Skocz do zawartości

Megane II


Bartek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tego że góra będzie lepsza jak wszystko zniweczy 'pierdzący' boczek i zagłuszy/zepsuje efekt lepszej średnicy etc.

(odpowidz impuslowa też nie będzie powalająca)

Dlatego wolał bym gorszy zestswik w zrobionych drzwiach(grajacy czysto), niż 'pierdy' z lepszych przetworników.

Żeby nie było, wyrażam tylko swoje zdanie ;)

 

Wole porzadnie za aplikowany low/mid end, niź szybką wrzute mid/high endów.

Szkoda wywalać na lepszy sprzęt jeśli ma grać na pół gwizdka.

 

Co innego zmienić na rozsądne minimum, bo przesiadka z 13 na 2way na 16nastkach to mega przeskok.

 

Nie bede juź śmiecił koledze, swoje zdanie wyraziłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Może i lepiej wydać na lepsze klocki, z tym, że nawet najlepsze klocki bez ich poprawnego montażu zagrają jak te najtańsze, albo i gorzej.

Z reguły im wyższa półka przetwornika, tym trudniejsza aplikacja. Jak chcesz zrobić instalację na wysokim poziomie, to cała instalacja musi być na tym poziomie.

Pomijanie poprawnego montażu głośników kładzie od razu całą instalację.

Ja wolałbym kupić gorsze "klocki" a zrobić porządną instalację prądową i solidne przygotowanie drzwi.

 

hmm..  Wolałbyś fabryczny zestaw głośników usadzony w komorze czy np. zestaw Focal K2 165  bez komory ?

Weź pod uwagę że głośniki przy zmianie auta możesz wyjąc i będą tobie służyć przez kilka dobrych lat, a drzwiami już nic nie zrobisz.

X2 Zgadzam się totalnie.

 

 

Bartek, po za tym przesadzasz z kosztem komór :wink: Określ sobie 'budget' i trzymaj się go. Wybierz najlepsza opcje która się w nim mieści.

Nie ma co więcej dywagować, opcji masz multum, teraz tylko zdecyduj czego chcesz.

 

A nawet jak kupisz przodzik z a 2k, to nie będzie różnicy w nieprzygotowanych drzwiach.

(to co masz w porobionych drzwiach, przód za 2k bez porobionych drzwi)

To lepiej już porobić drzwi do tego co masz. Zrobisz już jak zechcesz, bo dostałeś masę dobrych porad.

A na siłę Cie nikt nie przekona.

Dostałem wycenę zrobienia komory, 2000 pln, nie będę pakował takiej kasy w drzwi samochodu którym pojeżdżę niecałe 2 lata.

Następnym etapem będzie ogarnięcie tapicerki drzwi (żywica + mata). Ile mniej więcej trzeba wylać żywicy na drzwi? Ile warstw waty szklanej najlepiej zaaplikować.

Znalazłem fachowca który przerobi mi drzwi na 16-stki za  250zł, myślę że lepszej opcji nie znajdę. Do tego dochodzą nowe głośniki, myślę że moje ProXy T2 zachowają najlepszą synergię z  wooferami z oryginalnego zestawu ProX M6,

'najlepiej się spiszą woofery ProX M6 a na tył wrzucę moje Jr. M5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Wolałbyś fabryczny zestaw głośników usadzony w komorze czy np. zestaw Focal K2 165 bez komory ?

Weź pod uwagę że głośniki przy zmianie auta możesz wyjąc i będą tobie służyć przez kilka dobrych lat, a drzwiami już nic nie zrobisz.

Tak, ja  wolałbym fabryczne. Czy K2 czy inne w niezrobionych drzwiach tylko hałas robić będą, w aucie obecnym i następnym tak samo. Skoro nie decydujesz się na robienie komór to rób drzwi w zwykły sposób, no może  w prawie zwykły.

 

 


Ile warstw waty szklanej najlepiej zaaplikować.

Dwie warstwy maty z żywicą daj a przed robotą powierzchnię drapnij trochę dla lepszej przyczepności.

 

 


Znalazłem fachowca który przerobi mi drzwi na 16-stki za 250zł, myślę że lepszej opcji nie znajdę.

Bardzo mocno sprawdzaj co i jak on zrobi za te 250pln bo pracy przy osadzeniu dystansów i wykończeniu aby miłe dla oka było całkiem sporo jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Dostałem wycenę zrobienia komory, 2000 pln

Nikt dobrej roboty za darmo nie wykona.

Zanim kupisz auto z ceramicznymi hamulcami, do dowiedz się najpierw ile kosztuje wymiana takich hamulców.

 

Owszem, wolałbym słuchać fabrycznych głośników w zrobionej komorze, niż hi-endów w otwartych drzwiach. Jak chcesz tak wydać kasę, to Twoja sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Znalazłem fachowca który przerobi mi drzwi na 16-stki za 250zł

 

Jak dobrze poszukasz tematy to są tacy co za 4-pack robią...

 

 

 


myślę że lepszej opcji nie znajdę.

 

tańszej w tym aucie - to napewno.

 

Miałem takie megane, 3 drzwiowe, i skłaniam się ku temu co mówią koledzy powyżej, wydasz te 250 za robote, + 300 za maty, potem stwierdzisz że gra do d.... i trzeba to przerobić, wydasz kolejne  aby zerwać to co wyklejone, i kolejne kilka dobrych stówek na robote pożądną, w efekcie zbliżysz się do ceny komor a grać nadal tak nie będzie jak z tego co zrobiłby Michał.

 

Wiesz zapewne jakie jest nasze wielkopolskie powiedzenie "..... ze Swarzędza" nie dopuszczaj tej opcji do siebie.


 

 


No chyba, że rozmawiamy o samym wklejeniu dystansów i lekko prowizorycznych maskownicach, na te czynności taki czas dla mnie będzie ok.

 

I to nie za 250zł , zapomniałes dodać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o wywierceniu dziur we wzmocnieniu drzwi i zamontowaniu tam dystansów. O "fachowca" się nie martwię też ma megankę, więc wie co robi. Nie oczekuję jakiś fajerwerków  za tą cenę, tak jak już pisałem nie będę wklejał 2 klocków na komorę którą oddam komuś za 2 lata praktycznie za free. To jest moja pierwsza instalacja, wszystko nie musi być idealnie tym bardziej że nie chce się  żenić z tym autem.

 


Miałem takie megane, 3 drzwiowe, i skłaniam się ku temu co mówią koledzy powyżej, wydasz te 250 za robote, + 300 za maty, potem stwierdzisz że gra do d.... i trzeba to przerobić, wydasz kolejne  aby zerwać to co wyklejone, i kolejne kilka dobrych stówek na robote pożądną, w efekcie zbliżysz się do ceny komor a grać nadal tak nie będzie jak z tego co zrobiłby Michał.

 

Wiesz zapewne jakie jest nasze wielkopolskie powiedzenie "..... ze Swarzędza" nie dopuszczaj tej opcji do siebie.


 

 

 

I to nie za 250zł , zapomniałes dodać :)

Nie zamierzam nikomu płacić za wytłumianie :D Potrzebuję tylko kogoś  do przerobienia drzwi. 

Nie wiem jakie jest wielkopolskie powiedzenie, 3/4 życia mieszkałem w Bydgoszczy, później 5 lat w Gnieźnie no i od 3 lat mieszam w Swarzędzu. Napisz mi na privie.

Masz jakieś fotki swoich drzwi od megany? Byłbym wdzięczny jak być opisał twoją walkę z wytłumianiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz po taniości to możesz sobie nawet te 250zł za te Panele na 16tki odpuścić.

 

Meganka ll jest wyjątkowo wrednym autem.

 

16tki w fabrycznych miejscach montażowych (lokalizacja/wysokość) nie grają tak jak powinny.

 

Wzmocnij/usztywnij/wytłum porządnie miejsca montażowe, nie przerabiaj tapicerki, wstaw tam w miarę normalne 13tki i bądź szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz po taniości to możesz sobie nawet te 250zł za te Panele na 16tki odpuścić.

 

Nie odpuszczę,

 

Mój plan chronologicznie:

 

1. Montaż ProX T2 (czekam na kable rca).

2. Dokończenie wygłuszenia bagażnika i pokrywy od bagażnika.

3. Ogarnięcie przednich  drzwi.

4. Wymiana wzmacniacza (JBL cs 60.4) napędzającego woofery i cykacze (co polecacie 350pln-600pln?).

5. Zakup wzmacniacza pod wysokie tony (genesis b40 bądź genesis sa50).

6. Przeniesienie wzmacniaczy do zabudowy bagażnika.

7. Zakup 16stek na przód.

8. Panele na 16stki, montaż 16stek, montaż 13stek w tylnych drzwiach.

 

Wydaję mi się że ta kolejność jest najbardziej odpowiednia.

 

.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli  będziesz pędził aktywnie przód to niestety stracisz możliwość napędzania tylnych głośników z radia, więc wrzucanie tam czegokolwiek nie ma sensu. Chyba że wykorzystasz we wzmacniaczu wyjście line out(o ile je ma). Niestety wtedy nie będziesz miał sterowania z poziomu radia głośnością tych głośników. Jeżeli 80 % czasu w samochodzie jeździsz sam to olej temat. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...