Skocz do zawartości

7000RMS dobór wzmacniacza..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. posiadam głośnik firmy Earthquake HoleeS 15" o mocy 7000RMS, 15.000 max.. jak na razie mam sam głośnik i zastanawiam się co dalej.. :) Jeśli jest ktoś w posiadaniu tego głośnika to prosiłbym o podpowiedz jaki wzmacniacz (lub wzmacniacze) dobrać do niego.. myślę o kwocie max 200zł  :kwasny:  hehe oczywiście żart.. :wink:  odpowiedzi typu : Hifonics XX-MAXXIMUS za bardzo nie wchodzi w grę bo nie chce wydać 10k zł za wzmak.. Zastanawiam się również czy warto z takim głośniczkiem próbować w db dragu?? czy raczej lipa z tego wyjdzie??? Proszę o propozycję wykorzystania tego DIABŁA  :wsciekly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasą ci szarpnie.. można spiąć w 2ohm, ale co złapiesz z taką mocą? Spinanie w 2ohm- co zapodać? 

Spinanie w 0.5ohm - też problemy spore.

Zasilanie- ile akumulatorów? Przecież potrzeba mieć z 1 tauzen Amper

Nie powiem - bawiłem sie w duże moce do db drag - ale zapomnij aby to było Tanio...

Zrobienie dobrej mocy 2kW a 5kW to duża różnica-a co dopiero 7-8kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


nie chce wydać 10k zł za wzmak.
moze kolega myśli ze wyda 1000zl na wzmaka tysiąc na aku i można startować :D 

proponuje poczytać ten temat i wpis bury22  http://www.strefacaraudio.pl/topic/30774-potrzebuj%C4%99-pomys%C5%82y-na-150-db/?hl=150db&do=findComment&comment=309458

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już widze 8 peingów- spiętych 2x szeregowo -i takie zestawy- 4x równolegle :rotfl:  

Dodajmy koszta akumulatorów, kabli, innych dodatków.. Ciekawa jaka kwota jest w marzeniach. Bez 20tyś nie ma co się bawić w samo zasilanie, po co wzmak, jak trzeba mieć czym zasilić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze kolega myśli ze wyda 1000zl na wzmaka tysiąc na aku i można startować :D

proponuje poczytać ten temat i wpis bury22  http://www.strefacaraudio.pl/topic/30774-potrzebuj%C4%99-pomys%C5%82y-na-150-db/?hl=150db&do=findComment&comment=309458

 

 

Kolego.. z 10k zł nie zeskakuj na 1k..!! nie napisałem tez ze chce wydać max 2 tys zł..gdyby 10k starczyło mi na wszystko byłbym zadowolony.. :) Zapytałem również czy warto z nim startować.. i prosiłem o inne propozycje, wiec proszę bez głupich docinek..

Ok zapomnijmy o db dragu..!! Czy da rade go jakoś po ludzku podłączyć żeby przynajmniej działał.. czy dalej ma mi robić za taboret..  :rotfl: hehe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tyś Z jakiej ty parafii przyjechałeś?

Przekalkuluj zasilanie 5kw - czy masz na prąd, kable, wzmacniacz. Bo same koszta zrobienie instalacji.

Nie masz sponsornngu - zapomnij. Już widze subwoofer ponad 100kg w wucie, już widze jak go pakujecie w skrzyni, 

 Marzenia nie z tej bajki. Po co pchać się z mułem na zawody, nie majać zasilania, mocy, zapewne i na kable ci braknie, alternatora nie ma, z takimi brakami to nawet nie rozgrzejesz 150dB

Tem głośnik to niby nowość-ale on już powstał wcześniej ale nie był w handlu. Ja poznałem też tego kolosa mtx jackhammera i ten suboower to męka do zabawy..

Ważył jeszcze więcej, chyba 150kg, ale zrobić go w aucie-masakra. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10tyś Z jakiej ty parafii przyjechałeś?

Przekalkuluj zasilanie 5kw -

 Marzenia nie z tej bajki. Po co pchać się z mułem na zawody, nie majać zasilania, mocy, zapewne i na kable ci braknie, alternatora nie ma, z takimi brakami to nawet nie rozgrzejesz 150dB

 

Nie ważne z jakiej parafii.. a po drugie fajnie gdybyś przeczytał co jest napisane na samej górze..Zapytałem tylko czy warto z nim startować w dragu! A nie że na chama się tam pcham..wystarczyła odp "NIE WARTO" i tyle.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 10k zł nawet go nie podłącze?? chyba tutaj troszkę przesadziłeś.. Wiadomo że nie będzie grał na maxa..ale będzie grał..

 

W takim razie dwie opcje...albo zostaje jako taboret..albo sprzedać i kupić jakąś skrzynkę hifonicsa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10kW go podłączysz?

He he..

Zrób może jak wytrzeźwiejesz kalkulacje :wink:

Chce zobaczyć- zasilanie akumulatorów, okablowanie, stabilną konstrukcję z usztywnieniem całego auta - subwoofer+skrzynia ze wstawkam metalowymi, waga akumulatorów=300kg?

Wzmacniacz.. hhmm.. 5kW? Czym zasilisz? Okablowanie 35mm2? chyba w opcji x8

Chciałbym zobaczyć kosztorys samych części - nie wspomnę bez budowy dalszej...

Ten moloch będzie potrzebował dobrego wzmaka. Chcesz mu dać w 2omah? Chyba ten Helon 9000,1 zepniesz w 2ohm. Ale za jaką kwotę?

Podaj opcję samego wzmacniacza? Bo ja widzę-ale nie Ty i nie w takiej cenie. Zepniesz w 0.5ohm - stabilność zasilania aby to nie poszło z dymem, aby wzmaki miały nie mniej jak 12.5V przy takiej mocy. Ciekaw jestem jak widzisz opcję zasilania z alternatora? Jednego 300Amper? Będzie mało..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 10kW go podłączysz?

He he..

Zrób może jak wytrzeźwiejesz kalkulacje :wink:

Chce zobaczyć- zasilanie akumulatorów, okablowanie, stabilną konstrukcję z usztywnieniem całego auta - subwoofer+skrzynia ze wstawkam metalowymi, waga akumulatorów=300kg?

Wzmacniacz.. hhmm.. 5kW? Czym zasilisz? Okablowanie 35mm2? chyba w opcji x8

Chciałbym zobaczyć kosztorys samych części - nie wspomnę bez budowy dalszej...

Ten moloch będzie potrzebował dobrego wzmaka. Chcesz mu dać w 2omah? Chyba ten Helon 9000,1 zepniesz w 2ohm. Ale za jaką kwotę?

Podaj opcję samego wzmacniacza? Bo ja widzę-ale nie Ty i nie w takiej cenie. Zepniesz w 0.5ohm - stabilność zasilania aby to nie poszło z dymem, aby wzmaki miały nie mniej jak 12.5V przy takiej mocy. Ciekaw jestem jak widzisz opcję zasilania z alternatora? Jednego 300Amper? Będzie mało..

 

Kolego opisałeś to co najmniej jakbyś chciał samochód w kosmos wysadzić.. Ale jesteś upierdliwy... jeszcze raz ci powtarzam że nie chcę robić żadnego show ani bić rekordów świata w db..!! chcę go podłączyć byle grał..!! a ty mi tu biadolisz o kosmosach...  :wink:

Ja piernicze...takiego mam to z takim się pcham, ale nie na db drag (powtarzam już któryś raz z kolei) tylko do podłączenia tego w jakikolwiek możliwy sposób..!! 

Kolego, nigdy nie startowałem w db dragu (i nie wiem czy kiedykolwiek będę), wiec jak dla mnie 147db to byłby dobry wynik..hehe.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byle grał.. Już zrobiłeś jeden problem. 2x 1ohm. Aby grał mile by było widać 2wzmaki. Zepniesz w 1wzmak- zagrać zagra-ale jak długo? 

Spiąć w 2ohm- zrób sobie kalkulacje, ile możesz wydać, na co wydać, bo skakanie to duży zakres-skakanie z problemami co wybrać a co nie. 

mając 10tyś na całość- dobrze wiedzieć co jest, co trzeba zrobić. 

Jedna kwota to co trzeba rozbudować aby zrobić co kolwiek.

Druga kalkulacja- 1kW za wzmak to 1tyś

2kW to 2tyś - ale wzrastają koszta jak utrzymanie tego zasilania itd.

Zrobić samą skrzynkę w aucie, jakim, zawieszenie wytrzyma? To jest przecież z budą ze 150kg. W jakim aucie? Chcesz aby w ramach wypadku taki subwoofer sie przesunął? Wiesz że jak by coś sie stało to te 150kg może sie przesunąć razem z fotelami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja bym najpierw sprawdził czy w ogóle ten glosnik jest sprawny bo kolega może zobaczył ze jest kawal głośnika do kupienia i po taniości wyrwał a takie głośniki nie są do codziennego słuchania i glosnik może swoje najlepsze lata ma za sobą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok widzę że nie ma sensu dalej ciągnąć tematu..

Jeżeli nie ma sensu ciągnąc tematu to po co pytanie? pod jakim wzmakiem był sprawdzany? czy pod mini wieża aby tylko go włączyć?? kolego nikt tu nie pisze na złość, po prostu popatrz dział db drag, zobaczysz koszta, a ile wyciągnie to zobaczysz jak zrobisz konkretna instalke itp przecież nikt tego ni wie ile dmuchniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że do "normalnego" grania ze 3kW wystarczą dla tego bydlaka ale jeśli chodzi o zawody to koledzy mają rację...przyczepka z elektrownią to konieczność a kwestia montażu i bezpieczeństwa to też poważny zabieg. Kiedyś w pimp my ride pakowali Jackhammera wiec możesz zobaczyć z czym się to wiąże a innym przykładem jest Steave Meade i jego Tahoe...dodatkowe alternatory, szereg baterii i kolosalne koszta :) W nawiązaniu do Twojego teoretycznego pytania co do wyniku w dB to uważam, że jeśli by zagwarantować wszystkie wymagane warunki to nie ma bata że dmuchnie poniżej 150dB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm mnie zastanawiaja ten 7tysiecznik, tym bardziej ze czytam o 3' cewce... Co prawda długiej ale wciaz tylko 3'. Mam wrazenie że z roku na rok te Watty sa bardziej napompowane marketingowo... Pompuja piece to pompuja tez suby.

 

Nie patrz na innych, pogadaj z dragowcami i szykuj portfel :P Ja bym tez poszukał starego dobrego DD z1 :)

a jaki jest sens montować takiego grajka i słuchać na co dzień?? gdzie w połowie go nie wykorzysta?

Jak to jaki, masa frajdy, frajdy której mozesz nie pojmować, ale tak to jest że "jeden lubi"...itd...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa cewkami - można z 3" coś zapodać prądu, jeżeli cewka jest "dobra" w sensie z dobrej jakości..

Pracując dla Niemca, zauważyłem że chłopaki potrafią sami robić cewki, ale mają dostęp do budowy własnej cewki, z odpowiedniego materiału, to nie jakaś chińska miedziucha czy coś podobnego. Wytrzymałość prądowo-temperaturowa można nawet wzmocnić o 15", ale mówimy tutaj o 100% jakościowej miedzi. 

Mnie to 2lata temu zainteresowało, ale jak dowiedziałem się o kosztach, odwróciłem się plecami  :rotfl:

Oczywiście mówimy o DbDragu.

 

Takeshi- dmuchanie nawet na tym sprzęcie z 3kW - można osiągnać 150dB. Ale Kowalski to wyciągnie? 

Zapewne bywałeś na zawodach, każdy kto ma doświadczenie- tyle wyciśnie, a myślisz że każdy teraz odda projekt aby gościu z ulicy dmuchnął 150db ?

Pomysł zawsze ktoś ma- ale tu nie widać nic. Niech właściciel najpierw 5razy sie zastanowi, bo nawet zasilanie 2-3kW wymaga odpowiedniego wzaka, odpowiedniego okablowania, budowy, zabezpieczenia aby to wsadzić do auta. Szkoda że o godzinie 00.00 mi Vectra odłączyła neta :wsciekly:

 

Szkoda że firma nie przekazała mu jakie mieć odpowiednie parametry do DbDragu, bo ja akurat znam jego parametry i powiem tylko że lepiej mieć coś z DD z mniejszą mocą, w niższej tonacji i daje lepsze efekty z 2x mniejszą mocą..

 

Kolejna sprawa - poznałeś ten głośnik od spraw technicznych? 

Mastash22 też zauważył 3" cewkę - a to jest odpowiedź Dlaczego tylko 3"

Jak bym sprzedał wszystkie informacje na temat zawodów za granicą - to byś się pobawił w polsce na 150dB. Ale idiotą nie jestem, ty nie masz doświadczenia, ktoś ci wcisnął coś - co nadaje sie na reklame. 

Podpowiem ci jeszcze coś dla śmiechu - w czasie pracy tych cewek można spiąć tego twojego "cudaka" nawet równolegle  w SL-3000.

Ale dlaczego - oddaj tego suba to testów elektronikowi.. To się pośmieje a ty popłaczesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...