Skocz do zawartości

Jak sprawdzić masę na RCA


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat wygląda następująco, świsty w głośnikach przy włączonym silniku.

 

Sprzęt:

spawarka 35mm2 + i - z prosto z aku

rca procon gold

głośnikowe 2,5mm od tweetera 3,5mm woofery

clarion dxz 948

auto ibiza 2001 1.8t z tym nieszczesnym panelem srodkowym, przeribiłem to tak że jest wyrzucony kaseciak i w jego miejsce stelarz na clariona, zasilanie po prostu przed fabryczną kostką iso zrobiłem sobie rozgałęźnik.

 

kable zasilające i sygnałowe puszczone jak przykazanie głosi czyli lewa strona zasilanie i masa, prawa sygnały i głośnikowe.

 

nie wiem w czym problem z tymi zakłoceniami, kable rca są raczej dobrej jakosci, a po uruchomieniu silnika pojawaiją się świsty. czytałem co nie co w sieci i dowiedziałęm się żeby sprawdzić masę rca ale nie specjalnie wiem o co chodzi, mógłby mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok a zapytam inaczej, bo zawsze myślałem że sygnałowe i głośnikowe razem stroną prawą a zasilanie lewą, chodzi mi o rozprowadzenie po aucie. czy może kable rca powinny być zdala od jakichkolwiek przewodów, najgorsze jest to że zakłócenia na postoju nie występują dopiero po odpaleniu auta, wzrastają z obrotami silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


czy może kable rca powinny być zdala od jakichkolwiek przewodów
takie zabiegi sa tylko dla swietego spokoju

dziesiatki razy kladlem sygnalowki (dobre, ekranowane) razem z zasilajacymi i nie bylo problemow

 

 

 


najgorsze jest to że zakłócenia na postoju nie występują dopiero po odpaleniu auta, wzrastają z obrotami silnika.
klasyczny objaw przerwanej/spalonej/braku masy na sygnale!

czytales przyklejony temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...