Skocz do zawartości

Toyota Avensis t25 - pierwsze granie jako takie ;)


lukasses
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie!

 

Nazywam się Łukasz i jestem na forum od niedawna, lecz czas, który poświęciłem na czytanie wszystkich "faqów" itp jest spory.

W kwietniu zmieniłem auto na powyższą Toyote. Jako, że audio w serii nie jest za ciekawe postanowiłem coś z tym zrobić. W wcześniejszych autach przeważnie kończyło się na marketowym radiu i skrzynce w bagażniku.

 

Tu chciałem troszkę inaczej, znalazłem to forum. Zacząłem czytać poradniki i przeglądać dział " Wasze instalacje" aż natrafiłem na Toyote "disaster3" pozdrawiam. Pozwoliłem sobie napisać do Bartka i wypytać o podstawowe rzeczy związane z niskobudżetowym CA bo takie było moje założenie.

Otrzymałem odpowiedź, która rozwiała miliony wątpliwości.

 

Pacjent:

http://img29.imageshack.us/img29/1329/1c68.jpg

Co będzie grało:

 

Radio: seria jest zmieniana na Alpine 9812RB - na początek powinno być ok(problemu ze sprzedażą raczej nie będzie)

 

Ramka zmieniająca 2din na 1din taka - http://allegro.pl/ramka-zlacze-iso-separator-antenowy-toyota-avensis-i3338739190.html - czekam na dostawę

 

Głośniki: Zamówiłem u forumowego kolegi AMA + H/K + zwrotki pasywne

 

Kable: zasilające - Dietz 20mm OFC

sygnałowe - robione z takiego kabla http://allegro.pl/kabel-sygnalowy-hq-ofc-2x0-80mm-2xekran-i3327748310.html  - 2xekran - OFC

Głośnikowe - 2,5mm + plus jakieś 5m jednej żyły na remote

 

Wzmacniacz - czekam na dostawę Kenwood ps-150

 

Maty wygłuszające na drzwi tu nie wiem co kupić GMS 07xl czy silent couta ? Bardziej jestem przy gms ale zobaczymy. Czytając forum odpuściłem sobie maty APP czy BOLL w drzwi.

 

 

Tak to mniej więcej będzie wyglądało. Na początku będzie grał sam przód pod wzmacniaczem, pewnie będę robił słupki pod TW, ale to z czasem. Od 5 sierpnia mam tyg urlopu i wtedy będę wszystko spinał.

 

Wczoraj zabrałem się za wygłuszanie bagażnika na przyszłość. Wpadło mi w łapy kilka metrów "lepszejszej" dekarki. Więc miałem możliwość poćwiczyć przed wyklejaniem drzwi. Do bagażnika nic więcej niż dekarka nie jest potrzebne - dla mnie.

 

Rozbieramy bagażnik a tam taki syf ;)

http://img196.imageshack.us/img196/5054/1qfs.jpg

 

Trzeba było lecieć po odkurzacz, później butelka NITRO i odtłuszczanie. Zabrałem się za wyklejanie, robiłem to pierwszy raz i teraz wiem, że można było łatwiej, ale dopiero w połowie się kapnąłem co i jak (piwko robi swoje ;)) Opalarka  w dłoń i w dobre 3 godziny było powycinane i wyklejone.

http://img542.imageshack.us/img542/3561/yap8.jpgA po założeniu wszystkiego wygląda to tak:

http://img818.imageshack.us/img818/3385/tx0m.jpg

 

Stay tuned, ciąg dalszy nastąpi, gdy nadejdą nowe graty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jak będziesz w Tczewie daj cynka, coś posłuchamy. :wink:

 

Super! Jak tylko wszystko poskładam z chęcią podjadę do Tczewa.

 

Z nowości:

 

-zamówiłem pierścienie MDF

-zamówiłem 16 mat sillent coat (9.9zł sztuka - super cena jak dla mnie)

-sprawa z keniem 150ps nie wyszła (koleś nie odp na maile od kilku dni)

TAK więc wpada Wzmacniacz Sky-Line Storm od bugus1984 (przelew zaraz wysyłam) serdecznie pozdrawiam btw.

 

Także wszystko zakupione/zamówione - od 5 sierpnia biorę się za kompletny montaż, pewnie przed tym terminem coś już wyląduje w aucie więc będę aktualizował.

 

Pozdrawiam

Dziś doszła ramka przerabiająca 2din na 1din. Pół auta rozebrane i tu mamy efekt :

http://img153.imageshack.us/img153/4739/x39g.jpg

 

Wrażenia ?? Gra milion razy lepiej. Bas jest taki, że czuć masaż na plecach ;) Nie mogę się doczekać nowych głośników i wzmaka.

 

Odnośnie radia milion ustawień, nie ogarniam w ogóle. Chyba po skręceniu będę musiał szybko podjechać do Tczewa na odsłuchy bo sam tego nie ogarnę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ok ale dlaczego zamówiłeś maty tylko na jedne drzwi ??? Bo chyba nie sądzisz ze uda ci się wygluszyć sensownie duże furtki 8 silentami??? Domów jeszcze z 10 i powinno ci styknąć :D a najlepiej drugie 16 i wtedy jak je dobrze ulokujesz to będziesz mieć w miarę drzwiczki zrobione :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pare 20 moim zdaniem za mało. W moim signum na jedne poszlo chyba 22 :hyhy: Na sztukę 12-14 to minimum wg mnie. Ostatnio z kuplem robiliśmy drzwi w jego e39 tez chciał kupić 20 ale mu zaproponowałem zeby wziął 40 sztuk a to co mu zostanie to odkupie bo akurat potrzebowałem paru mat do bagażnika. Myslałem ze z 10-12 zostanie przy rozsądnym klejeniu a zostało niestety tylko 6 :(

 

Więc wyszło po 17 na 1 furtkę :)

 

Dlatego napisałem ze 16 szt co kolega kupił to kupił na jedne drzwi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


U mnie na jedne drzwi (a też mam ave) poszło 9.5maty silent coat 4mm wymiar 375x265. Wyklejone co się dało w środku i na zewnątrz.
U Ciebie Paweł DLSy już pod radiem robotę robiły więc pod piecykiem z dobrze zrobionymi furtkami może być już tylko lepiej :) 

 

 

 


zamówiłem 16 mat sillent coat (9.9zł sztuka - super cena jak dla mnie)
Faktycznie, paru sztuk Ci braknie, a kolega Backonik zrobił nie taką matą jak Twoja tylko 4mm, czyli 2x grubszą. Więc U Ciebie przydałoby się jeszcze mimo że drzwi AVE są dość fajne tak jak wyżej napisałem. Polecam Ci dokupić więcej i za głośnik i w okolicy dać po 2sztuki maty na drzwi jeszcze. Wiem z autopsji że to daje efekty. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z doświadczenia wiem, że lepiej teraz wyłożyć troszkę więcej kasy i zrobić porządnie, niż później zrywać i poprawiać, bo to więcej wychodzi.

Szkoda kasy i czasu.

 

Dawid-ss, poprzednio pod radiem grały te DLSy, a drzwi były tylko pod dekarą i bez wzmocnień. :)

Teraz już jest dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet już się dawno skończył więc ciężko to widzę ;(

Spokojnie nie wszystko na raz :) Ja też długo zbierałem się do pewnych rzeczy głownie przez kwestie czasowe i finansowe :) Ale rada jest taka żeby do drzwi podejść raz a porządnie i "zamknąć" temat. Jeżeli już coś dłubiesz w drzwiach to proponuje Ci tylko wykleić środek drzwi, a na zewnątrz nic nie kleić jeszcze, ew możesz sobie blachy wyciąć na otwory technologiczne i boczek potraktować GMSem o którym chyba pisałeś. Jak zamkniesz już blachami drzwi i matami obkleisz to amen... U mnie jeszcze popaćkane jest szpachlą o której głośno było u mnie w temacie. 

 

 

 

Dawid-ss, poprzednio pod radiem grały te DLSy, a drzwi były tylko pod dekarą i bez wzmocnień.

Teraz już jest dużo lepiej.

Przecie posłuchamy :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wymyśle, ogólnie sytuacja w ostatnim tygodniu diametralnie się u mnie zmieniła. Będę zmuszony szukać nowej pracy, ponieważ w obecnej zostałem poinformowany, że główny dział sprzedaży bezpośredniej od dłuższego czasu nie przynosi zysków i zaczęli ciąć koszty. Ja zajmuję się sprzedażą internetową oraz stacjonarną natomiast to co sam sprzedaję nie jest w stanie pociągnąć całej firmy. Dlatego poszli sobie po łatwości i obcięli mi 500zł z wypłaty od tak. Nie powiem przeszło mi przez myśl aby sprzedać wszystko to co już zakupiłem do CA ale stwierdziłem, że szkoda mojego czasu i pieniędzy więc będę o to walczył i szukał nowej pracy ;)

Dlatego sytuacja jest taka a nie inna postaram się dokupić jak najwięcej mat i zrobić to tak dobrze jak tylko będę w stanie i mam nadzieję, że nie zawiodę Was jak i siebie samego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam się bez bicia, że zamiast odpoczywać sobie po pracy nie mogłem usiedzieć w domu i wziąłem się za kable. Rozłożyłem cały tunel środkowy i to właśnie środkiem ida 2x rca + remote. Przeciągnąłem plusowy i idzie prawym progiem do bagaja. Jak przyjdą głośniki i zwrotnice to wtedy wygłuszając będę ciągnął głośnikowe lewym progiem.  

 

Pożyczyłem sobie od kolegi wczoraj skrzynie zamkniętą z głośnikiem infinity coś tam ;) i do tego ma jakiś wzmacniacz magnata. Wziąłem to tylko na próbę aby zobaczyć czy w moim sedanie bas będzie podobny jak u niego w kombi.  

 

No i nie gra to za ciekawie, u niego basu jest ogrom ale ma proste radio pioniera. Podłączyłem wzmacniacz pod wyjście na SUB (GRA POD NIM CISZEJ NIŻ NA POZOSTAŁYCH DWÓCH WYJSCIACH DLACZEGO??)

 

Wzmacniacz ustawiłem na lpf, podbicie na 6db, pasmo 80hz, gain na słuch żeby zniekształceń nie było.   Teraz tak im więcej bawię się radiem tym więcej opcji znajduję. Czasami gra to lepiej, czasami gorzej. Był moment, w którym grało to nawet przyjemnie.  

 

Mam w alpince opcje tcor i bassline. Wyczytałem gdzieś w necie, że basslinem reguluję sobie czy bas ma być bardziej w środku ale zupełnie tego jeszcze nie rozkminiam ;)   Nie wiem do czego jest opcja SUB-w można miec 0-15 kręcę i nic się nie zmienia. Bass ustawiony na 2 i 80hz, trebble na 1-2 i 10khz albo 12,5khz.  

 

Dajcie jakieś wskazówki jak to ustawić bo jestem pierwszy w okolicy, który zabrał się za normalne car audio i mam dość słuchania szydery moich kolegów. ;)  

 

Wczoraj pół wieczora było mówione, po co Ci taki gruby plusowy, puść wszystkie kable jednym progiem itp itd. Mam nadzieję, że kolega, który jeździ mercem e klasą z nagłośnieniem fabrycznym bose (ładnie to gra)powie w końcu że to u mnie ładnie gra gdy zamontuję wszystko do końca czyt. Ama + h/k, zwrotki i wzmak ;)  

 

Pozdrawiam i czekam na odzew ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


z nagłośnieniem fabrycznym bose

tu akurat szału nie ma :) ale są gusta i guściki.

Ja ostatnio usłyszałem od sąsiada, że mój sprzęt "słabo napierda..a, bo na zewnątrz kiepsko słychać" :D też mi dogryzał jak wygłuszałem i kable kładłem ... pewnie, lepiej wsadzić w półkę buszmeny 6*9 pootwierać okna i wkurwi.ć wszystkich wkoło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...