Skocz do zawartości

potrzebuje pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje pomocy w ustawieniu radia i wzmaka zeby przod i sub dobrze wspolpracowal. mam radio bez sterowania subem i mam problem. Moje radio to Pioneer DEH-2920mp. Po prostu wzmak dostaje za slaby sygnal z radia i musze mocno podkrecac. wczesniej mialem podlaczony wzmak przez adapter rca i byl mocniejszy sygnal, mocniej gralo ale tracilem na jakosci Jezeli jest ktos z Białegostoku to bardzo prosze o kontakt PW.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wiesz co to i po co jest GAIN ?

 

 

 


wiem , w radio mam bass +5, to we wzmaku musze podkrecic gain na max i podbicie zeby grało jakos

 

 

Raczej nie wiesz . Może czas na lekturę FAQ nazara , lub w "szukaj" wrzucić  "gain" i zobaczyć jak to ustawić? 

 

 

PS: to +5 daj od razu na 0 !  Potem poprawnie ustaw Gain .

 

 

Luki Ty też możesz poczytać o Gainie , bo chyba też nie rozumiesz jak to działa ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Luki Ty też możesz poczytać o Gainie , bo chyba też nie rozumiesz jak to działa ...

Sam sobie poczytaj...

Tylko jak z radia ma wyjście na poziomie 2V a na wzmaku ma zakres np. 8V to jak będzie dalej kręcił gainem to nie będzie lepiej tylko sam przester... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie poczytaj...

Tylko jak z radia ma wyjście na poziomie 2V a na wzmaku ma zakres np. 8V to jak będzie dalej kręcił gainem to nie będzie lepiej tylko sam przester... 

 

juz pisalem jaki zakres ma wzmak

 

we wzmacniaczu mam Czułość wejściowa(RCA) 0,4 V - 4 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież radio ma standardowe wyjście i wzmacniacz też nie jakiś staruszek z max 2V więc cały problem można tak jak pisałem w kilka minut rozwiązać , no ale to trzeba się ruszyć sprzed kompa , wziąć płyty , mały śrubokręt i po sprawie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil napisał jak jest, sam sprawdziłem. Sprawdziliśmy sygnał, wzmaka, suba.

Uważam, że pies pogrzebany jest w głośniku. Jest to jakiś "no name" w plexowym bandpasie. Ma dużą cewę i zaje... niską skuteczność. Podpiąłem go do swojego wzmaka i nie grał nawet w połowie jak mój Infinity kappa perfect w closed a membranka ledwo drgała. Nie wiem jak robić coś takiego co pod 500RMS z mostka hifona ledwo sie rozgrzewa.
Sygnał puściliśmy z mojego radia z wyjścia na suba wiec to nie wina sygnału. Wzmak też nie mocarz ale nie radzi sobie z tym g....

Wniosek:

Pseudo bandpas do wyrzucenia i zastąpienia go niewymagającym mocowo czymś grającym o sporej skuteczności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, ja nie z takich co przy byle okazji będą wciskać swoje klocki, poza tym to nie ten budżet. Tu max kończy się na 100zł no może jeszcze na browarek dorzucimy :P

Co mogłem na szybkiego sprawdzić to sprawdziłem. Jeżeli coś pomogłem czy wyjaśniłem to spoko.

Z mojej strony tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...