Skocz do zawartości

Zestaw przedni odseparowany 2-way 165mm do 2500PLN


Mors
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

AS HX 165 phase ma bardzo fajny woofer który odpowiednio zamontowany i zasilony może nieźle zaskoczyć niską grą, swoją drogą mając piec 4ro kanałowy i radio z prockiem jednak pokusiłbym się o zestaw kompletowany. Np do dużych furtek woofer morel dotech plus morel supremo piccolo - zmieścisz się w 3k zł a będzie "solidnie". P.S na allegro masz nawet duże nowe supremo w niezłej kasie 2199 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


piec 4ro kanałowy i radio z prockiem jednak pokusiłbym się o zestaw kompletowany

 

No co Ty! Wtedy straci moc 2x 200 i będzie musiał woferek pędzić marnymi 65 wacikami ;)   W sumie teraz załapałem że chce pędzić system mostkami  ...bardzo nierozsądnie moim zdaniem . Zresztą nie ma co gdybać, tylko podjechać do Pawła, a On mu już wyjaśni co i jak .

 

PS: tylko nie wspominaj że ze "strefy" , bo +10% do detalu doliczy  :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna złośliwość , ot dobra rada , że cyferki nie grają (ciągle je przytaczałeś) , a wzmacniacz w mostku mimo, że prawie zawsze 3x mocniejszy niż na kanale, to jakoś tak nie bardzo mu te "granie" wychodzi w porównaniu do podłączenia "po Bożemu" ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem podobnie jest z tym że konie na papierze nie jadą he he, no przytaczam bo jednak 3dB w poziomie głośnosci to bardzo dużo ale z kolei to nie przekłada się na np. ciśnienie w aucie, mania na cyferki została mi po skrzyniach basowych i pare wniosków wyciagnąłem z tych doświadczeń :)

Dlatego założyłem ten temat żeby mądrzejsi odemnie sie wypowiedzieli bo miałem doczynienia jedynie z dosyć budżetowymi zestawami przednimi bez wzmacniaczy i do tego skrzynia byle wszystko bass zalewał. Teraz już to mnie nie rajcuje i szukam czegoś z wykopem ale bez monstrualnego zalewania innych pasm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do przeczytania o "cyferkach"  http://diyaudio.pl/content.php/66

 

I podsumowanie, jak by Ci się nie chciało czytać 

 

Z powyższej tabeli jak na dłoni widać, że wzrost głośności o 3dB (tzw. próg słyszalności - najmniejszy wyraźnie rejestrowany przez ludzkie ucho wzrost głośności) wymaga dostarczenia do przetwornika dwukrotnie (!) większej mocy. Jeśli więc nie jesteś zachwycony maksymalną głośnością swojego zestawu audio, a chcesz zwiększyć osiągi zmieniając wzmacniacz to musisz podwoić jego moc by wyraźnie odczuć wzrost głośności na skutek zwiększenia mocy wzmacniacza. Wrażenie podwojenia głośności słyszanej przez ludzkie ucho daje jej wzrost o 10dB. Spójrzmy zatem znowu w tabelę. 10dB to dziesięciokrotny wzrost mocy ! Czyli gdy zamiast 20W do głośnika dostarczymy 200W osiągniemy podwojenie głośności. Opłaca się ? http://diyaudio.pl/images/smilies/new/RpS_smile.gif

Reasumując:

3 dB to najmniejszy wyraźnie rejestrowany przez ludzkie ucho wzrost głośności dla którego osiągnięcia należy dostarczyć do przetwornika 2 razy większą moc czyli zwiększyć napięcie 1,4 razy. 

10 dB to dwukrotny wzrost odczuwanej przez człowieka głośności dla którego osiągnięcia musimy zwiększyć moc 10 razy czyli zwiększyć napięcie 3,2 razy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mors, myślę że ten temat pociągnął na dwie strony chyba tylko dlatego że napisałeś w tytule kwotę większą niż "standardowa" i ostatnio maglowana.

Myślę ( jeżeli tak można powiedzieć po kilku głebszych ;) ) szkoda Twojego i naszego czasu na dalsze bicie piany. Dzwoń do Pawła, pisz ewentualnie do ArturaBp i zdawaj za jakiś czas relację w swoim teamcie instalacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znam życie to tak będzie jechał w tygodniu do Xantany ,że skończy z jakąś chuj...ią z allegro za 2,5 kapcia ale o 3 db głośniej. :)

Wolly dobrze prawił , w tej kwocie posiadając aktywkę można a nawet należy pokusić się o skompletowanie osobno woofera i osobno TW. Da to znacznie lepszy efekt niż gotowce nawet w budżecie do 2,5kzł. Naturalnie większą część budżetu bym przełożył na zakup klasowego tweetera. A nawet nie wywalając tyle kasy co tutaj padło, zrobiłbym podejście pod Przemciowe Macromy i Sławowe Focale K2P, i kopliwie i muzykalnie, bez drenowania kieszeni.

 

ps. I dziwię się ,że się nikt nie zreflektował i nie spytał czy poza kupionym wzmacniaczem, radiem i planem na głośniki za 2500 zł, są pod nie przygotowane drzwi... Bo w gołych to i żaden hi-end nie zagra... :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


ps. I dziwię się ,że się nikt nie zreflektował i nie spytał czy poza kupionym wzmacniaczem, radiem i planem na głośniki za 2500 zł, są pod nie przygotowane drzwi... Bo w gołych to i żaden hi-end nie zagra...

Po ostatniej  wypowiedzi autora:

 

 


nie wiem czy wsadzenie radia, wzmacniacza i 2-waya zasługuje na temat na forum.

Mam właśnie wrażenie że chce koniecznie mieć sprzęt "z wyższej półki" i po prostu wrzucić go do samochodu licząc że będzie super grał (mam nadzieję że się mylę) - jeśli tak to za niedługo będzie kolejny temat z cyklu te głośniki za 2500 tys. w ogóle nie grają  :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Z wymienionych najlepiej sprawdzi się Focal.Warty zainteresowania jest również Raibow,jego systemy grają na b.wysokim poziomie.np.CS 265 Vanadium lub CS 265.25 Germanium.

Słyszałeś tych germanów bo ja właśnie je posiadam i nie mogę ich ogarnąć ?

Postawiłem na wzmacniacz to on chyba wszystko psuje ale powodem mogą być też duże wrota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...