Skocz do zawartości

alpine z pełna obsługą iPoda, czasami i zwrotką.


Malcolm_x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Także to wczoraj znalazłem, ale myślałem ,że jest jakiś bezpłatny. Widzę ,że jest wersja trial, więc można spróbować jak to śmiga i czy podołam... :)

A co z przeróbką z flacka na lossless? Nie wyskakuje potem w Itunes/Ipod jakaś blokada ,że nie odtworzy tego pliku bo nie ma certyfikatu autentyczności etc? Wiem ,że Oni mają na tym punkcie fioła, dlatego wszystko usuniecie/dodanie pliku odbywa się tylko przez Itunes. Miałem wgranego Rockboxa, niestety przechodzi po podłączeniu w tryb pamięci masowej USB, zamiast odtwarzać.

 

A mnie zastanawia to:

"Apple lossless supports 16 bit and 24 bit audio, as well as multi channel audio, such as 5.1"

 

"dBpoweramp Music Converter supports ripping to and conversion from Apple Lossless, 24 bit 192KHz is also supported."

 

Czyli co Ipod może przyjąć także gęsto spakowane formaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


A co z przeróbką z flacka na lossless? Nie wyskakuje potem w Itunes/Ipod jakaś blokada ,że nie odtworzy tego pliku bo nie ma certyfikatu autentyczności etc? Wiem ,że Oni mają na tym punkcie fioła, dlatego wszystko usuniecie/dodanie pliku odbywa się tylko przez Itunes.

 

U mnie śmiga wszystko bez problemu. Z tą blokadą plików to jest problem z odtwarzaniem plików AAC kupionych w iTunes Store na innych urządzeniach niż iPod. W drugą stronę wszystko śmiga.

 

Znalazłem jeszcze taki programik xrecode http://xrecode.com/ też płatny, ale tańszy (10 EUR)

Właśnie go testuje i też jest fajny. Bez problemu przerabia FLAC na ALAC

 

Może konwertować wsadowo całymi katalogami i zrobić porządek z biblioteką plików.

 

 

 


Miałem wgranego Rockboxa, niestety przechodzi po podłączeniu w tryb pamięci masowej USB, zamiast odtwarzać.

 

Z Rockboxa musisz zrezygnować, niestety z radiem to nie chce działać.

 

 

 


Czyli co Ipod może przyjąć także gęsto spakowane formaty?

 

No wygląda na to, że tak. Muszę sprawdzić. Ale czy radio to przyjmie? Moje raczej nie.

Miałem kiedyś przez przypadek na pendrive WAV-a w rozdzielczości 24-bit to z głośników poszły takie szumy i trzaski, że myślałem, że mi tweetery odfruną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Marcin
Tez mam z tym problem, bo jak przerobilem flac na ALAC to iPhone nie chce mi tego otworzyć a nawet iTunes nie chce tego przerzucić, bo pisze ze za wysoka jakos czy prędkość

 

No to widocznie to info dotyczy tylko możliwości programu do przerobiena na lossless gęstszych plików, tylko nie bardzo rozumiem po co skoro Ipod nie ogarnia takich formatów i Itunes blokuje przesył tego typu plików na urządzenie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nic to ...Chuck się odnajdzie, cała zima na rzeźby, kop musi być :kwasny:

 

 

:chytry: ... :szok:... :rotfl:   Taak. I tego się trzymaj Sylwuś. :)

 

 

Do Apple Lossless?

 

Ja używam dBpoweramp http://www.dbpoweramp.com/

 

 

 

Zarąbiasty programik, myślałem ,że to czasochłonne a on zapyla na 4 rdzeniach procka po 4 kawałki naraz... :) Chwila motyla i płytka przekonwertowana. :super:  Dokładnie w minutę przemielił 12 kawałków 24 bit/48. na lossless.. :szok:

 

post-4530-0-12350700-1378677333_thumb.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Byłem na Ślunsku, więc będzie do odsłuchu Ipod/Tablet/Netbook po światełku do procka. Tzn, będzie można posłuchać i tyle. Sam adapter będzie zabudowany więc, nic do oglądania czy grzebania. Po resztę szczegółów odsyłam do Gliwic jeśli się komuś spodoba osiągnięta jakość dźwięku. A jest fajnie... :wink:  Juhu! 300 płytek bezstratnie i cyfrowo pod ręką :)

Jedynie niech ktoś mi napisze jakim programem konwertuje się flack'i i wave do tego nieszczęsnego lossless? :/

Ciekawe jak wyglądało by to ze smartfonem(np. Samsung Galaxy S3)?

Ktoś się orientuje, czy w ogóle można przesłać/wysłać sygnał audio ze smartfona przez usb( poza opcją kiedy telefon "robi" jako pamięć masowa)?

Panie Józefie może coś Pan podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam. Stoję przed wyborem radia, byłem już zdecydowany na Alpine CDA 9835r lecz przeczytałem ten temat i chciałbym zapytać bo nie zrozumiałem do końca czy jest możliwość podpięcia ipod'a do tego radyjka bez dużej utraty jakości, zaznaczam ze nie jestem audiofilem poprostu lubię słuchać dobrej muzyki. Czy może poszukać innego radyjka lub zmieniarki która by w pewnym stopniu rozwiązała problem. Z góry dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś straty będą, bo sygnał z ipoda na analogowy zamieniany jest w kca-420i, a nie sądzę, że jakość tego urządzenia jest porównywalna z np. 9835, ale czy to będą na tyle duże straty, żebyś jakoś diametralnie to odczuł, to tego nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak wyglądało by to ze smartfonem(np. Samsung Galaxy S3)?

Ktoś się orientuje, czy w ogóle można przesłać/wysłać sygnał audio ze smartfona przez usb( poza opcją kiedy telefon "robi" jako pamięć masowa)?

Panie Józefie może coś Pan podpowie

Samsung Galaxy S3 posiada mozliwosc przesylu USB DAC - wczesniej blokowal to Android ktory tego nie wspieral ale od Androida chyba 4.1 juz wszystko smiga. Ja probowalem z DAC USB Behringera i dziala.

Na marginesie nawet smartfony i tablety ktore nie wspieraja USB Audio z poromoca malego programiku USB Audio Recorder Pro daja sie do tego namowic:)

Mozna poczytac deko tutaj:) http://www.head-fi.org/t/595071/android-phones-and-usb-dacs/2985

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...