Skocz do zawartości

Kilka pytań odnośnie MDS08 oraz jego zastosowania


D.W.W
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś panowie słuchał kiedyś tego oto sprzętu?

 

Alpine MRP-M200

 

Nada się pod MDS08? Pytam, bo nie słyszałem o tym wzmaku za bardzo. Jak by się prezentował w konfrontacji z Audisonem Srx2 zmostkowanym?

I jeszcze pytanie raczej dla posiadaczy MDS08, bądź tych, którzy mieli z nim do czynienia. Otóż jaki monoblock klasowo i jakościowo będzie najbardziej odpowiedni do tego głośnika. Chodzi oczywiście też o to, by nie było zbytnio naddatku mocy, jako ze MDS jest 120 watowy, jak wiadomo. Ta Alpinka u góry ma 150W, Audison po zmostkowaniu 170 - zdaje się, że w tych granicach powinno sie to trzymać. Czemu pytam? Otóż zastanawiam się, czy by nie poczekać i nie dozbierać kasy, ale kupić już taki wzmak, który będzie ideałem do tego MDS-a i który pójdzie do nowego auta, jak będę go kiedyś miał. Żeby móc potem śmiało zajmować się przodami wiedząc, że MDS będzie zasilony prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A może spikniemy się podłączymy to pod mojego Philipsa DAP600? W prawdzie ma tylko 130W w mostku, ale gra bardzo przyzwoicie. Jest to 4-ro kanałówka. Będziesz mógł się przekonać co warty jest philips, a ja przy okazje chętnie w końcu posłucham MDS08, bo nie miałem jeszcze okazji :-P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tutaj zasięgnąć porady o piecyku do zasilenia owego MDS-a. Otóż po ciężkich poszukiwaniach wyłoniłem kandydatów:

 

STEG QM45.2x

Hilfonics Warrior Hawk

SinusLive SL-A 500

Audison Srx2

ALPINE MRP-M350

 

Co powiecie o nich? Który nadawał by się najlepiej, a który najmniej? Szczerze powiem, oprócz Audisona nie słuchałem żadnego, dlatego pytam :hyhy:

 

[ Dodano: 2009-01-21, 00:43 ]

I możliwe, że dodało by się do kadry rzeczy μ-Dimension, czyli:

 

μ-Dimension EL-A52

μ-Dimension μ-Glow 2075v.2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka kasa dysponujesz , bo myślałem ,że ma być tanio , a tu nagle STEG i Glow za 500zł ? Za mniejszą kasę można kupić mono GZ , które o niebo będzie lepiej sprawować się z tym i przyszłymi subami (postęp choroby CA) .

 

Przyszłych raczej nie będzie! Będzie tylko i wyłącznie MDS08 na wieki wieków amen :) Chyba, że kiedyś ktoś wymyśli lepszą ósemkę od niego, ale to dopiero kiedyś. Natomiast z kasą jest klasycznie - im taniej, tym lepiej, ale jak się okaże że np. u-Dimension Glow czy Steg dadzą wyraźną poprawę jakości, to wówczas poczekam i dozbieram kasy na nie. I tak nie zainstaluję tego teraz i muszę czekać do wiosny, aż będzie ciepło.

 

A mono GZ, to masz na myśli Ground Zero? Toż to te monoblocki mocne strasznie są - nie wiem czy jakiś ma mniej niż 300W. A po co mi 300W do MDS-a, który ma 120W :) Ale dwukanałówki GZ odpowiednie mocową owszem są:

 

GROUND ZERO GZRA-2100X II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz srx2, na przod to moze taki sam na suba :)

 

Też się nad tym zastanawiam :)

 

Stefanb: To wiadomo, nawet patrząc na cenę. Najlepsze głośniki w swojej klasie nigdy nie kosztują 250 zł :) Ale nigdy nie powiedziałem, że MDS nim jest. Jest dobry dla mnie, i mi wystarczy. Nic więcej od niego nie trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

D.W.W, a może zastanowisz sie nad Alpine 3548 lub MRV-T300? :)

Spokojnie te piecyki wystarczą pod MDSa. U mnie teraz smiga pod Alpine 3553 od której dostaje 100W i gra super. Dostawał nawet 200W i nic mu nie było. :)

Te Alpinki spokojnie kupisz do 200zł. :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ja się decyduje jak jakaś panienka chyba :) Nie mogę wybrać nic i tyle. A teraz się pojawiła jeszcze okazja załatwić nowego u-Dimension Jr. 4-300 za ciekawe 690 zł. Po uwzględnieniu faktu, że Audisona zbyło by się za jakieś 200 pln robi się nawet ciekawie. Warto byłoby coś takiego zrobić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej zamiast dołożyć te 400zł do juniora , kupić te mono GZ ? To będzie przyszłościowy zakup , niby dziś deklarujesz "wierność" IT08 .... zobaczysz jak CA wciąga. Kupując solidny wzmacniacz do suba załatwisz przynajmniej jeden problem na lata .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie panowie, co potencjalnie lepiej wybrać z tych dwóch wzmaków:

 

μ-Dimension μ-Jr. 4-300

U.S.Amps XT-800.4

 

Cena - ta sama. Moc - podobna. Jedyna różnica dla mnie to taka, że testy u-Dimension czytałem, a U.S.Ampsa - nie :) Może jest ktoś, kto je słyszał i powie o różnicach brzmieniowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze masz sporego dylemata :D a nie brales pod uwage udima glowa ale 4 kanalowego?cena na Essa widze ta sama co Jr,jakosc podobno tez a mocy troche wiecej na przyszlosc.mojego MDSa zasila wlasnie Glow,gain odpowiednio skrecony i hula,jak do moich potrzeb to MDS+Glow- :)

 

Panie, ja tutaj się nie mogę między dwoma zdecydować, a ty mi jeszcze trzeciego :)

Teraz to ja się już nigdy nie zdecyduję :) Ech, żeby to wszystko odsłuchać. Ale niestety nie mam takiej możliwości - będę zamawiać u Mattoma, a nie pojadę specjalnie do Wrocka na samo przesłuchanie, przecież. Chyba się losowanie uczyni, bo co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...