Skocz do zawartości

Wzmacniacz stereo a radio bez wyjścia low level FRONT.


Rekomendowane odpowiedzi

W moim radiu mam poza wyjściami w kostce tylko jedną parę wyjść na wtyczkach RCA opisaną jako REAR/SUBWOOFER. Jeśli chciałbym podpiąć do tego wzmacniacz napędzający przednie głośniki stereo, to czy lepiej będzie:

 

1) Podpiąć do wzmacniacza na wejście High In sygnał z wyjścia głośnikowego

2) Przestawić fader całkiem na tył i podpiąć wzmacniacz do wyjścia rear out

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem w sąsiednim temacie i nawet chiałem tam kontynuować rozważania ale szybko zamknąłeś :)
http://www.strefacaraudio.pl/topic/35608-czy-do-moich-zastosowa%C5%84-jest-konieczny-wzmacniacz-szczeg%C3%B3%C5%82y-w-tre%C5%9Bci/

 

Radio to JVC KD-X30, w tym momencie napędza Helixy H62C z wooferami w drzwiach i tweeterami w trójkącikach od lusterek, drzwi wygłuszone matami STP Silver, autko to Honda Civic VI generacji.

 

Zgodnie z krótką sugestią w tamtym wątku chciałem poprawić brzmienie dołączając wzmacniacz. Na całość (wzmacniacz + okablowanie) nie chciałbym wydać więcej niż 500zł, więc rozważałem kupienie używanego Kenwooda PS150 albo PS200, ewentualnie jakiegoś Helixa - w sumie planuję wydać nie więcej niż 300zł na wzmacniacz.

 

Wzmacniacz umieściłbym pod fotelem pasażera, kable zasilające pociąnął z akumulatora, sygnał do głośników na Procabach LS-15 (w domu mam LS-25 i jestem zadowolony ze stosunku jakość/cena), sygnał z radia do wzmacniacza pewnie też na Procabie albo jakimś Klotzu.

 

Radio jest nowe i dlatego wolałbym napędzić wzmacniacz bez wymiany jednostki sterującej. Ewentualnie w grę wchodzi wymiana na model wyższy (X40) w którym są już dwie pary RCA (front i rear), ale wolałbym tego nie robić, bo trochę żal mi sprzedawać dopiero co kupione radio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli podłączasz pod RCA  wzmacniacz 2 kanałowy i tyle . Fader zostawiasz w spokoju, a tylko ewentualnie jeśli by to wyjście fabrycznie było przełączone na SUB (Pionner tak ma ) , to zmieniasz w Menu na REAR i tyle. 

 

Jaki wzmacniacz za 300 , to już sobie poczytasz forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...