Skocz do zawartości

Dobre granie w Xedosie 9 - porady ;)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od dwóch miesięcy nabyłem spore auto w sedanie - Mazda Xedos 9 .

 

Seryjne nagłośnienie to przód w drzwiach na plastikowych dystansach - fabryczne jaja 5x7 oraz tylna półka fabryczne 6x9.

Zdziwiło mnie, że w starym japońcu w miare dobrze może to zagrać, ale gdyby nie te jajka z tyłu to z niskimi tonami była by tragedia.

Do rzeczy.

 

Planuje zrobić konwersje przednich głośników z 5x7 na 16 cm :), wiem, że będzie sporo roboty, ale takiego dźwieku jak z okrągłych 16 w drzwiach nie uzyskam z jajek.

Dodam, że wytłumiłem matami bitumicznymi już dokładnie, wewnętrzną cześć strony drzwi (czyli ta, na której jest przymocowany zamek).
Postanawiam wywalić ten plastikowy dystans i wstawić tam dociętą przeze mnie blachę pod otwór 16 cm i dać dystans z MDF.

Na koniec podocinam blachę i pozakrywam otwory technologiczne i nałoże na całą zewnętrzną warstwę blachy drzwi maty.

Między karoserie a tapicerkę dam taką bardzo miękką i gęstą piankę aby zniwelować rezonans jakichś elementów tapicerki.

 

Teraz kwestia doboru głośników, rozmyślam nad zestawem odseparowanym (woofer,zwrotnica,tweeter).

Lubię miękki i głeboki bass, ale słucham sporo techno oraz dance. Fajnie jak by było jeszcze takie kopnięcie ładne jak jest w muzyce rockowej ;)

 

Jednostka to Kenwood KDC6-51u,bez wmacniacza.

 

Kwota jaką dysponuję na głośniki to w granicach 200-350 zł. Jak będzie sens i potrzeba to jakiś zapas jest.

 

Jaki zestaw mi polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię miękki i głeboki bass,

Lubie schabowego

 

ale słucham sporo techno oraz dance

Ale kupuję tylko kurczaka

 

Fajnie jak by było jeszcze takie kopnięcie ładne jak jest w muzyce rockowej ;)

Chce poczuć smażonego, ale nie mogę przytyć..

 

Kup dobrą patelnię i zrób Sote..

Lepsze jakościowe radio - używane

W cenie 300-400zł coś rockowego można poszukać.

Ale jak patrzysz tylko na nowe - Rocka w dzisiejszych czasach raczej nie posłuchasz.. Chińczyk nie rozumie w tej cenie pojęcia "Rock" "pop", tylko bum bum bum lub zlot nietoperzy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh fajnie od razu kosicie początkującego usera.

Jest takie pewne powiedzenie : Nie pamięta wół jak cielęciem był ? ale mniejsza oto.

Poprostu chciałbym wybrać głośniki w tym przedziale cenowym aby dobrze przedstawiły miekko niskie tony ponieważ nie przepadam za typowymi tluczkami.

 

Podobno można obliczyć jakoś litraż drzwi i dobrać pod to głośniki, lecz dzisiaj pewien niby profesjonalista w sklepie car audio stwierdził że nie ma sensu tego robić bo to nie robi różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litraż? Co może go zmniejszysz? Ja bym poszukał używanych dawnych mb quartów..

Chcesz użyć radia z małą mocą, głośniki 6", max moc głośników nie powinna mieć 50wat rms, więc jakie masz możliwości dopasowania?

Dawne mb quart dsg całkiem fajnie by zagrały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naucz się może że sama barwa brzmienia nie tworzy się samo. Jeżeli chcesz zadbać o szczegóły dźwięku - musisz dopasować jakość pod względem tego brzmienia. Brakuje ci dźwięku w kenwoodzie? A jak byś wykazał się własną motywacją okazało by się że twoje ucho potrafi znaleźć pewne zmiany w innym radyjku.. Tak, tak, czasami inne radio pokazuje inne brzmienie.

A chcesz żeby kotlet schabowy smakował jak kurczak? Musisz mieć kurczaka.. i odpowiednio go doprawić..

A ja ci dam jedną realną podpowiedź do takiego brzmienia i przyjemności ken 75334..

Najpierw się myśli a potem działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś tylko wiedział za ile kupiłem tego Kena. W Niemczech brat go kupił za 1100 zl na polskie w tamtym roku. A ja go od kupiłem za 200 zl w stanie celujacym. 6x RCA , masa ustawień m.in. wybor rozmiaru i typu głośnika, jakie położenie głośnika itp.

 

Fajnie jak by byl lekki zapas basu i zastanawiam się czy kupić wzmacniacz 4 czy dwu kanałowy.Dodam,chciałbym tylko ten dźwięk zeby został w aucie a nie na zewnątrz. wielu posiadaczy 316 z podtlenkiem lubi jak słychać ich mocarne audio na drugim koncu wsi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby twój brat pomyślał - to by kupił lepszy model za te pieniądze.
Gdybyś Ty pomyślał - teraz byś kupił Ty coś lepszego, nie szukał rozwiązań.
Gdy teraz Ty pomyślisz - to zastanowisz się sam, co dalej z tym fantem zrobić..

 

  w stanie celujacym
kolorowy, świeci się, ładnie błyszczy..
 
  6x RCA , masa ustawień m.in. wybor rozmiaru i typu głośnika
Diabeł tkwi w szczegółach..
 
Fajnie jak by byl lekki zapas basu  
To CZEMU wybrałeś taki model? Tylko ceną? Dziś cena nie jest wyznacznikiem.. Wyznacznikiem co najwyżej problemów..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zrozumiałem już sporo co chciałeś mi powiedzieć.

Póki nie będzie dobrej jakości źródła dźwięku to nawet zestaw odseparowany za 2 koła zagra ujowo.

Więc na początek sprzedam Kenego i postaram sie kupić coś używanego.

 

Więc co mi polecacie zakupić ? obstawiam raczej na alpine/clarion ale jaki model ?

Dobrze by było jak będzie USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo ze znajomych nikt takich odtwarzaczy nie ma, większość ma typowe z marketu nowe pioneery jvc itp.

 

Z forum widzę powodzenie ma CDA 9835 oraz 9855, ale chciałbym coś w granicy cenowej 500-600 zł.

Nie wiem który model z allegro ładnie wyszczególnia miękki niski ton, posiada USB i dobrze by było jak by miał tuner DAB.


Z tego co widzę na allegro radio do 600 zł z USB i tunerem DAB raczej nie znajdę.

 

Jest Alpina z serii CDA z usb ale to już chyba nowsza liga i raczej tak samo nie zagra jak tamte stare legendarne modele.

 

Modele, które są warte uwagi według mnie z allegro:

CDA-105Ri CDA-9855 CDA-9815RB CDA 9885R

CDA 9855

 

CDA 9835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...