Skocz do zawartości

"Zdechły" kanały - Lewy PRZÓD i lewy TYŁ w tym samym momencie w 4 ch wzmacniaczu


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po dłuższej nieobecności :) Otóż nie mam zbytnio jak przesiadywać na necie (praca za granica po 10h-12h) i rzadziej tu zaglądam ale teraz przywiodła mnie tu prośba o pomoc gdyż nie potrafie zrozumieć jednej sytuacji.

 

Mam 4 ch wzmacniacz w autku, padła lewa strona przód i tył, co raczej nie jest normalne gdyż wzmacniacz 4 kanałowy jest jakby "zlepką" 2 osobnych wzmacniaczy z osobnymi "stronami"

 

- inaczej to wytłumacze - jakby padło coś we wzmacniaczu to by padł albo 1 kanał, albo cały przód albo cały tył ale by po jednym kanale przednim i tylnym ?

 

Gdy zamieniam czincze przy radiu czy wzmacniaczu efekt jest ten sam gra tylko prawa strona, ktoś potrafi rozkminić najbardziej prawdopodobną opcję usterki ?

 

Oto łamigłówka nie :) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przepraszam za pomyłke działu, wchodziłem przez telefon i niechcacy kliknąłem nie to ;P

 

Wracając do tematu, to chyba nie jest normalne gdyż sygnał nie może być wspólny w 4 kanałówce, są rozgałęzniki Y powstawiane wiec by musiały 2 sciezki na raz spłonąć :P

PS

Dużo jest roboty przy tym by naprawić takie cuś o ile to wlasnie tego typu usterka jak opisałeś ? "Tylko "ścieżki" lecą czy moze to być bardziej skomplikowana sprawa ? Bo ja z elektroniki jestem noga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DCX 600.4,ehhh i teraz kłopot, bo chętnie bym sam sprobował to naprawić (jezdzenie bez muzyki za granica to jest po prostu katastrofa) ale nie wiem czy jest sens sie za to zabierac gdyz nawet nie mam wyobrazenia jak moze wyglądać usterka.

 

A wszystko przez to ze id...ta bawił sie moim audio bez pozwolenia i podbił woofery na maxa i leciało wszystko na potęznym przesterze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli źle ustawione gainy były

otwórz go

zrób porządne oględziny

z obu stron płytki

szukaj nadpaleń poczernień przebarwień elementów i ścieżek

na początek tyle co ktoś nie obeznany z elektroniką  może zrobić

nie wiem ile potrafisz

ale ja bym poszukał schematu i miernik w dłoń

pomierzył punkty

wygląda na zasilanie jednej strony

czyli przetwornica

a tam .............no właśnie schody

ale spróbować zawsze warto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...