Skocz do zawartości

Megane II


Bartek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oj tam RCA, zobacz na 2 zdjęcie, spójrz na hifonics'a, a dokładniej na połączenie kabli do wzmaka(szara taśma)

 

Przecież wiadomo że jeden listek szarej taśmy wszystko sklei, nawet 33 i 21mm kable zasilające podłączone do kondensatora. Nie ma to jak bomba ma kółkach... Żeby zwiększyć element ryzyka dobrałem odpowiedni bezpiecznik 200 A, przy realnym poborze 40A. Więc co tam przejmować się mocowaniem suba.

 

 

 

 

Skrzynka przymocowana czy stoi luzem ? Umocuj ją bo w razie wypadku może narobić niezłego kuku...

 

 

Wszystko w swoim czasie, za dużo rzeczy do ogarnięci na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przecież wiadomo że jeden listek szarej taśmy wszystko sklei, nawet 33 i 21mm kable zasilające podłączone do kondensatora. 

:mur1:

Jeśli chcesz coś izolować, to użyj materiałów do tego przeznaczonych, bo chyba jest jakiś powód że w instalacjach elektrycznych stosuje się taśmę izolacyjną i jej odpowiedniki? Widziałeś kiedyś by wiązka w którymś samochodzie była łatana na szarą taśmę? 

Chcesz izolować, użyj materiałów izolujących, natomiast ilość taśmy użytej na 'hifonie' wskazuje że bardziej chciałeś to wszystko także usztywnić(co się chwali), nie mniej jednak lepiej było by już w tej Twojej płycie nawiercić troszkę otworów i przymocować kabel, chociaż na trytki(opaski uciskowe).

Nie miał byś wtedy 'pająka'(plątaniny kabli), a sama instalacja była by solidniej zamocowana.

 

 

 Nie ma to jak bomba ma kółkach... Żeby zwiększyć element ryzyka dobrałem odpowiedni bezpiecznik 200 A, przy realnym poborze 40A. 

Powiedz czym się kierowałeś przy doborze bezpiecznika? :hyhy: Mógł byś to wyjaśnić łopatologicznie?

 

 

Więc co tam przejmować się mocowaniem suba.

Wszystko w swoim czasie, za dużo rzeczy do ogarnięci na raz.

Daj od spodu skrzyni rzep dwustronny, już skrzynia nie będzie Ci latała, a nie powiesz mi że położenie rzepa zajmuje wiele godzin? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy potrzebny jest mega dzwon...którego i tak nie można przecież wykluczyć...

Kiedyś stojąc na światłach dostałem strzała w tył. Radio pomimo poprawnej instalacji, w półkieszeni itd znalazło się na tylnej kanapie, a uderzenie nie było wcale mocne. Strach pomyśleć co by było gdyby na tylnej kanapie ktoś siedział. Z resztą podobna sytuacja jest z butelkami, torbami i wszystkimi innymi nieumocowanymi bagażami.

Wystarczy dachowanie i w aucie typu kombi czy hatchback może dojść do nieprzyjemnych konsekwencji.

Kiedyś założyłem nawet temat o mocowaniu suba, ktoś nawet wspomniał, że płyta z zabudowy bagażnika przebiła się do środka i złamała komuś kręgosłup. Sytuacje skrajne, ale niestety możliwe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra,podeślesz linka do tego tematu ? chętnie poczytam.Słyszałem że coś luźnego co łatwo podskakuje w bagażniku potrafi się przemieścić i zmienić lokalizację momentalnie podczas uderzenia.Jestem ciekaw testów crash z taki elementami w bagażniku i co się z nimi dzieje przy różnych sytuacjach zderzeniowych.

Więc Bartek89 lepiej chyba umocuj tego suba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Kiedyś stojąc na światłach dostałem strzała w tył. Radio pomimo poprawnej instalacji, w półkieszeni itd znalazło się na tylnej kanapie, a uderzenie nie było wcale mocne.
Już widzę analogiczną sytuację z subem jak ląduje komyś na przedniej szybie :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwinięte rca koło pompy paliwa ? nie sieje ?

W jakiej odległości powinny być kable sygnałowe od tej pompki ?

 

 

Chcesz izolować, użyj materiałów izolujących, natomiast ilość taśmy użytej na 'hifonie' wskazuje że bardziej chciałeś to wszystko także usztywnić(co się chwali),

 

 

Tam jest tylko 1 plasterek taśmy.

 

 

Powiedz czym się kierowałeś przy doborze bezpiecznika? :hyhy: Mógł byś to wyjaśnić łopatologicznie?

 

 

Użyłem bezpiecznika 60A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


tbrek, dnia 13 Sty 2014 - 15:31, napisał:

zwinięte rca koło pompy paliwa ? nie sieje ?

W jakiej odległości powinny być kable sygnałowe od tej pompki ?

Zależy od kabli, jedne zbiorą zakłócenia pól metra od niej a inne nie zbiorą ich wcale leżąc bezpośrednio na niej. Nie ma reguły.

 

 


Elgardiel, dnia 14 Sty 2014 - 03:47, napisał:



Powiedz czym się kierowałeś przy doborze bezpiecznika? :hyhy: Mógł byś to wyjaśnić łopatologicznie?





Użyłem bezpiecznika 60A.

 

Rozumiesz pytanie ? :zdziwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Hmm  dzieś tam czytałem

 

"Wartość bezpiecznika nie może być większa niż suma zabezpieczeń z urządzeń , które będzie zasilał,

oraz nie może być większa niż dopuszczalny prąd na przewodzie zasilającym.

Przy zasilaniu wzmacniacza ,który ma bezpiecznik 50A poprawnie jest dać bezpiecznik 40A.

Zawsze jest to lepsze niż dać za dużą wartość bezpiecznika..."

 

No tak NAZAR się kłania  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hello.

Hmm  dzieś tam czytałem

 

"Wartość bezpiecznika nie może być większa niż suma zabezpieczeń z urządzeń , które będzie zasilał,

oraz nie może być większa niż dopuszczalny prąd na przewodzie zasilającym.

Przy zasilaniu wzmacniacza ,który ma bezpiecznik 50A poprawnie jest dać bezpiecznik 40A.

Zawsze jest to lepsze niż dać za dużą wartość bezpiecznika..."

 

No tak NAZAR się kłania  :wink:

Jeden wzmacniacz ma 3x30A a drugi 2x30A.  Raczej przesadziłem trochę że z bezpieczeństwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...