Skocz do zawartości

Czy do moich zastosowań jest konieczny wzmacniacz? Szczegóły w treści.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie :)

 

W zeszłym tygodniu zabrałem się za nagłośnienie mojego Civica (6 generacja, hatchback). Założyłem radyjko JVC, Helixy 62C, zamontowałem tweeterki w narożnikach drzwi, wytłumiłem przednie drzwi matami STP. Różnica kolosalna w porównaniu do tego co było :)

 

Z brzmienia zestawu jestem bardzo zadowolony, ale zastanawiam się czy montując wzmacniacz uzyskam znaczącą poprawę jakości dźwięku.

 

NIe uważam się za audiofila, ale w domu mam dość dobry zestaw audio na klockach NADa w którym cenię sobie naturalność przekazu - zero korektorów, bass i treble w pozycji neutralnej itp.

 

Słucham głównie rocka, rocka progresywnego  i muzyki klasycznej, czasem trip-hopu albo poezji śpiewanej. Z tego wszystkiego najbardziej wymagająca jest klasyka ze względu na dużą dynamikę (np. wejście orkiestry forte w trakcie partii wokalnej), ale tego się nie słucha bardzo głośno :) Nie zalezy mi na byciu słyszanym na ulicy, przesterowanym basie itp., muzyki słucham raczej cicho - myślę że okolice 80dB to max, tak żeby jeszcze dało się rozmawiać w samochodzie.

 

No i teraz pytanie - czy w tym przypadku użycie wzmacniacza zmieni mi dźwięk w aucie na tyle żeby był sens wydawać pieniądze, prowadzić dodatkowe kable itd?

 

Z góry dzięki za opinie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...