Skocz do zawartości

Świeci się dioda Protect;(pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

A ja doskonale wiem.. W zależności od głośnika zmienia się charakterystyka impedancji. Oczywiście założyło się to jedną z najniższych wartości, wiadomo że impedancja się potrafi mocno zwiększyć, więc taki bezpiecznik 10Amper to już mocny max jaki by wykorzystał.. A te 25Amper? Producent zabezpieczył subwoofer jak już to łatwno pójdzie z dymem..

Tutaj można sie pobawić głośnikiem nawet czy w closed czy w br, czy we free air, owszem, taka cewka może mieć nawet impedancję na bardzo niskiej częstotliwości.. Co głośnik - różna charakterystyka, ja spotkałem nawet bardzo wysoką impedancję na pewnym zakresie - ale w 6calach.

Myślałem że poniżej 4ohmów nie zejdę - a miałem 3.4ohm, na 12hz, a na 49hz miałem jakieś 40ohm.. Ale to była zabawa z domowym wooferem 6cali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

połącz cewki głośnika szeregowo, podepnij pod wzmaka i sprawdź czy nadal przechodzi w protect

szeregowo...możesz jaśniej...nie chcę popełnić błędu...mam rozebrać skrzynie by to zrobić bezpośrednio w głośniku czy mogę we wzmacniaczu??z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale połączenie 2cewek jest chyba odpowiednie. Przecież to nie jest stereo gdzie mamy wyjście +20V 0 -20V, tutaj mamy monoblok, ja bym popatrzył czy masa dobrze trzyma i czy gain - nie jest za daleko, bo przestery zapewne włączają protect, ale sprawdziłbym zasilanie masy, bo może mocno nie trzymać - spada napięcie na poborze mocy.

Zresztą przydało by sie lepsze zdjęcie gdzie masz Gain, Boost

Co do Gaina tak proforma - ustaw może tak centralnie środek powiedzmy na godzinie "12" tej, bo samo zdjęcie nie odpowie jak masz Gaina. 

Niby zakres 8V - 0.2V, dokładnie opisu to nie daje nigdy, ale tak dla naszej lekkiej informacji, czy są jakieś zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale połączenie 2cewek jest chyba odpowiednie. Przecież to nie jest stereo gdzie mamy wyjście +20V 0 -20V, tutaj mamy monoblok, ja bym popatrzył czy masa dobrze trzyma i czy gain - nie jest za daleko, bo przestery zapewne włączają protect, ale sprawdziłbym zasilanie masy, bo może mocno nie trzymać - spada napięcie na poborze mocy.

Zresztą przydało by sie lepsze zdjęcie gdzie masz Gain, Boost

Co do Gaina tak proforma - ustaw może tak centralnie środek powiedzmy na godzinie "12" tej, bo samo zdjęcie nie odpowie jak masz Gaina. 

Niby zakres 8V - 0.2V, dokładnie opisu to nie daje nigdy, ale tak dla naszej lekkiej informacji, czy są jakieś zmiany.

Co do masy...opiszę to tak...jak masą szarpnę(nie zbyt mocno) to się luzuje i lata na lewo i prawo,...co do gaina...mam go dalej niż na godzinie 12,co do zdjęć...dzisiaj za dnia postaram się nacykać kilka jeszcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Ale połączenie 2cewek jest chyba odpowiednie. Przecież to nie jest stereo gdzie mamy wyjście +20V 0 -20V, tutaj mamy monoblok

 

Chodzi mi o to że piecyk może nie wyrabiać przy małej impedancji (choć teoretycznie powinien spokojnie przyjąć 2 Ohm). 

To może być związane z kiepskim zasilaniem u kolegi, bo przecież mniejsza impedancja to większe zapotrzebowanie na prąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do masy...opiszę to tak...jak masą szarpnę(nie zbyt mocno) to się luzuje i lata na lewo i prawo,...co do gaina...mam go dalej niż na godzinie 12,co do zdjęć...dzisiaj za dnia postaram się nacykać kilka jeszcze...

 

To ustaw Gaina na godzine 12

A dalej? Tzn na jakiej mniej więcej godzinie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie...przeprowadziłem mały test ale dalej to samo...Kabel minusowy pociągnąłem pod śrubę od pasów bezpieczeństwa,ładnie te miejsce oczyściłem i przykręciłem na maxa...Jak ustawiłem Gaina na tę godzinę 12,przy dłuższym słuchaniu znowu pojawia się dioda PROTECT...dzisiaj przyjżałem się dokładnie moim ustawieniom na wzmacniaczu i już mówię względem godzin;

Gain(godzina 12), LPF(godzina 7 czyli prawie minimum), SUB SONIC(godzina 4) , Bass Boost(godzina 12)...nawet gdybym zrobił zdjęcie nie bylibyście wstanie odczytać bo przy przesówakach od sterowania nie ma żadnej strzałki tak więc wolałem odczytać to tak i wam opisać jak tylko mogłem...jak przestawiłem dzisiaj spowrotem na wcześniejsze ustawienia zauważyłem jak głośnik sam się wzbudza...tzn na maxa się wychyla a po chwili wciąga i  tak dopóki nie ściszyłem,ale to po zmianie ustawień...już sił do tego nie mam ale wierze że mi pomożecie...dzięki raz jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne będzie problem z końcówką mocy, może któreś z końcówek ci padły. Wychylanie się, a potem wciąganie - to tak do końca nie jest normalnym zachowaniem, pytanie czy to kwestia samego załączenia się radia, czy samego wzmacniacza. Musisz zrobić test bez kabla RCA, a samo remote podpiąć pod "+" zasilania - wtedy jest "włączenie" sie wzmaka.

Jak woofer zaskakuje tak samo - może dawać do myślenia, czy wzmak nie jest uszkodzony. Jak tak sie nie dzieje - to czasami wina radia. 

Niestety teraz to tylko robi sie badanie - jakie problemy można pominąć, ale test zasilania, napięcia jakie pozostaje na wzmacniaczu, pozostaje do sprawdzenia, mimo wszystko.

 

czyżby DC na wyjściu??
 
Niestety, niestety... Dlatego test ewentualnie radia, stąd sprawdzenie wzmaka bez radia.. 
A jak sie to potwierdzi to kibel ze wzmacniaczem..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zapewne będzie problem z końcówką mocy, może któreś z końcówek ci padły. Wychylanie się, a potem wciąganie - to tak do końca nie jest normalnym zachowaniem, pytanie czy to kwestia samego załączenia się radia, czy samego wzmacniacza. Musisz zrobić test bez kabla RCA, a samo remote podpiąć pod "+" zasilania - wtedy jest "włączenie" sie wzmaka.

Jak woofer zaskakuje tak samo - może dawać do myślenia, czy wzmak nie jest uszkodzony. Jak tak sie nie dzieje - to czasami wina radia. 

Niestety teraz to tylko robi sie badanie - jakie problemy można pominąć, ale test zasilania, napięcia jakie pozostaje na wzmacniaczu, pozostaje do sprawdzenia, mimo wszystko.

 

 
 
Niestety, niestety...

 

Jezuu tylko nie to...powiem tak że jak włączam radio to we wzmacniaczu pali się dioda protect a po chwili załącza się dosłownie power i zaczyna grać...ale gdy mu dołożę mocy na radiu to zaczyna siadać ten wzmacniacz...2 razy przy regulowaniu tych ustawień mi się tak zdarzyło że ten głośnik się tak wychylał...ale później już wszystko ok było.Jutro postaram się zrobić test z tym przewodem RCA,a raczej bez niego i wtedy napiszę...i jeśli możesz mi napisać jak zrobić dokładnie ten test zasilania??załóżmy że już mam miernik i co dalej??gdzie co przyłożyć i w tym mierniku co ustawić...jestem kompletnie zielony;(...i jeszcze jedno pytanie...czy istnieje wogóle taka możliwość bym mógł wysłać tobie ten wzmacniacz do prześwietlenia,oczywiście i na wielkie Piwo...chodzi o to że mam mały dostęp do kogoś kto sie na tym zna,albo żeby mi polecić jakąś firme,nie wiem elektronika który by mógł się tym zająć???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał cewkę głośnika sprawdzisz pozamieniasz będziesz wiedział :) i chyba dział ci się pomylił :)

Też to obstawiam bo też tak miałem głośnik przy większym skoku membrany włączał protect w piecyku. podepnij innego suba i sprawdź czy nadal to samo ale sądzę że problem zniknie:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to obstawiam bo też tak miałem głośnik przy większym skoku membrany włączał protect w piecyku. podepnij innego suba i sprawdź czy nadal to samo ale sądzę że problem zniknie:) 

 

Zmiana ustawień w samym torze wzmacniacza powodująca ruch membrany - niestety, to gwóźdź do trumny.. 

Można troszkę dać szansy ale prawdopodobieństwo problemu z torem DC jak wspomniał IAN - to niestety 95%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana ustawień w samym torze wzmacniacza powodująca ruch membrany - niestety, to gwóźdź do trumny.. 

Można troszkę dać szansy ale prawdopodobieństwo problemu z torem DC jak wspomniał IAN - to niestety 95%

a co to ten tor,można jaśniej...jaki koszt naprawy i czy jest wogóle sens,ja juz myśle o zakupie nowego głośnika...wgl dobrze myślę???w domu mam Carpowera HBP1502 I clariona 350rms(subwoofer)...tego sie pozbyłem z auta i zamieniłem na to...chyba źle zrobiłem;//

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt ci nie powie na odległość jaki jest sens i ewentualny koszt naprawy, bo nie wiadomo jeszcze co jest (i czy jest) uszkodzone. 

 

Na twoim miejscu najpierw pomierzyłbym zasilanie żeby upewnić się czy jest ok, później ewentualnie podpiąłbym inny głośnik i przy braku rozwiązania problemu odpiąłbym  radio jak sugeruje zomer1980. Jeśli te zabiegi nic nie dadzą to wtedy pozostaje już tylko wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Metoda prób i błędów - eliminacja.

Wykluczać trzeba po prostu resztę. Poświęć na to te 30min, i załatw sobie chociaż miernik zasilania, bo to że jest samo 12V to jedno, ale dobrze wiedzieć jakie jest napięcie jak wzmacniacz pracuje. 

Koszta naprawy - elektronik w 5min zerknie i szybko ewentualnie zbada, jakie części można wymienić itd. Może padła koncówka mocy, może dwie, a może coś innego. Trzeba wszystko przebadać na spokojnie, zasilanie, mocowania, radio itd. Co wyeliminujesz - to masz kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie i z góry przepraszam że tyle sie nie odzywałem...

Znalazłem w swoim mieście kogoś...kto ma elektronike w jednym palcu i zajmuje sie tym...i problem mi rozwiązał ale nie na długo...

we wzmacniaczu miałem 4 końcówki mocy z tego jedna była dobra...mianowicie naprawił mi ten problem za nie drogo i grało Cacy aż dech w piersi zapierało;p...ale problem znowu sie pojawił...więc kazał mi to wszystko porozłączać...czyli radio...skrzynie i głośnik...wziął do swojego auta,rozkręcił i stwierdził że znowu 2 poszły,założył jeszcze jakies zabezpieczenie i podłączył u siebie...całą godzine katował to w swoim aucie i było wszystko super...sam byłem świadkiem...więc znowu u mnie próba...wysterował mi wsztstko na nowo i po jakimś czasie jadę,i znowu sprzęt zgasł na chwilke i się pobudził.Wiem tyle ze problem twki w moim aucie...ale co to może być...?minus i plus elegancko mówił że mam pociągnięty...co to może być waszym zdaniem...napewno baterię mam za słabą ale żeby na połowie głosności tym razem znowu sie to stało?? dzięki z góry .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...