Skocz do zawartości

Furacz klasy premium za 3tys z LPG kupie


mastah22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 79
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wyglada na zadbane Bravo 1.4 '97:)


 

 


Obstawiam w ciemno ...ten polonez ? 
polonez po gradobiciu.... kolo zapomniał wspomnieć...

 

 


 eeee a może golf 2 1.3 (uwaga LPG kosztuje ze 2tysiaki bo wielopunkt , a jak ma 4 biegi , to nie pali 7 lecz raczej dychę benzyny ...miałem 
jezdziłem takim MPI w 4 biegach, wyjec przy 120 i 9 beny na trasie... Wiem, nie zdecydował bym sie raczej na bnak...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja z moim Polonezem na poważnie pisałem :)

1 właściciel, biały (już trochę kremowy), 1.5 z przebiegiem 40k km (nie 400k) garażowany, i jeżdżony sporadycznie od wiosny do jesieni.

Rocznik 89 z podwójnymi okrągłymi światłami. Jakby ktoś szuka dawcy to jest prawie w całości ori. buda też nie zgnita. Rudy na drzwiach wyłazi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest w mojej okolicy polonez z silnikiem rovera ale bez gazu. Myśle ze drogo by nie chcieli za niego. Stoi na zewnątrz pod blokiem ale rdzy nie widać wcale. Na chodzie ale ma jakies małe wady ( z pewnoscią ogarniesz sam) u jednego właściciela szmat czasu spędził.

 

Tutaj przykład bardzo podobny ( kolor ten sam )

 

http://allegro.pl/polonez-caro-51500km-idealna-inwestycja-i3606309402.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kupiłeś to bravo?

Ja akurat jakbym szukał (też rozglądałem się za bravo) nie brałbym 1.4 - za dużo złego o nim :P
Ale nie o tym, nie o tym...

Sam chciałbym znaleźć coś do około 4k z LPG.
Jakbyście mieli coś pewnego, to możecie podesłać.
Wspomaganie konieczne (ze względu na przebyte operacje nadgarstka lewego)_

Na razie mam za 3300zł pewne punto 1.2 16v (86KM) z klimą i wspomaganiem ale bez lpg, a to kolejne 2k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze slyszales, nie bierz 1.4 12v... To kupa, jeszcze tak słabego samochodu nie miałem, nie jedzie i pali w ch... jak na to ze nie jedzie... Tyle ze je jadac po niego byłem tego po czesci swiadom wiec nie mam pretensji.

 

Niech juz bedzie nawet punto, klima to faktycznie bardzo wazna rzecz, ja swojego golasa w kilka rzeczy moge doposażyć ale klimy mu nie dołoże... Trzeba czasu żeby znalezc cos sensownego, wymaga to jednak raczej "czegoś kosztem czegoś", mam gaz ale mam golasa... Skup sie na pewniaku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punto, które miałem na oku akurat ma właśnie klimę dołożoną ;) Wszystko się da :P
10lat u jednego właściciela, wymieniony silnik z 1.1 55KM na 1.2 16v (najnowszy jaki był w kropach mkI) 86KM, dołożona klima, wspomaganie, halogeny, a nawet zrobione wygłuszenie drzwi i wyciszenie auta. Wymienione tylne bębny na tarcze z wersji gt/sporting. Komplet opon letnich i zimowych. Za 3300zł, do wymiany wahacz (70-80zł wahacz + 50zł robocizna). Jednak dołożenie do niego gazu do kolejne 2-2,2tys zł. Więc robi się ponad 5k.

Ja o bravo/brava 1.4 naczytałem się zbyt dużo negatywnych opinii nawet na bbmt - czyli ich największe forum. Stara i usterkowa konstrukcja - znaczy o silniku mowa :P
Ale mniejsza z tym. Ważne, że masz i że chociaż teoretycznie tanio jeździsz...
To ile to spala LPG?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaH ogólnie to mowa o moim byłym aucie... ja złego słowa nie powiem!!! jak ktoś dba tak ma, jeździłem nim przez 7 lat i ponad 80kkm zrobiłem, ideałem nie jest, Mastah zna jego historię i drobne usterki, do ogarnięcia.
być może Łukasza sztuka (bo miałem pisac, że moja) była po prostu niezawodna, gdzie faktycznie 1,4 ma opinie wielkiego dna, np koledze przy 90 tysiącach silnik wywalił kopyto.. więc jaka sztukę trafisz i jak zadbasz tak będziesz miał.

co do punciaka, to bardzo fajny silnik, żywy i elastyczny silnik, klima baja! zwróć szczególną uwagę na stan blacharki, jak i podwozie, jeśli będzie ok będziesz zadowolony. Który rok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też prawda, że jak kto dba, tak ma. Zgadzam się z tym zupełnie, dlatego też niektóre auta mają gorsze opinie przez to, jakich mają właścicieli.

 

95/96r... ale w tym przypadku nie rok jest ważny ;)
w puncie najgorszym elementem jest podłoga, a tu konserwowana i zachowana w bdb stanie

+ silnik jest po kapitalce

obecny właściciel kupił sobie octavię rs z tdi bo potrzebował w końcu rodzinne auto

z resztą, chyba mogę podesłać link (http://fiatpunto.com.pl/topic43642.html)

 

Po prostu jak zacząłem szukać dla siebie bravo/brava to wszyscy mnie ostrzegali przed 1.4. Wiadomo, może się udać... ale czy warto ryzykować, mocy to też ma mniej niż 1.2 16v.

Chciałem coś niedrogiego, ale większego niż punto. Chociaż 1.2 16v przy tej masie to ciągle maławo. Żeby było śmieszniej golf 3 1.8 90KM ma gorsze przyspieszenie do setki niż punto I 1.2 73KM... - fakt, to już tam okolice pół sekundy... ale dopiero później jest lepiej.
Szukam po forach czegoś z LPG i gdzie jest opisana cała historia samochodu.

Ale już nie spamuje :)

Po prostu byłem ciekawy czy kolega kupił to bravo i jak tam spalanie lpg, mnie uczulali, że jeśli kupię 1.6 16v (dość pancerna konstrukcja) to spalanie gazu będzie w okolicach 10-11l w mieście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O LOL z tym spalaniem. Ja w 3.2 mam takie wyniki po mieście. Średnie spalanie mam 12,8 lpg. W trasie schodzi do 10-11 litrów. Masakryczne ilości gazu spalają te stare silniki...

O LOL z tym spalaniem. Ja w 3.2 mam takie wyniki po mieście. Średnie spalanie mam 12,8 lpg. W trasie schodzi do 10-11 litrów. Masakryczne ilości gazu spalają te stare silniki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lpg w tym Bravo juz troche lat ma, może po wymianie/regeneracji reduktora coś sie poprawi...

Narazie w trasie powrotnej zezarł 10 a tu w mieszanym 11/12, zalezy od tego gdzie tankuje :D

Omega 2.0 16v kombi tez miesciła sie w 12, czasem wyskoczyło 14.

Audi 2.8 v6 (tyle ze na sekwencji )spala ok 1,5/2 litrów wiecej niz Bravo 1.4 :D

 

Moje staaare audi 80 1.8 ładowało mi 10l/100km w mieszanej i miałem nadzieje ,że fiat sie w tej 10 zmiesci... Ale sie nie miesci, ciekawe ile chleje beny...a w sumie nie ciekawe :D

 

Z drugiej mańki kilka lat pracowałem przy LPG i w spalania rzedu 8l gazu nie wierze...Trafiali sie klienci którzy sie naczytali o tym ze ich samochody 1.4 1.5 1.6 czy anwet 1.8 spalaja spokojnie w miescie ponizej 10 i pozniej sie upierali jak wóly ze to wkonalne ,no chyba ze to Tico albo cinq 700 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w PL mamy gówno nie LPG

to prawda. Jedno tankowanie w DE i wynik tym samym tempem o 50 km więcej na baku...

Najlepsze jest to, że jadąc np. do Piotrkowa, auto zje mi 20-24 litry gazu, a wracając - ta sama trasa, tylko auto zatankowane w PT na Luku zjada 19 litrów. A już najgorszy shit zalałem na Lotosie - w trasie wyszło prawie 16 l/100km :/ a tempo było słabe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to prawda. Jedno tankowanie w DE i wynik tym samym tempem o 50 km więcej na baku...

Najlepsze jest to, że jadąc np. do Piotrkowa, auto zje mi 20-24 litry gazu, a wracając - ta sama trasa, tylko auto zatankowane w PT na Luku zjada 19 litrów. A już najgorszy shit zalałem na Lotosie - w trasie wyszło prawie 16 l/100km :/ a tempo było słabe.

A ja na Luku w Jaworznie widzialem jak gaz byl lany do zbiornikow glownych z cysterny z logo BP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, a ta cysterna pewnie podjechała prosto z rozlewni gazu płynnego w Jaworznie ... dodam że Orlenowskiej  :rotfl:

 

 

Co do Lotosu , to w sumie chyba się zgadza , bo żona tankuje na Lotosie (punkty zbiera) i pali 14-15L, a jak ostatnio u mnie 2x tankowałem, to zeżarł 13.3 i powiem że jak nim jeździłem to raczej ostro deptałem ;)  Czas na test i przenosiny na Orlena .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...