Skocz do zawartości

Świeci się dioda Protect;(pomocy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam...jakiś czas temu zakupiłem od znajomego zestaw,czyli skrzynia basowa(kruger&matz500rms) i wzmacniacz Macrom(wzmocnione końcówki mocy 500rms),i problem w tym że po jakimś tygodniu zaczęło mi automatycznie wyłączać wzmacniacz przy większej głosności i zarazem automatycznie po ściszeniu załączać ten wzmacniacz.Napędzam go kablem 35mm(spawalniczym).Głośnik jest dwucewkowy i w głośniku z jednej cewki(plusa i minusa)podłączyłem do wzmacniacza pod jeden kanał i z drugą cewką zrobiłem identycznie jak z pierwszą...co może być przyczyną,czytałem już mnóstwo na Forach ale nadal mi się problemu nie udało rozwiązać...proszę was o pomoc i z góry bardzo dziękuje...dałem wszystkie oszczędności na ten sprzęt i się chyba okazuje że niepotrzenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wzmacniacz kruger&matz ale naprawdę marki nie znam...podam może link do aukcji z allego http://allegro.pl/nowy-subwoofer-15-38cm-krugermatz-2cewk-i3477548411.html a wzmacniacz to macrom 500d...google mało o nim wie;p. 


przepraszam,markę znam ale symbolu jego nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wzmacniacz pewnie spięty 2 cewki na każdy kanał i zapewne GAIN odkręcony na max?

no jedna cewka jest podpięta pod jeden kanał czyli plus cewki do plusa wzmaka  i minus cewki do minusa wzmacniacza a druga pod drugi kanał czyli również plus od cewki do plusa wzmacniacza i minus cewki do minusa wzmacniacza.......te dwie są osobną podłączone do tych dwóch kanałów....sory ale inaczej wytłumaczyć nie umiem a co do GAINA...powiem tak...że kumpel miał to u siebie podłączone w aucie tak jak jest podłączone u mnie teraz i nic takiego nie miał...nic nie przestawiałem...

A wzmacniacz pewnie spięty 2 cewki na każdy kanał i zapewne GAIN odkręcony na max?

mogę prosić o numer gg...chciałbym dokładniej to wytłumaczyć...albo jakis kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam z góry za dział ale nie orientuję sie tu jeszcze...

Sprawdziłem dzisiaj kilka rzeczy co do kanałów,cewek i GAINA...i wygląda to tak że  przewód + i - z jednej cewki miałem podłączony,to mi przygasiło po około 10 minutach...jak podłączyłem zatem drugą a tamtą odłączyłem to również po jakiś 10 minutach dawania głośnikowi w kość również przygasło i musiałem ściszyć do minimum by się ten protect przestał świecić;((.Co do GAINA...,minimalnie brakowało do końca by go skręcić na Maxa...druga sprawa to taka...że gdy roskręciłem dzisiaj dolną klapę wzmacniacza to zauważyłem lekko poluzowane gniazdo RCA,na ten przewód sygnałowy..ale wątpie że to ma coś z tym wspólnego...spróbowałem również z przewodu zasilającego pociągnąć bezpośrednio przewód do gniazda REM i może mi się zdawać lub nie ale zauważyłem że mocniej ciut gra ta skrzynka niż wcześniej...a zrobiłem tak bo z przewodu który puszczam sygnał,jest ten przewód oryginalnie zgrany z sygnałowymi,lecz jest on cieniutki i miałem go lekko przerwanego choć i tak po wymianie nic mi to nie dało w stosunku tego protect...proszę o pomoc...czekam na odp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się kwalifikuje do czytania-

Co to jest REM

Co to jest GAIN

I jak, i po co,  to się stosuje.. 

A dam sobie z nosa włosa urwać, że zapewne i basik w radiu jest dobrze podbity?

Czytać, czytać, czytać.. To podstawa zasad jak to się podłącza..

Archimedesa nikt nie budzi, i nie udziela wiecznie prostych porad...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do REM,wiem do czego to służy i na co się stosuję,gorzej u mnie z Gainem ale nic nie mieszałem tam,jak go odkupiłem tak zostawiłem...co do basu w radiu,mam Radio Alpine CDE120RM ,i powiem że od kąd je mam,to zawsze w ustawieniach basu mam na -12...czyli max ściszone...jutro wstawie zdjęcia jak wygląda te moje ustawienie...ale dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te bezpieczniki to śmieszny bajer..nie mam pojęcia czemu to ma służyć..ale wygląda zabawnie..:)

 

Obstawiam że masz problemy z zasilaniem, twoja elektrownia nie wyrabia.. ewentualnie coś z głośnikiem (to prawdopodobne biorąc pod uwagę tą markę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  :zdziwko::znudzony::szok::luka::przestraszony::niepewny:

Brak określenia.. Bezpiecznik na cewce.. 

25 amper - wow, zabezpieczenie pierwsza klasa.. 

A każda cewka przyjmie nawet 2,5kW? W końcu to cewka 4ohm prosta matematyka P=U x I   a   I=U / R  czyli  P=U2 / R

Ale za to można zgłosić reklamację jak spali się cewka w końcu "Ma zabezpieczenie..."

Idealnie do zabawy w dbdrag :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działając o 1 w nocy..

Pomyślałem wprost. Uzyskanie 25Amper to nic innego jak U/R a zasadniczo U/Z (impedancja)

25=U/4ohm

U=25x4

U=100volt

 

Na bazie 100Volt i prądzie 25Amper uzyskujemy moc -  P=U x I = 100x25=2500wat

 

Oczywiście to forma zabawy elektryki PUXI  (p=UxI) itd, co innego bazować na wyższych napięciach, mniejszych napięciach, inny prąd itd, kanał mono, stereo, ale tak jak człowiek popatrzy na takim subwooferze i zobaczy bezpiecznik 25A to daje fajne 10 sekundowe wyliczenie "możliwości" jakie ten subwoofer zabezpiecza.. 

 

Wypowiedź metaforyczna  :wink:  Ja się nie zagalopowałem - to producent Viagrę dodaje taki amper, a umówmy się że matematycznie 10Amper tam wystarcza.

Tylko i po co te 10 Amper? Zabezpiecza cewkę.. A wiadomo że cewka ma impedancję zmienną podczas pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puść kiedyś sygnał sinusa 50 Hz na subwoofer. Podłącz szeregowo za wzmacniaczem amperomierz (jak masz możliwość, to i woltomierz równolegle), pokręć gałką i zobacz jak się zmienia. Zmień nawet częstotliwość, by sprawdzić wpływ impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...