Skocz do zawartości

Problem ze wzmacniaczem mrugajaca dioda protect w rytm muzyk


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciskane. Wszystkie polaczenia sa ok

 

[ Dodano: 2009-01-09, 12:40 ]

zauwazylem ze jesli sie wyciagnie kable audio rca z wzmacniacza i sie je powtornie wlozy to zapala sie protekt i glosnik zacharczy ale i odrazu protekt gasnie i glosnik normalnie gra tylko ze protect przy wiekszym bejscie mruga

 

[ Dodano: 2009-01-09, 15:03 ]

podlaczylem zewnetrzne zrodlo dzwieku mp3 i sie protekt nie mrugalo wraz z basami ;] jednak jak sie podlaczy sygnal z radia to tak :hyhy::) sprawdzilem kable audio czy czasem nie ma na nich 12v ;] no ale nie ma jest 0.20v tyle co daje radio, cala instalacja sprawdzona wszystko ok aaa jednak protekt dalej mruga podczas basu :):/ Czy ktos moze wie od czego to sie stalo??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulowalem w rozne strony na radiu wieksza glosnosc na wzmacniaczu mniej i odwrotnie i wszelkie kombinacje i za kazdym razem to samo :):/

 

[ Dodano: 2009-01-09, 18:53 ]

W starym radiu typu bezfirmowka takie cos sie nie dzialo albo nie zauwazylem w kazdym razie dopiero teraz kiedy wmontowalem nowe to sie wlasnie takie cos dzieje. Radio to SONY CDX-GT700D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzyc tak jak mowisz - zalacz wszystko normalnie, wyciag RCA ze wzmacniacza i voltomierzem zmierz napiecie miedzy masa stykow RCA wzmacniacza a masa kabli RCA. Teoretycznie powinno byc zero ale praktycznie zawsze cos sie pojawi ze wzgleu na opor kabli zasilajacych. Stad tzw petla masy i czasami moze sie wzbudzac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie wiele. Nawet moze sie miescic w granicy bledu miernika. Ale...ja tez jestem gapa - nie wytlumaczylem do konca. Chodzilo o pomiar w czasie gdy wzmacniacz jest obciazony - tzn. w czasie glosnego uderzenia basu - jednak do takiego pomiaru potrzeba miernika dobrej klasy z wartoscia max i najlepiej RMS. Najlepiej zapodlaczyc sinusoide pod wejscie, ewentualnie ton testowy z plytki i wtedy mierzyc. Choc to nie koniecznie wskarze jednoznacznie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam zadnego miernika lepszej klasy z wartoscia max i rms :(:rotfl: Ale jak mierzylem to podczas mniejszego uderzenia i wiekszego uderzenia bassu nic sie nie dzialo pokazywalo to samo. To ja juz nie wiem co mam zrobic, co sie moze stac jesli to zostawie i bede sluchal z mrugajacym w rytm bassu protectem??

 

[ Dodano: 2009-01-13, 23:11 ]

Czy ktos wie od czego mam te problemy bo sprawdzilem wszystko ;/:( i nadal to samo :(:D I nie wiem co mam zrobic :padam: czy sie spali jak bede slychal z mrugajacym protektem :padam:

 

[ Dodano: 2009-01-14, 13:16 ]

A moze byc ze np wzmacniacz jest za slaby do glosnika pioneera ts w306c znaczy jest za slaby tylko ze wczesniej bylo radio firmy Dalco czyli jakis badziew co kiepsko gra aaa teraz mam sony cdx-gt700d i moze poprostu wczeniej tamte radio mniej wymagalo od wzmacniacza czy jak by to nazwac aaa teraz mam lepsze wiec wiecej wymaga od wzmacniacza i wystepuje przeciazenie przy wiekszej glosnosci i dlatego mruga protekt??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...