Skocz do zawartości

Prośba o rade


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem posiadaczem Seata Altea, w którym to przyszło mi słuchać muzyki w czasie podróży. Dźwięk seryjnego zestawu okazał się mizerny, więc postanowiłem wymienić głośniki i tak właśnie z przodu wylądował zestaw odseparowany Morel Maximo 6.2 a z tyłu Morel Maximo Coax 6, jednak dużo to nie zmieniło i wtedy przyszła pora na radio. Kupiłem Clariona NX302E, wtedy BOOM ogromna różnica dźwięk czysty (wręcz klarowny), jednak przy 40 stopniowej skali głośności od 30 zaczynało się puszczanie bąków tzw.(pierdzenie, trzeszczenie). Ratunkiem okazał się wzmacniacz Axton 470-170 i znów WOW co za dynamika wpadam w zachwyt, jednak znów napotkałem problem po ustawieniu na wzmacniaczu gain na max i rozkręceniu radia w okolice 30 (zależnie od utworu) zaznaczam, że jest to dużo głośniej niż wcześniej zaczynają się zniekształcenia, z płynnych, głębokich niskich tonów zostaje (suche) stukanie. Moje pytanie brzmi co dalej? Wygłuszyć drzwi? Założyć kondensator? Skoro już zaraziłem się uwielbieniem do dobrego dźwięku nie mogę tego tak zostawić. 

 

                                                                                                                                                                  Pozdrawiam Michał

 

P.S Jest to mój pierwszy post, więc za wszelkiego rodzaju błędy z góry PRZEPRASZAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając wygłuszenie, które można nawet zrobic zwykła dekarką ( jesli nie chcesz wydawac kupy kasy - tez daje zadowalające efekty) ,ustawiłes Gaina na max więc zniekształcenia są oczywiste. Zerknij na forum lub w necie, jak się ustawia Gain na wzmacniaczu i do czego służą filtry. Tez nie do końca niedawno rozumiałem to, lecz czytanie treści forum i wypowiedzi w necie, pozwoliło mi jako tako zrozumieć o co chodzi, choć przyznam się, ciągle i nieustająco szukam własnych odpowiednich ustawień dla swoich el compow pod clarionem cz202 i doszedłem do wniosku, że takowe nie istnieją :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK panowie wyczytałem, że aby dobrze ustawić Gain muszę ustawić 3/4 głośności na radiu i wtedy rozkręcać gain do momentu usłyszenia zniekształceń, oczywiści osobno przód i tył. To by się zgadzało tak? Natomiast nie mogę zrozumieć jak ustawić te filtry hp i lp czy full, czy mógłby mi to ktoś w miarę przejrzyście wytłumaczyć naprawdę byłbym wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...