam, jestem w podobnej sytuacji co autor tematu. No prawie...;)

Aktualnie mam zamontowane słupki z MT230 i CDM54, do tego R6A i DLS A7.

Auto wyszło z fabryki ze standardowym zestawem  głośników, pewnie dlatego poprzedni właściciel zmienił cały system, z którego został tylko wyciągnięty RCA z ICS-a,

Właśnie co do tych przewodów, z tego co pamiętam to są podpięte z tyłu radia przez konwerter. Mógłbym wyjąć ten sygnał sprzed końcówki mocy, tylko czy warto ? Czy wyższa jakość dźwięku będzie zauważalna ? Oprócz tego mogę doposażyć auto w seryjny procesor dźwięku DSP Haes. Po tej operacji zyskałbym np. equalizer, czy ustawienia stron czasów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w podobnej sytuacji co autor tematu. No prawie...;)

Aktualnie mam zamontowane słupki z MT230 i CDM54, do tego R6A i DLS A7.

Auto wyszło z fabryki ze standardowym zestawem  głośników, pewnie dlatego poprzedni właściciel zmienił cały system, z którego został tylko wyciągnięty RCA z ICS-a,

Właśnie co do tych przewodów, z tego co pamiętam to są podpięte z tyłu radia przez konwerter. Mógłbym wyjąć ten sygnał sprzed końcówki mocy, tylko czy warto ? Czy wyższa jakość dźwięku będzie zauważalna ? Oprócz tego mogę doposażyć auto w seryjny procesor dźwięku DSP Haes. Po tej operacji zyskałbym np. equalizer, czy ustawienia stron czasów.

sprawdz, jesli to faktycznie konwerter to roznica powinna byc duża :)

przy takim sprzęcie pomyślał bym nad innym źródłem dzwięku,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...