Skocz do zawartości

audio do mercedesa


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich. Jestem nowy na forum. Cały czas myślę o zmianie audio w moim mercedesie w210 okular. Niby fabryczny zestaw gra :) ale chciałbym coś lepszego uzyskać.. Brak mi w nim takiego miękkiego fajnego basu i czystości dźwięku. Wszystko jest fabryczne tzn: głośniki w drzwiach przednich 16.5, w tylnych 13, w tylnej półce 2x16.5 fabrycznie czymś obcięte pasmo bo dają tylko bas, w drzwiach przednich w obudowie lusterka 2x tweeter, który strasznie rzęzi :) Jest to sedan, więc z subem jest kłopot ale może szanowne grono zna jakieś rozwiązania? Może zaproponujecie jakieś fajne zestawy głośników? Radyjko jakie mam w autku to pioneer p88rs więc chyba nie jest złe - słyszałem że nawet bardzo dobre... Pomóżcie coś wybrac - zaznaczam, że nie jestem audiofilem tylko lubię posłuchać różnej muzyki w zależności od nastroju i długości trasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam na górze masz takie podwieszone podpowiedzi np.jakie głośniki.

 

jest też FAQ Nazara.

 

Oczywiście normą jest też że nawet nie napiszesz czy nowe czy używane,przecież to my powinniśmy zadecydować.

 

O ilości głosników pod radiem nawet nie warto wspomnieć ,dział gdzie się witamy tez masz w poważaniu.

 

Przeczytaj podwieszone tematy i później jeżeli będziesz miał jeszcze pytania na które brak tam odpowiedzi śmiało pisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Jednakże wszystkie sugerowane tematy już czytałem. Chodzi mi oczywiście o sprzęt nowy. Zakładając temat miałem nadzieję, że odpowie ktoś kto może ma taki sam samochód i zbudował w nim fajne audio. Nie bardzo znam się na tych wszystkich "odcięciach" zejściach oktawach i nie chcial bym nakupić głośników czy wzmacniaczy, które wzajemnie by się "zagłuszały, lub jedne grały a inne rzęziły ot i cały problem. Tak jak napisałem chciałbym wszystko tak dobrać, żeby się uzupełniało a nie buczało, wyło czy jak kto woli... Czy po takim wytłumaczeniu mogę szanowne grono prosic o jakąś pomoc? 


 

 


O ilości głosników pod radiem nawet nie warto wspomnieć
Ja nie budowałem tego audio - to jest fabryczny system mercedesa z wyłączeniem radia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To proste jako że posiadasz samochód smiałym krokiem otwierasz galerię z montażami wybierasz któryś temat (jakiś dresik się tam znajdzie ) i 

 

chłoniesz wiedzę.

 

Więc szanowny kolego zacznij czytać ze zrozumieniem.


 

 


Chciałem stopniowo budowac system. Na poczatek na przednie drzwi mogę przeznaczyć 1000 zł z wygłuszeniem...

 

Co może za ciebie wyszukać kilka tematów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki dresik? szczerze powiem, że jak dotychczas to tylko mam wrażenie że jedyne co otrzymuję na moje pytania to drwiny i kpina. Czy jazda mercedesem według szanownego kolegi to dresiarstwo? Ach jakieś nowe spojrzenie na kogoś kto zapytał tylko o audio... proszę o wytłumaczenie bo może to jakaś nowa forma przekazu tej wiedzy o której tak kolega ochoczo pisze? Czy może żeby o coś zapytac to jakim powinienem jeździć według kolegi? smartem, bmw, czy trabantem? - nie umniejszając nic tym pojazdom...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może skupisz się na wyszukaniu odpowiedzi na swoje nietypowe pytanie

 

MerceDRESIK tak sobie mówię.

 

Rozumiem że mega problem z nagłośnieniem zejdzie na dalszy plan.

 

Drwiny i kpina no nie żartuj,na forum tematycznym zrobienie drzwi i głośniki w tej kwocie to nietypowe rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tysiak na drzwi , wzmacniacz i głośniki ...czyli 700 na głośniki i wzmacniacz ... najtańszy chyba nowy Crunch ze 280zł , czyli szukasz głośników za ok 400zł ... helix, powerbass, rainbow, dls ... temat klepany wielokrotnie , no chyba że czekasz aż ktoś napisze "stary kupuj Maximo" i Ty w ciemno je kupisz ?

 

Dres to pieszczotliwe określenie merca , ba nawet Dan miał dresa i dodam że był dumny z jego posiadania i z tego że w środku dobrze grało !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szukam głośników do 400 max 500 zł. Pisząc 1000 na drzwi nie brałem pod uwagę wzmacniacza myślałem raczej o głośnikach do 400-500 zł i wygłuszenie. Jest tyle tych głośników i ich typów, że głowa boli, a jak człowiek nie ma doświadczenia i porównania dlatego zadaje pytania. Jedni mówią, że helix, inni hertz, jeszcze inni vibe itd sam juz nie wiem...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się wybrać głośników które Cię w 100% zadowolą przez internet . Musisz poczytać i wybrać ...najpopularniejsze (najczęściej polecane, el comp, maximo, tempo w promocji ) albo iść pod prąd i kupić takie niszowe (wspomniany vibe, rainbow) i liczyć że akurat trafisz . 

 

PS: jeśli nie planujesz wzmacniacza na przód , to kup cokolwiek i to za ok 200 (np.pbs6c za 150) , bo i tak cudów nie będzie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem, że wzmak na przód by się przydał... a czemu vibe jest niszowy? ma jakieś złe parametry? chciałbym tak jak wspomniałem miec miły dla ucha bas w aucie. Nie ukrywam, że mi się podoba przynajmniej estetycznie podoba bo nic poza z parametrów nie znam... jaka to klasa głosników jest w ogóle ? Dzwi mercedesa są wydaje mi się nieźle wytłumione same w sobie ale żeby zrobić komorę to jakich mat powinienem użyć - tzn tylko guma butylowa plus aluminium, czy do tego jeszcze jakaś pianka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukałem i nic nie znalazłem na temat audio mercedesa w210. Jeżeli jest to jakiś problem, że w dziale dla początkujących człowiek normalnie zadaje pytania dotyczace car audio konkretnie do tego samochodu to prosze zamykać. Wygląda na to, że w dziale dla poczatkujących powinno się pisac z całą znajomością tematu car audio a najlepiej udzielać rad lub chwalić osiągnięciami. Jak czlowiek ma się czegoś dowiedzieć, jeżeli nie zapyta. A tak przy okazji, jeżeli głośniki czy kable i wytłumienia tak wspaniale się spisują w każdym samochodzie to czemu jest tyle dyskusji na ten temat? Do czego służy forum? Do udzielania rad w stylu:

"Może skupisz się na wyszukaniu odpowiedzi na swoje nietypowe pytanie

 

MerceDRESIK tak sobie mówię.

 

Rozumiem że mega problem z nagłośnieniem zejdzie na dalszy plan.

 

Drwiny i kpina no nie żartuj,na forum tematycznym zrobienie drzwi i głośniki w tej kwocie to nietypowe rozwiązanie.

PYTAM

CZY TE TEKSTY CZEMUŚ SŁUŻĄ ? Szczególnie "Mercedresik tak sobie mówię"  ???????? To jest ta odpowiedź pełna merytorycznej zawartości jak mniemam człowieka obeznanego i elokwentnego w temacie ? 

Od samego początku zadałem konkretne pytania o konkretny pojazd i jego akustykę i rozbudowę. Chyba ktoś nie dokładnie czyta posty lub wiedza mizerna skoro tylko pustaki wypisuje na moje konkretne pytania. Czy zapytanie o info czy Vibe bedzie się spisywal w mercu to jest jakieś dziwne ? A może to gdzieś już było, lub powinienem sobie przeczytać tysiące postów i może coś znajdę o vibe w mercedesie... prosze o publiczna odpowiedź bo to co do tej pory otrzymuję to nonsens...


jedyne i sensowne info jak dotychczas otrzymuję od Powalla za co serdecznie dziękuję...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką wiedzą lepiej będzie jak udasz się do jakiegoś zakładu i zdasz się na ich doświadczenie.

Dokładnie powiedz jakie masz wymagania a jestem pewny, że lepiej na tym wyjdziesz niż siedzenie tydzień na forum.

Masz źródło z dużymi możliwościami,dobrze zacząłeś.Dopilnuj teraz aby resztę dobrać z głową.

Wybrać odpowiednie głośniki to jedno,wiedzieć co z nimi zrobić to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z taką wiedzą lepiej będzie jak udasz się do jakiegoś zakładu i zdasz się na ich doświadczenie.

Dokładnie powiedz jakie masz wymagania a jestem pewny, że lepiej na tym wyjdziesz niż siedzenie tydzień na forum.

Prosze bardzo konkretna odpowiedź i sugestia... bardzo dziekuję. Chciałem mimo wszystko trochę posiąść wiedzy i sie nauczyć. Z kimś porozmawiać. Lubię wiedzieć, czemu u jednych system pięknie gra  a u innyh niestety nie... Multum internetu już przeglądnąłem i ciężko znaleźć coś o audio do mercedesa w210. Ciciałbym coś sam zrobić /zbudować/...

 

 

Masz źródło z dużymi możliwościami,dobrze zacząłeś.Dopilnuj teraz aby resztę dobrać z głową.

Wybrać odpowiednie głośniki to jedno,wiedzieć co z nimi zrobić to drugie.

No właśnie, jednostka jest ok. Może jakieś propozycje wiedząc co to za radio? Jak to wszystko dobrze ogarnąć, żeby było super. Wiem, że zależy mi na dobrej muzyce z głębokimi tonami niskimi i harmonijną górą...  Żeby to grało miękko a nie wzajemnie się wykluczało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś miał czas i chęć to możesz zawitać na warszawski spot, będzie na pewno kilka/kilkanaście aut do odsluchu i będziesz mógł sobie wyrobić jakieś poglądowe zdanie o tym co Ci się bardziej podoba. Spot szykuje się w przeciągu najbliższych 3 tygodnii. Będą auta zarówno "grube" pod względem sprzętu jak i te z tańszym sprzętem, więc będzie można porównać. 

Jak Radek wyżej napisał, możesz też poszukać jakiegoś zakładu CA w swojej okolicy i zajechać i pogadać, zawsze czegoś nowego się dowiesz. 

 

Jeżeli natomiast chciałbyś robić wszystko samemu to czeka Cię duuuużo czytania na początek, przeglądania różnych instalacji, jak zrobić dobrze drzwi, jakich materiałów użyć, jak poprzeciągać kable zasilające  i inne, jak zrobić słupki pod TW i wiele innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz informacji na temat "vibe w w210"  , czy też "maximo w w210" , bo to nie tędy droga . Pomyśl , jakbym po Twoim pierwszym poście dodał że "piszą TYLKO osoby słuchające głośników do400zł w w210"  , to śmiem się założyć że nie napisałby nikt lub max 1 osoba .  Dokładając jeszcze że system taki musiałby grać pod deh88 , to już kompletnie nikt by nie napisał .

Głośniki tej kategorii cenowej mają tylko grać i nie robić żadnych cudów w stylu w BMW grają lepiej a w Astrze będzie już gorzej, czy w HH będzie si , a dance to już kaplica  ...ot w tej cenie raczej skup się na poprawnym ich montażu i solidnym "zrobieniu drzwi" (temat MOCNO opisywany czym i jak to zrobić ) , bo czy to będą Vibe , czy PB , czy Helix to  różnice brzmieniowe będą na tyle małe że nie warto kruszyć kopii . 

Dlaczego u jednych gra , a u drugich nie? Oj to już tak rozległe tematy że ...zacznij od FAQ Nazara , potem tematy podklejone w tym dziale (żeby Ci się rozjaśniło o co w tym CA biega) i potem możemy wrócić do tematu ...dlaczego jednym gra , a drudzy tylko wożą drogie klocki na pokładzie ale za Chiny to nie gra ;)

 

Co do dresa ... to zwyczajowe określenie merca i nic/nikt tego nie zmieni choćbyś nawet mocno chciał , a Dan124 miał do niedawna też dresa tyle że tego lepszego , bo jeszcze ostatniego , prawdziwego  merca , czyli  124 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ak to wszystko dobrze ogarnąć, żeby było super.
Gdyby na forum była na to recepta to nikt by tu nie marnował czasu tylko dłubał w garażu swój super grający system.

 

 


...dlaczego jednym gra , a drudzy tylko wożą drogie klocki na pokładzie ale za Chiny to nie gra ;)
Dobre :ok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i super bardzo dziękuję znów koledze powalla, stanec i Raadek. Super odpowiedź, zrozumiałem, że musze dobrze przygotowac autko a głośniki tych cenach to już niejako inna sprawa. Właśnie tego szukałem - konkretu.


ot w tej cenie raczej skup się na poprawnym ich montażu i solidnym "zrobieniu drzwi" (temat MOCNO opisywany czym i jak to zrobić ) , bo czy to będą Vibe , czy PB , czy Helix to  różnice brzmieniowe będą na tyle małe że nie warto kruszyć kopii .

Jeszcze tylko pytanko: jak się dobrze dobiera głośniki i wzmacniacz. Głosniki do wzmacniacza czy odwrotnie? jest na to jakiś przepis? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doszukuj się takich pierdół, jak akustyka czy kable pod dany samochód, proszę Cię.

Jeśli chcesz zrobić to sam, to drzwi są banalne. Zrób je sztywno, szczelnie (tu poszukaj w temacie "Instalacje", za co się krytykuje, gdy widzi się zdjęcia z prac u nowych). Coś Ci podpowiem, przy szukaniu głośników jedynie zważ, iż drzwi w W210 są sporych rozmiarów. Podczas czytania wyszukanych przez Ciebie tematów z głośnikami, zwróć na to uwagę. Może R6A, może Tempo 6, może inne? Nikt Ci na 100% nie powie, co będzie najlepsze.

Jeśli znajdziesz, że "jakiś" zestaw ma słabą zwrotnicę, to dla Ciebie plus. Twoje radio w połączeniu z 4-kanałowym wzmacniaczem umożliwia pocięcie aktywne zestawu.

Tweetery odpuściłbym sobie w tych trójkątach, sporo roboty, bo są połączone z tą całą ramką w okół drzwi. Chyba zrobiłbym w tych miejscach na desce rozdzielczej.

Jeśli czegoś nie kumasz, to dalej o tym szukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. No tak. Myślałem, żeby zrobić tweetery po obu stronach deski właśnie nie w drzwiach - je całkowicie odłączyć...


Jeśli znajdziesz, że "jakiś" zestaw ma słabą zwrotnicę, to dla Ciebie plus. Twoje radio w połączeniu z 4-kanałowym wzmacniaczem umożliwia pocięcie aktywne zestawu.

Jeżeli można zapytać - dlaczego słaba zwrotnica będzie plusem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak w mercedesie sedanie rozwiązać sprawę z niskimi tonami?

P.S. Ja również uważam, że merc 124 to jeden z ostatnich prawdziwych merców - tylko tam chyba jeszcze gorzej niż u mnie było cokolwiek zrobić z audio. Jeżeli by sie dało to chętnie bym posłuchał sugestii kolegi dan w tej sprawie jak to rozwiązał - może jakieś zdjęcia?


czyli w ogóle  nie stosować zwrotnicy? Jak podłączyć to radio /używając wzmacniacza/ żeby tweeter i woofer robiły swoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...