Skocz do zawartości

Przyjemne audio do 2000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuje już od dawna zrobić coś w kierunku audio z swoim samochodzie i nie mogę się do tego zabrać bo ciągle były jakieś inne wydatki ale w końcu się udało i mam te 2000 zł.

Od razu powiem też że nie jestem żadnego rodzaju muzykiem i nie potrzebuję jakiegoś koneserskiego sprzętu co pewnie wynika z kwoty jaką na to przeznaczam ale również nie interesują mnie dudniące i pierdzące marketowe gówna. Lubie po prostu muzykę i to każda a w domu nie mogę jej słuchać za bardzo bo za raz komuś przeszkadza i tylko problemy przez to są. 

Auto jakie posiadam to mazda 323 Sedan, rok 99: http://www.parts-specs.nl/photos/0327812-Mazda-323-Sedan-1.5i-GLS-1999.jpg

Radio które jest w tym aucie to Clarion CZ703E (Spec: http://www.clarion.com/pl/pl/products/2013/audio/source_unit/1din/CZ703E/pl-pl-product-hi_1259680295622.html)

Prosiłbym was, forumowiczów, którzy zapewne znacie się na tym o wiele lepiej niż ja abyście pomogli mi dobrać sprzęt w tych pieniądzach co napisałem.

Najbardziej bym chciał, jeśli to możliwe zrobić 4+1, czyli dać 4 głośniki na przód i tył pod jednym wzmakiem i pod drugim skrzynie do bagażnika. Nie wiem czy jest to możliwe z taką ilość pieniędzy ale w razie czego używane rzeczy nie są mi straszne. Kolejnym problemem jest to że kocham bass i nie może być on dla mnie byle jaki tak więc marzy mi się naprawdę porządny sub w bagażniku. Głośniki jakie pasują do tego auta to: z przodu w drzwiach - elipsa 5x7 i nie ma osobnych miejsc na syki a z tyłu w drzwiach głośniki 130mm. Potrzebowałbym również dowiedzieć się orientacyjnie ile by kosztowało wygłuszenie 4 drzwi bo zamierzam to zrobić. Podsumowując, nie ma być to jakiś wielki projekt, ale również nie ma być to zrobione na odwal się.

Myślę że powiedziałem już o wszystkim, tak więc teraz będę czekać na waszą pomoc i działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Co to są te 'syki'?
tanie (ok 5-10zl) przetworniki elektro-akustyczne majace na celu tylko i wylacznie syczenie i "cykanie" (im glosniej tym lepiej)

niezbedne do uzyskania wyrafinowanego brzmienia "buuumm - cyk" ktore jest szczytem marzen wiekszosci dresiarzy  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie (ok 5-10zl) przetworniki elektro-akustyczne majace na celu tylko i wylacznie syczenie i "cykanie" (im glosniej tym lepiej)

niezbedne do uzyskania wyrafinowanego brzmienia "buuumm - cyk" ktore jest szczytem marzen wiekszosci dresiarzy  :wink:

 

hehe zabiło mnie  :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematów mnóstwo, wystarczy poczytac i dopiero cokolwiek myślec o sprzęcie. Widac nic nie poczytales skoro piszesz  o


z przodu w drzwiach - elipsa 5x7

 

Pierwsze co to dystanse na drzwi i likwidacja tych elips,wygluszenie,blacha w otwory technologiczne. Dobry zestaw na przód. Poczytaj o zestawach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napierw dowiedz się jak porządnie zrobić instalkę...

 

Poszukaj zestawu na przód pod siebie.

Potem poszukaj dobrego jakościowo pieca (pod zestaw powyżej) , najlepiej 4 kanały, dwoma napędzisz przód a pozostałymi suba. Jak zechce Ci się ciąć wszystko aktywnie to dokupisz tylko monoblocka na suba, 

Poczytaj jakiego suba potrzebujesz, małego, dużego, dynamicznego czy wręcz wolnego. Wiedzy na tym forum jest masa. 

 

podsumowując radio masz, szukaj po kolei od najważniejszych tak jak napisałem powyzej. Za 2000 można zrobić naprawdę przyjemne granie. Jak dobrze będziesz zadawać pytanie to napewno dużo osób Ci tu pomoże, tylko też musisz się trochę wysilic i poszukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...