Skocz do zawartości

Megane II


Bartek89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężki temat z tymi drzwiami, już teraz boczki się nie domykają więc gdzieś matę trzeba odkleić. Wszystko fabrycznie tak jest zaprojektowane aby wchodziło na styk :)

 

 

W przyszłości tapicerkę wypadało by wysmarować żywicą i pokryć matą oraz pianką. Po takim zabiegu zapewne boczek w ogóle nie wejdzie. Będę musiał kombinować gdzie może być mata a gdzie nie. MASAKRA ...

 

post-12900-0-19702900-1386168570_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie pchaj się tam z matą... Zerwij ten asfalt, i wygłusz porzadnym butylem dblachę drzwi, a potem zajmij się TYLKO boczkiem.

Żywica z włóknem szklanym powinna załatwić temat i go odpowiednio usztywnić. Wtedy montaż woofera 165mm do odpowiednio przygotowanej tapicerki.

 

Nie masz kasy/ pomysłu/ chęci, to odpuść i zrób raz a porzadnie. Szkoda wydawać kasy na półśrodki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast męczyć się z tym boczkiem nie lepiej było by, kupić np:silenta/gmsa etc(co akurat jest tańsze), z warstwą aluminium by otrzymać lepsza sztywność, otwory technologiczne zasłonić blachą, bądz laminatem, możesz je np przynitować. 

To app które przykleiłeś nie spełnia żadnej funkcji, ani to dobrze nie tłumi(bo nie jest wszędzie), ani nie usztywnia jak trzeba.

Pomyśl o drzwiach, jak o szkrzynie dla suba, postaraj się zrobić z drzwi, w 'miare' szczelną komorę, a teraz popatrz na swoje drzwi zobacz że tam są potężne dziury. Nie stworzyłeś dogodnego miejsca pracy dla swoich wf'rów, a tak że mógł byś je osadzić na mdf'ie.

Parę zł nawet z kupując już gotowca.

 

Tak kasa wydana na app, a efektu żadnego, nie neguję...bo liczę na to że zrobisz poprawki i będzie fajnie. Bo fajnie że w ogóle zabrałeś się za tłumienie, ale teraz zrób to dobrze :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem app żeby potrenować...  W przyszłości kupię silenta albo stp.

Pierwotnie chciałem otwory technologiczne zasłonić blachą  ale czy te 2 "kocki" będą pasować do siebie po takim zabiegu?? Chciałbym stworzyć idealne warunki wooferom ale chyba jest to nie możliwe.

post-12900-0-41433100-1386172480_thumb.jpg

post-12900-0-33564600-1386172508_thumb.jpg

Jeżeli chodzi o mdf to nie ma takiego dedykowanego dla megane II.  Zlecę zrobienie dystansu ale dopiero po przerobieniu drzwi tak aby wchodziły tam 16-stki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blache mozna tez dopasowac do otworow, tak by była równo z reszta drzwi, blacha nie jest znowu aż tak gruba, po drugie boczek mozna podszlifowac lub zrobic 2 boczek, a jak drzwi sa aż tak kiepskie w pracy to zrobić komory(czyli i tak boczek ruszyć).

 

Hertz, jak tłumiłeś drzwi to wstaw foty dla właściciela tematu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Hertz2 oprócz względów estetycznych ten panel coś zmienił?

Tak - usztywnił boczek w części w której montuje się głośnik.

Dodatkowo całość razem z boczkiem była mocowana do blachy drzwi za pośrednictwem wcześniej przygotowanej blachy stalowej (ocynkowanej).

Niestety nie mam zdjęć z montażu tego - całość robił szwagier

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blache mozna tez dopasowac do otworow, tak by była równo z reszta drzwi, blacha nie jest znowu aż tak gruba, po drugie boczek mozna podszlifowac lub zrobic 2 boczek, a jak drzwi sa aż tak kiepskie w pracy to zrobić komory(czyli i tak boczek ruszyć).

 

Hertz, jak tłumiłeś drzwi to wstaw foty dla właściciela tematu ;)

To co opisujesz to już jest level expert, raczej nie wykonalne dla zwykłego śmiertelnika. Niestety kupiłem samochód za trudny jak na moje umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co opisujesz to już jest level expert, raczej nie wykonalne dla zwykłego śmiertelnika

sądzę że dasz radę - szwagier jest dekarzem i 1 raz robił coś takiego - jak sam to określił mógłby to na co dzień robić.

 

Aczkolwiek nie da się ukryć że auto ciężki do roboty i poprawnego nagłośnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blache mozna tez dopasowac do otworow, tak by była równo z reszta drzwi, blacha nie jest znowu aż tak gruba, po drugie boczek mozna podszlifowac lub zrobic 2 boczek, a jak drzwi sa aż tak kiepskie w pracy to zrobić komory(czyli i tak boczek ruszyć).

Też to tak widzę.

 

Ten bitum na tych drzwiach to jakieś nieporozumienie i nie ma co sie tłumaczyć lewymi rękami :)

Może po prostu jak czujeś się manualnie słaby to zleć to komuś?

 

Źle napisałem z bitumem -nie chodzi mi już nawet o sam bitum tylko jak jest nalepiony :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 8h walki z kablem zasilającym o 02 00 w ciasnym, słabo oświetlonym   garażu, we wskazującym stanie zabrałem się za "wygłuszanie" drzwi. Na pewno lepiej by to wyglądało gdym się nie bał zdejmować tapicerki, ale niestety wsiała i uwierz że naprawdę nie było łatwo w takich warunkach . Wykleić blachę tak żeby jakoś to wyglądało nie jest problemem, ale domknięcie boczków to już zupełnie inna para kloszów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie jest, aż tak ciężko ;) Jednak jeśli czujesz, że Cię to przerasta. Oddanie samochodu instalatorowi z forum nie jest głupią opcją, a często pozwoli zapobiedz źle wydanym funduszom ;)

Pogadaj z kolegami z forum, niech Ci to wycenia, a jeśli bedzie to przekraczało 'budget', to poczekasz, dozbierasz i zrobią Ci to profi ;)

 

Najlepiej podskocz na lokalny spot, na pewno znajdzie sie ktoś kto zajrzy Ci pod boczek/podpowie coś, moźe nawet na tyle że sam sprobujesz 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na moje to kup żywicę , zalaminuj cały boczek kilkoma warstwami. Skup się na tym żeby uzyskać jak największą sztywność w okolicy głośnika, wysmaruj go również jakąś matą kauczukową. Na blachę w środku drzwi daj np stp silver i już powinno być dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Blache mozna tez dopasowac do otworow, tak by była równo z reszta drzwi, blacha nie jest znowu aż tak gruba,

W tym aucie niestety to nie jest takie proste  :wink2: Nie wiem czy zauważyłeś ale tam niestety konstruktorzy wymyślili dość nietypowy system montażu napędu szyby ( niestety nie tylko w tym aucie)  :cisza: 

Jedyny dość prosty sensowny sposób to stworzenie w miarę szczelnej komory na bazie usztywnionej tapicerki i poszycia drzwi  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pisałem o komorze wyżej ;)

Sam niestety nie miałem styczności z tymi drzwiami, ale skoro tam taka tragedia to nic tylko 'komorzyć' ;)

Twoj pomysl z boczko-komora jest b. popularny w uk. Jak co moge pare linków zapodać.

Choć widział bym tam 'normalne' komory, ale kolega raczej skorzysta z Twojej rady :)

 

Max, najfajniejsze drzwi to w polo z 2005r widziałem, bajka.

Caly wewnętrzny boczek jak w fieście(po ściagnięciu, pełen dostęp do wnętrza drzwi), ale nie jak w fieście z plastiku i modelowany, a plaski i z allu. Sztywne i solidne samo z siebie.

Dystans z mdf'u + mata = bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz to zapodaj kilka linków

Boczek ma docelowo wyglądać mniej więcej tak jak u ciebie ?

attachicon.gifjr7r.jpg

I co dalej?

Podobnie, ale troszkę inaczej, ogólna sztwyność boczka etc. jak u mnie, ale ja mam luzy na około boczka(celowo by się łatwo zakładał), a u Ciebie ew. na krawędziach boczka musiało by być dość szczelnie(bardzo dociśnięte do drzwi).

Zaraz do pracy, to wieczorem podeśle linki, chyba że Ci się będzie nudzić, to Ci dam link ogólny i przejrzyj sobie parę tematów:

(dział sq)

http://www.talkaudio.co.uk/ipb/index.php/forum/4-sq-technical/

 

 

komory do tego auta robił Mehow  

tutaj masz kilka fotek

http://audiomanufaktura.pl/renault-megane-ll/

Takie coś to ja lubię :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komory do tego auta robił Mehow  

tutaj masz kilka fotek

http://audiomanufaktura.pl/renault-megane-ll/

Takie coś jest po za zasięgiem , chyba że ma się budżet kilkudziesięciu tysięcy na car audio. Wklejać tysiące za komorę ... Już lepiej te plny wydać na lepsze klocki, no chyba że sam zrobisz tą komorę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej wydać na lepsze klocki, z tym, że nawet najlepsze klocki bez ich poprawnego montażu zagrają jak te najtańsze, albo i gorzej.

Z reguły im wyższa półka przetwornika, tym trudniejsza aplikacja. Jak chcesz zrobić instalację na wysokim poziomie, to cała instalacja musi być na tym poziomie.

Pomijanie poprawnego montażu głośników kładzie od razu całą instalację.

Ja wolałbym kupić gorsze "klocki" a zrobić porządną instalację prądową i solidne przygotowanie drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i lepiej wydać na lepsze klocki, z tym, że nawet najlepsze klocki bez ich poprawnego montażu zagrają jak te najtańsze, albo i gorzej.

Z reguły im wyższa półka przetwornika, tym trudniejsza aplikacja. Jak chcesz zrobić instalację na wysokim poziomie, to cała instalacja musi być na tym poziomie.

Pomijanie poprawnego montażu głośników kładzie od razu całą instalację.

Ja wolałbym kupić gorsze "klocki" a zrobić porządną instalację prądową i solidne przygotowanie drzwi.

X2 Zgadzam się totalnie.

 

 

Bartek, po za tym przesadzasz z kosztem komór :wink: Określ sobie 'budget' i trzymaj się go. Wybierz najlepsza opcje która się w nim mieści.

Nie ma co więcej dywagować, opcji masz multum, teraz tylko zdecyduj czego chcesz.

 

A nawet jak kupisz przodzik z a 2k, to nie będzie różnicy w nieprzygotowanych drzwiach.

(to co masz w porobionych drzwiach, przód za 2k bez porobionych drzwi)

To lepiej już porobić drzwi do tego co masz. Zrobisz już jak zechcesz, bo dostałeś masę dobrych porad.

A na siłę Cie nikt nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie trochę w tym momencie. Jak widzę gra w tym boczku 13stka.
Wygłuszanie butylami itp. środkami ma na celu pozbycie się rezonansów elementów drzwi takich jak płaskie powierzchnie blachy, luźne elementy(klamki, linki itp).
To czy dany głośnik zagra dobrze w drzwiach zależy głównie od pojemności drzwi. To co odbiera słuchacz w trakcie gry głośnika to ruchy cząsteczek powietrza wywołane membraną a również ruchy cząsteczek powietrza wywołane drganiami o jakiejś częstotliwości elementów które wygłuszamy. Te ruchy powietrza nakładają się na siebie i pewne częstotliwości odtwarzane przez głośnik są wzmacniane inne osłabiane. Dlatego wypadkowo słyszymy "gorsze" brzmienie.

Nie neguje zasadności wygłuszania drzwi ale moim zdaniem rola tego zabiegu jest równie ważna jak odpowiedni dobór głośnika i sposób jego zamocowania..

 

A nawet jak kupisz przodzik z a 2k, to nie będzie różnicy w nieprzygotowanych drzwiach.
(to co masz w porobionych drzwiach, przód za 2k bez porobionych drzwi)


Uwierz mi że będzie znaczna różnica, szczególnie w zakresie wysokich tonów. Droższe zestawy charakteryzuje głównie "lepsza" góra i średnica. Puść sobie na głośnik średniotonowy sinusy od powiedzmy 50 Hz w górę do 2 000 kHz i zobacz które częstotliwości powodują największe wymuszenia/rezonanse.
.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...