Skocz do zawartości

poczatkujacemu przydąło by sie doradzenie...


krissrem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jestem początkujący w sprzęcie car audio ale chciałem opisać po skrócie sprzęt który mam na oku i poprosił bym w miarę możliwości o pomoc z dobraniem. jeśli coś nie pasuje albo cos by trzeba do kupić to jestem otwarty na wszelkie propozycje.

 

 

 

- SONY MEX-DV900 DVD

 

http://www.allegro.pl/item528040567_sony_m...ep_olsztyn.html

 

 

- Boschmann XR-999 1500 W

 

http://www.allegro.pl/item520406925_boschm...sklep_wawa.html

 

 

- BOSCHMANN AZX-W12 NUKE 1500W + zrobienie skrzyni

 

http://www.allegro.pl/item519246846_boschm..._uderzenie.html

 

 

 

 

co bym musiał jeszcze kupić żeby jakoś to wszystko grało :( jakie kable bym musiał użyć najlepiej itp.

 

jakie głośniki jeszcze na przód itp. z góry dzieki

 

 

samochod to Renault Megane

 

[ Dodano: 2009-01-14, 05:07 ]

zapomniałem dodać. moj budżet wynosi skromne ok. 1500 zl. (+-300)

 

[ Dodano: 2009-01-14, 05:10 ]

zbytnio sie nie znam na dobrym łaczeniu sprzetu.

 

[ Dodano: 2009-01-14, 05:17 ]

i słucham ogólne muzyki w wiekszosci trance, ale zdarzy sie tez czasem z całkiem innej beczki tez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrałeś zestaw, że szkoda gadać :rotfl:

Sam mam suba w oparciu o 2 x Boschmann NUKE 15" i powiem Ci tyle, jesli zależy Ci na dużym cisnieniu w aucie, a jakość dźwięku olewasz, to ten głośnik może być. Natomiast jeśli chcesz choć trochę dynamiki, precyzji i punktualności w basie, to omijaj Boschmanny, a w szczególności serię NUKE szerokim łukiem.

Będę monotematyczny i polecę Ci głośnik RE 12 S4 lub coś z PB, np. S12

 

Co do wzmacniacza, to dziwne jest to, że sprzedający przemilcza moc RMS :( .

Lepiej go sobie podaruj, a na 100% jeśli jednak zdecydowałbyś się na tego NUKE. Te głosniki lubią prąd - z moimi PSX-d2, czy SLA1500 mają co robic, a są to monoblocki.

Może poszukaj jakiejś dwukanałówki, np HPB 1502 (chociażby :( ).

 

Chłopie o SONY zapomnij - w tej cenie szukaj jakiejś ALPINKI CDA!!! lub coś z clariona (ale tu na seriach i modelach się nie znam - może ktoś inny doradzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, tyś sobie znalazł odtwarzacz DVD za 500 zł :( W tej cenie, to ciężko jest znaleźć coś dobrego i nowego CD/MP3, żeby to jakoś zagrało. Jak się chce DVD, to z mniej niż kilozłotym nie ma się co nawet zabierać za poszukiwania, a i tak będzie ciężko, jak sądzę. W obecnej zaś sytuacji pomyśl nad:

 

- serią CDA Alpine (jeżeli nowe, to od 700, używane są taniej)

- Clarionem DXZ.......

- PIONEER DEH- P6000UB (najtańsze nowe rozwiązanie)

- Kenwood czy JVC - wedle uznania.

 

Wówczas będzie naprawdę coś konkretnego.

Powiedz co masz teraz z przodu? Czym zasilane? Zgaduję, że głośniki fabryczne :rotfl: Jeśli tak, to daruj sobie na razie wszystkie te Buszmeny i zainwestuj w jakiś dobry zestaw odseparowany z przodu, wygłuszenie drzwi, montaż głośników na dystansach z MDF oraz zasil to czymś niekoniecznie najmocniejszym, ale konkretnym. A potem już dozbieraj trochę $ i pomyśl o subie, skrzynce itd. Taka moja porada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogłby być taki zestaw:

 

- PIONEER DEH-3900MP lub Pioneer DEH-P4900IB

 

- RE Audio RE-12 S4 lub RE Audio RE-10 S4 lub RE Audio RE-12 D4 (ciezko sie zdecydowac)

 

- Carpower HPB-604

 

- PowerBass S-6C

 

- DIETZ - 20mm2

 

 

mogło by byc??

 

[ Dodano: 2009-01-14, 12:53 ]

wolałbym jakość nie znam się jeszcze dokładnie nad wszystkim.... poczatkujacy:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carpower pod 12s4 wysarczy, jesli chcesz mniejsza bude wez 10s4. Niskie serie nw RE nie sa zle... S6c to lipton, kick jest ale o jakosci nie mowmy-umawiamy sie... Dasz im 70w na kanał to wyciagniesz z nich wszystko jak wygluszysz drzwi dobrze to kick bedzie niezly, w tej kasie najlepszy poza SL16 ale one potrzebuja mocy... Pb sa robione jakby z mysla o techno, trance i podobie, kick dobry i ostra góra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba tak zrobioe jak kolega napisał wezme RE 10s4 a co do przodu to bede szukał cos jeszcze dobrego :( i chyba inna wstawie jednostke sterujaca. ale jeszcze pomysle i poszukam cos dobrego a chyba narazie zostane przy Pioneer DEH-P6000UB . a włąsnie mam jeszcze jedno pytanie odnośnie skrzyni do RE. Jaka najlepiej miec? 40l starczy? bo przeczytałem ze one dobrze graja w małych skrzyniach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneer DEH-P4900IB to radyjko to zdecydowanie najsłabszy punkt systemu mojego... ale ogólnie bardzo poprawny sprzęt do pierwszej instalacji a i niedrogi... ja kupiłem go pół roku temu za ok 300pln. Dlatego zastanowiłbym się czy tej kaski z radia wyższego nie lepiej dać na klocki inne :( taka moja rada...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o grajka to bierz nowke JVC KD-G 541 naprawde super radyjko ...

masz 3 pary RCA,aux,bluta i jakosc dzwieku ktorej w tej cenie ciezko spotkac jesli chodzi o nowki... ahas i podswietlenie green/red tez dobra sprawa... sa 2 u nas w okolicy i sprawuja sie super.

 

co do reszty to kolegasanders156, wydaje mi sie dobrze prawi..

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...